04.03.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Halk Eğitim İngilizce Usta Öğreticisi Olma

Halk Eğitim İngilizce Usta Öğreticisi Olma

Halk Eğitim İngilizce Usta Öğreticisi Olma Koşulları

Halk Eğitim İngilizce Usta Öğreticisi Nasıl Olunur. Halk Eğitim Merkezlerinde Ve Belediyeler Tarafından Ücretsiz Düzenlenen İngilizce Seviye A1, A2 Ve B1 İle Mesleki İngilizce Kurslarında Usta Öğretici Olarak Görev Alacak Olanlarda Aranılan Şartlar Nelerdir.

Halk Eğitim İngilizce Usta Öğretici Sıralaması
Öncelikle Atanan İngilizce Öğretmeni Olarak Atananlar Tercih Edilir.
Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Atanan İngilizce Öğretmeni Bulunmadığı Durumlarda Sıralama Şu Şekilde Yapılır.
Üniversite Yada Fakültelerin Yabandı Dil Bölümlerinden İngilizce Mezunu Olanlardan Öğretmenlik Formasyon Belgesi Sahipleri.

Üniversite Yada Fakültelerin Diğer Bölümlerinden Mezun Olanlar İçin İse:
Öğretmenlik Formasyon Bilgisine Sahip KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarından Seksen (80) Ve Üzeri Puan Aldığını Veya Ölçme Seçme Ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tarafından Yabancı Dil Sınavları Eş Değerlikleri Esas Alınarak, Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarından 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen İngilizce Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgeleyenler.

Öğretmenlik Formasyon Bilgisine Sahip Olmayanlar İçin İse:
İngilizce Dil Eğitimi Verebileceğine Dair Uluslararası Geçerliliği Olan Dil Öğretim Sertifikası İle Birlikte KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarından 80 Ve Üzeri Alan Yada ÖSYM Tarafından Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Esas Alınarak Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜSD/YDS Sınavlarından 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen İngilizce Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.

Yabancı Dilde İngilizce Öğretim Yapan Yüksek Öğretim Kurumlarından Mezun Olup KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarında 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen İngilizce Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.
Muhasebe Usta Öğreticisi Nasıl Olunur? Okumak İçin Tıklayın.
Yukarıdaki Şartları Taşıyan Usta Öğreticinin Bulunmaması Durumunda İse Söz Konusu Eğiticilerden KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarında 60 Puan Ve Üzeri Alanlar Görevlendirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ezgi dedi ki:

    Merhabalar fransızcs öğretmenıyım. İngilizce öğretmenliğide yapmak istiyorum. Okullarda görv alabilmem için usta öğretici ingilizce sertifikasımı almalıyım. Nereden hangi kursa basvurmalıyım?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      sertifika ile kurs açılmıyor. ingilizce usta öğretici olma koşullarına linkten https://www.guncel-egitim.org/halk-egitim-ingilizce-usta-ogreticisi-olma/ bakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ