28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Usta Öğreticisi

Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Usta Öğreticisi

Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Usta Öğreticisi

Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Usta Öğreticisi Olma Koşulları. Halk Eğitim Merkezlerinde Standart Türk Klavyesi Ve Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kurslarında Usta Öğretici Olarak Görev Alma Koşulları Nelerdir.

Standart Türk Klavyesi Ve Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu Usta Öğretici Öncelik Sıralaması
1. Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” Göre;
A. Büro Yönetimi,
B. Muhasebe Ve Finansman,
C. Pazarlama Ve Perakende,
D. Adalet Alanı Öğretmeni Olarak Atananlar,
• Öğretmen Bulunamaması Durumunda Öğretmen Olarak Atanabilecek Nitelikte Olanlar,
2. Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama Ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge İle Büro Yönetimi, Muhasebe Ve Finansman, Pazarlama Ve Perakende, Adalet Alanlarına Kaynak Teşkil Eden Yükseköğretim Programları/Fakülte Mezunları.
3. Adalet Meslek Yüksekokulu Ve Büro Yönetimi Bölümü İle İlgili Önlisans Mezunu Olanlar,
4. Muhasebe Ve Finansman İle Pazarlama Ve Perakende Alanlarında Meslek Lisesi Mezunu Olup Aynı Alanda Ön Lisans Mezunları,
5. Adalet, Büro Yönetimi, Muhasebe Ve Finansman, Pazarlama Ve Perakende Alanlarında Meslek Lisesi Mezunu Veya Bu Alanlarda Asgari Dördüncü Seviyeye Denk Eğitim Almış Olanlardan En Az 3 Yıl Mesleki Deneyime Sahip Olanlar, Öğretmen/Eğitici Olarak Görev Almalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Osman Öztürk dedi ki:

  Ticaret Lisesi ve İktisat Fakültesi mezunuyum. On parmak klavye eğitici olmak için ne yapmalıyım. Teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Bilgisayarda hızlı klavye kullanımı kursu öncelik sıralaması
   1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre;
   a. Büro Yönetimi,
   b. Muhasebe ve Finansman,
   c. Pazarlama ve Perakende,
   d. Adalet Alanı öğretmeni olarak atananlar,
   • öğretmen bulunamaması durumunda öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olanlar,
   2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge ile Büro Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende, Adalet alanlarına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları/fakülte mezunları.
   3. Adalet Meslek Yüksekokulu ve Büro Yönetimi bölümü ile ilgili önlisans mezunu olanlar,
   4. Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende alanlarında meslek lisesi mezunu olup aynı alanda ön lisans mezunları,
   5. Adalet, Büro Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende alanlarında meslek lisesi mezunu veya bu alanlarda asgari dördüncü seviyeye denk eğitim almış olanlardan en az 3 yıl mesleki deneyime sahip olanlar, öğretmen/eğitici olarak görev almalıdır.

 2. Muhammed Emin ALTUN dedi ki:

  Ben adalet meslek yüksekokulu mezunuyum ve 17/05/2020 tarihinde görevimin 3. yılımı tamamlamış olacağım. Haftasonları veya akşamları halk eğitimde f klavye kursu verebilir miyim. Bu konuda bilgilendirebilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

  1. Muhammed Emin ALTUN dedi ki:

   Bu arada ceza infaz kurumu katibi olarak görev yapıyorum.

  2. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kamu Kurumlarından Çalışanlar Çalıştıkları Kurumdan İzin Almak Koşulu İle Haftada En Fazla 10 Saat Kurs Açabilir.

 3. Hazel dedi ki:

  Ön lisans muhasebe mezun uyum hem de işletme lisans mezunuyum. Ayrıca ticaret lisesi mezunuyum. Lisede 1 yıl boyunca f klavye dersi gördük. Buna dayanarak hızlı klavye kursu tekrar alıp sonrasında usta öğreticilik sınavlarına girebiliyormuyum. Ayriyeten pedagojik formasyon alıyorum.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   İşletme Lisans Mezunları Pazarlama Ve Perakende Alanında (Satış Görevlisi, Kasiyer, Reyon Görevlisi) Muhasebe Ve Finansman Alanında (Genel Muhasebe, Ön Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe) Kişisel Gelişim Ve Eğitim Alanı Girişimcilik Kursu Açmak İçin Halk Eğitim Merkezlerine Başvuruda Bulunabilir.

   Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu Eğitici Koşulları
   1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye” göre Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından verilen “Eğitici Eğitimi” katılım belgesi olanlardan,
   a. Büro Yönetimi Alanı,
   b. Muhasebe ve Finansman Alanı,
   c. Pazarlama ve Perakende Alanı,
   d. Adalet Alanı öğretmeni olarak atananlar,
   • öğretmen bulunamaması durumunda öğretmen olarak atanabilecek nitelikte olanlar,
   2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelge ile Büro Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende, Adalet alanlarına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları/fakülte mezunları.
   3. Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olanlar,
   4. Adalet, Büro Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende alanlarında asgari dördüncü seviyede eğitim almış olanlardan en az 3 yıl mesleki deneyime sahip olanlar,

   1. Hazel dedi ki:

    Anlamadım alabiliyormuyum. Hızlı klavye kullanımı kursu . 3. Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olanlar, 4. Adalet, Büro Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakende alanlarında asgari dördüncü seviyede eğitim almış olanlardan en az 3 yıl mesleki deneyime sahip olanlar,

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     Hızlı Klavye Olarak Ustalık Belgesi Verilmiyor. Eğitici Koşullarında Hızlı Klavye Kursu Açabilmek İçin Alanında 4. Seviye Eğitim Almış Olanlardan En Az 3 Yıl Meslek Deneyimi Olanlar Olarak Belirtilmiş.

   2. Hazel dedi ki:

    Bilgisayarda hızlı klavye kursu usta öğretici başvuru formunda İki kurs dönemi gidip başarılı olmak diyor.

 4. Murat dedi ki:

  Benim hiçbir belgem yok ama on parmak f klavye kullanıyorum. Çoğu katip veya profesyönellerin katıldığı bazı sitelerdeki yarışmalarda oldukça iyi dereceler elde edebiliyorum. Öğretici olarak görev yapabilir miyim?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   hayır görev yapamazsınız.

 5. derya dedi ki:

  Merhaba ben adalet meslek lisesi mezunuyum. Ayrıca bilgisayar operatör, f klavye kullanımı, Microsoft gidicem programlari gibi sertifikalarim var. Şuanda da adalet onlisans mezunu olmaya 4 dersim kaldı. Ama zaten meslek lisesi mezunuyum. F klavye kullanımı yada temel bilgisayar Kursu açabilir miyim ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   1-2-3 ve 4 maddedeki şartları taşıyan başvuru olmaması ve 3 yıllık meslek deneyimi olan adalet meslek lisesi mezunları açabiliyor.

 6. Tuğçe dedi ki:

  Ben Adalet meslek yüksek okulu mezunuyum ve halk eğitim 94 saatlik bilgisayarda hızlı klavye sertifikam var ben usta öğrenci nasıl olabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   usta öğretici başvuruları şahsen halk eğitim merkezlerine yapılıyor.

BİR YORUM YAZ