<style>.lazy{display:none}</style>ANSO Yüksek Lisans Doktora Burs Başvurusu 2024
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ANSO Yüksek Lisans Doktora Burs Başvurusu 2024

ANSO Yüksek Lisans Doktora Burs Başvurusu 2024

ANSO Yüksek Lisans Doktora Burs Başvurusu

ANSO Yüksek Lisans Doktora Burs Başvurusu Online Olarak Alınacak. ANSO Genç Yetenekler Bursları Yüksek Öğrenim Lisansüstü Öğrencilerine Verilmektedir.

Uluslararası Bilim Kuruluşları İttifakı (ANSO), 2018 yılında kurulmuş, kar amacı gütmeyen, sivil toplum kuruluşu olan uluslararası bir kuruluştur. Kurucu üyeler arasında dünya çapında 37 bilimsel kurum, üniversite ve uluslararası kuruluş bulunmaktadır. ANSO, bilim ve teknoloji, insan geçimi ve refahı konularında bölgesel ve küresel kapasiteyi geliştirmeyi ve daha geniş bilim ve teknoloji işbirliği ve iletişimini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

ANSO Genç Yetenekler Bursu (bundan sonra ANSO Bursu olarak anılacaktır), dünyanın her yerinden genç bilim insanlarını eğitmek ve yetiştirmek amacıyla 2019 yılında resmi olarak başlatıldı. ANSO Bursu, her yıl 200 yüksek lisans öğrencisini ve 300 doktora öğrencisini Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (USTC), Çin Bilimler Akademisi Üniversitesi (UCAS) veya Çin Bilimler Akademisi enstitülerinde (CAS) lisansüstü eğitime devam etmeleri için destekler.

Kuşak ve Yol Girişimi kapsamında kurulmuş olan ve Kurumumuzun “Kurucu Üye” olarak dahil olduğu “Uluslararası Bilimsel Kuruluşlar Örgütü (Alliance of International Science Organizations- ANSO)” tarafından yüksek lisans ve doktora burs programı duyurusu yapılmıştır. Burs programı çerçevesinde sadece University of Chinese Academy of Sciences (UCAS), University of Science and Technology of China (USTC) ve CAS bünyesinde faaliyet gösteren enstitülerde (https://english.cas.cn/institutes/research_bodies/) çalışmalar yapmak için başvuruda bulunulabilmektedir.

Başvuru Koşulları
• Uygun Başvuru Sahipleri Çin Vatandaşlığına Sahip Olmamalıdır;

Ads

• Uygun Başvuru Sahiplerinin İngilizce Veya Çince Dillerinde Yetkin Olmaları Gerekmektedir;

• Yüksek Lisans Programına Başvuran Adaylar İçin: 1 Ocak 1994 (Dahil) Tarihinden Sonra Doğmuş Olmanız Gerekmektedir;
Doktora Programına Başvuran Adaylar İçin: 1 Ocak 1989 (Dahil) Tarihinden Sonra Doğmuş Olmanız Gerekmektedir;

• Uygun Başvuru Sahipleri, USTC / UCAS’ın Uluslararası Öğrencilerine Yönelik Kabul Kriterlerini Karşılamalıdır;

• Uygun Adaylar Burs Süresi Boyunca Başka Görevler Almamalıdır.

• Şu Anda Çin’deki Herhangi Bir Üniversitede / Kurumda Yüksek Lisans Eğitimine Devam Ediyorsanız, Bu Bursun Yüksek Lisans Programına Uygun Değildir. Şu Anda Çin’deki Herhangi Bir Üniversitede / Kurumda Doktora Derecesine Devam Ediyorsanız, Bu Bursun Doktora Programına Uygun Değildir. Aksi Takdirde, Kabulünüz Diskalifiye Edilecek Ve Durum, Mevcut Üniversitenize / Kurumunuza Bildirilecektir.

Yüksek lisans ve doktora kapsamında verilecek burslar için detaylı bilgiye http://www.anso.org.cn/programmes/talent/scholarship/ sayfasından ulaşılabilmekte olup, başvurular doğrudan ANSO’ya çevrim içi olarak gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Tarihleri
Burs Başvuruları 20 Ekim 2023 İle 15 Şubat 2024 Tarihleri Arasında Yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ