<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anadolu Eğitim Ve Kültür Vakfı AKEV Bursu Başvurusu

Anadolu Eğitim Ve Kültür Vakfı AKEV Bursu Başvurusu

Anadolu Eğitim Ve Kültür Vakfı AKEV Bursu Başvuruları

Anadolu Eğitim Ve Kültür Vakfı AKEV Bursu Başvurusu Ne Zaman Yapılır, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Karşılıksız Burs Başvuru Şartları Nelerdir.

AKEV Vakfı İlk Ve Orta Öğretim, Lise, Meslek Yüksek Okulu, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora İle Bilimsel Çalışma Ve Araştırma Bursları Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir. Miktar Belirtilmemiş.

Başvuru Koşulları

Ads

I. T.C. Vatandaşı olmak,
II. Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamak, (kredi ve yurtlar kurumundan alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilere verilen burslar hariç)
III. Gelir düzeyi düşük olmak
IV. Başarı koşullarına haiz olmak
V. Adli sicil kaydı bulanmamak
VI. Vakfın milli ve manevi değerlere gösterdiği hassasiyete riayet etmek

Karşılıksız Burs Başvurusu Alan Kurumlar İçin Tıklayın.

Gerekli Belgeler

I. Nüfuz cüzdanı örneği,
II. Savcılıktan iyi hal kâğıdı,
III. İkametgâh
IV. İki adet resim
V. Yükseköğretime yeni başlayan adayların ÖSYM sonuç belgesi çıktısı ve okul giriş başarı sıralamasını gösteren belge,
VI. Yükseköğretim ara sınıf bursiyer adayları için başarı belgesi olarak tamamlanan son ders yılı veya yarıyıl itibariyle aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını gösteren belge (transkript)
VII. Anne-baba çalışıyorsa resmi gelir belgesi

AKEV’in sağlamış olduğu burslardan faydalanabilmek için aşağıda ifade edilen başarı koşullarına haiz olma şartı aranmaktadır.

Lisans Bursu
AKEV’in sağladığı burslar yükseköğrenim kademesinde hazırlık ve birinci sınıf veya ara sınıf öğrencilerine verilir. Bursun dağıtımında sınıfın önemi yoktur; maddi imkândan yoksun olan daha başarılı öğrencilere öncelik tanınır.
AKEV’in yükseköğrenim öğrencilerine sağladığı burs için gerekli başarı şartları aşağıda sıralanmıştır;

a) Hazırlık ve Birinci sınıflar için
Burs; bölüme giriş puanı sırasında, AKEV’e yapılan başvurulardan ÖSYM’de en yüksek puan alan öğrencilere öncelik tanınacaktır. Her öğrenci ÖSYM Sonuç Belgesi ile okula giriş sırasını gösterir öğretim kurumu belgesini ve burs için gerekli diğer belgeleri AKEV’e verir.

b) Ara sınıflar için
Burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan veya yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 80 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır. Bu nedenle her ara sınıf adayı bulunduğu yıl veya yarıyıl derslerinden aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını ve kaydolduğu üst sınıfı gösterir öğretim kurumu belgesini burs için gerekli diğer belgeler ile Vakfın ilgili birimine verir.

Türk Eğitim Vakfı TEV Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu
Lisans bitirme genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 80 olan istekliler arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday öğretim kurumunun burs komisyonunca önerilir ve seçim tutanağında her adayın genel başarı ortalama sırası gösterilir. Başvuru tarihinde adayların tezli lisans eğitimi düzeyinde 28 Yaşından büyük olmamaları şarttır. Doktora yapanlara 2 yaş daha eklenir.

Ön Lisans Meslek Yüksek Okulu Bursu
AKEV’in sağladığı burslar meslek yüksekokulu kademesinde birinci sınıf ve son sınıf öğrencilerine verilir. AKEV’in sağladığı burs için gerekli başarı şartları aşağıda sıralanmıştır;

a) Birinci sınıflar için
Burs; bölüme giriş puanı sırasında, AKEV’e yapılan başvurulardan ÖSYM’de en yüksek puan alan öğrencilere öncelik tanınacaktır Her öğrenci ÖSYM sonuç belgesi onaylı örneği ile giriş sırasını gösterir öğretim kurumu belgesini burs için gerekli diğer belgeler ile AKEV Vakfı’nın ilgili birimine verir.

b) Son sınıflar için
Burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan veya yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 80 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Başarı derecesi yüksek olan adaya öncelik tanınır. Bu nedenle her son sınıf adayı bulunduğu yıl veya yarıyıl derslerinden aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını ve kayıt olduğu üst sınıfı gösterir öğretim kurumu belgesini burs için gerekli diğer belgeler ile AKEV Vakfı’nın ilgili birimine verir.

Lise Bursları
AKEV’in sağladığı Eğitim bursları gelir düzeyi düşük ve başarı puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.
AKEV’in sağladığı Lise bursları için gerekli başarı şartları aşağıda sıralanmıştır;

a) Birinci sınıflar için
AKEV bursu, giriş puanı sırasına göre, önde olan adaya verilir.

b) Ara sınıflar için
AKEV bursu, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan, yıllık genel not ortalaması daha yüksek olan ve bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Not ortalaması yüksek olan adaya öncelik tanınır.

İlk ve Orta öğretim Bursları
AKEV’in sağladığı Eğitim bursları gelir düzeyi düşük ve başarı puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.
AKEV’in sağladığı İlk ve Orta öğretim bursları için gerekli başarı şartları aşağıda sıralanmıştır;

a) Birinci sınıflar için
AKEV bursu, Maddi imkânı olamayan adaya öncelik verilir.

b) Ara sınıflar için
AKEV bursu, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim programının derslerinden başarısız dersi olmayan, yıllık genel not ortalaması daha yüksek olan ve bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkını kazanan adaya verilir. Not ortalaması yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Başvurular
Burstan yararlanmak isteyenler AKEV’in WEB sayfası üzerinden dolduracakları ‘’ Burs Başvuru Formu ‘’ ve İstenilen diğer bilgi ve belgeler ile birlikte AKEV’e verirler.
AKEV’e burs için başvuracak her aday, ailesinin ve kendisinin malvarlığı ve gelir durumunu tam olarak beyan eder. AKEV, gerekli gördüğü hallerde, bildirimde beyan edilen hususların doğruluğunu her zaman araştırabilir, yanlış beyanda bulunulduğu tespit edilirse verilmekte olan burs kesilir ve o tarihe kadar yapılan tüm ödemeler geri alınır.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Eylül – Ekim Ayında Alınması Bekleniyor.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ