05.06.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvurusu

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvurusu

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvuruları

TESA Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılır, Eğitim Yardımı Başvuru Şartları, Tesa Bursu Kimlere Verilir.

Vakıf Her Yıl, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Yönelik Araştırmacı Ve Eğitim Bursları Vermektedir. Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Sağlık Ve Tıp Alanında Öğrenim Gören Maddi Yetersizlik İçindeki Öğrencilere Şartlı Ve Şartsız Burs Vermektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

Burs Başvuru Şartları
Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencisi Olmak
T.C Vatandaşı Olmak

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Ads

Başvuru Belgeleri
1- T.C kimlik kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2- Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınabilir)

3- Öğrenci Belgesi (Okuldan ya da e-devletten alınabilir)

4- Aile Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aileyi gösteren vukuatlı), (e-devletten alınabilir)

5- Aile Durum Belgesi;
-Çalışan Anne-Baba veya maddi destek aldığı yakınlarının gelir durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu yada hizmet döküm belgesi -e-devletten alınabilir)
-Serbest çalışan anne-baba için; 2021 yılı gelir vergisi beyannamesi, şirketler için kurumlar vergisi beyannamesi (www.gib.gov.tr adresinden alınabilir.)
Emekliler için; aylık maaşı gösterir belge (e-devletten alınabilir.) Önemli Not: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.
Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için; Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (4A/4B/4C Hizmet Dökümü ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi)
e-devletten alınabilir. E-devlete giriş yaptıktan sonra izleyeceğiniz adımlar: SGK Tescil ve Hizmet Dökümü-Hizmet Dökümü Türü-Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi
-Tarım ve hayvancılıkla uğraşan anne, baba için; ürün/hayvan varlığı ve gelir durum dökümü (e-devletteki Tarım ve Orman Bakanlığı Sayfasından alınabilir.)
-(Anne, baba dışında (anane, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve forma eklenmesi gerekmektedir.)

6- Özürlü, şehit, gazi, yetiştirme ve vakıf yurdu öğrenciler var ise bu durumlarıyla ilgili evraklar,

7- Transkript
Başvuru yapacak öğrencilerin yukarıda sayılan evrakları .pdf formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir. BYS sisteminde öğrencilerden istenen bilgi (kişisel, eğitim, aile, mali veriler) ve belgeler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik bilgi ve belge sunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
Tesa Vakfı bursu İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerine verilecek olup dışarıdan yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Burs başvuru yaparken sistemden kaynaklı olarak yaşadığınız sorunları ekran görüntüsü alarak burs@tesa.org.tr adresine iletebilirsiniz.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Vakfın Öncelikli Amacı Sağlık Ve Eğitim Alanında Genç Akademisyenler Yetiştirmektir. TESA Vakfı Küreselleşmenin Sağlık Ve Eğitim Sektörüne Ekonomik Ağırlıklı Yaklaşımları Artırmasına Yönelik Vakfımız Sağlık Ve Eğitim Alanında Sosyal Ve İnsani Bakışı Geliştirme Adına Özellikle Temel Tıp Bilimleri, Ağırlıklı Olarak Lisansüstü Eğitim Araştırma Bursları İle Yurt İçi Ve Dışında Farklı Üniversitelerde Eğitim Alan Genç Akademisyenleri Destekleyerek Ülkemize Kazandırmayı Amaçlamaktadır.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Kasım Ayında Alınması Bekleniyor.

Geçen Eğitim Döneminde Başvurular 1 Kasım İle 11 Kasım 2022 Tarihleri Arasında Alındı.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Burs Sonuçları İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://tesa.org.tr/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. gazel dedi ki:

    bu burs sonucu ne zaman açıklanır ?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      Başvurular halen devam ediyor, web sitesinden açıklıyorlar.

BİR YORUM YAZ