21.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvurusu

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvurusu

Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Burs Başvuruları

TESA Türkiye Eğitim Ve Sağlık Araştırma Vakfı Her Yıl, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Yönelik Araştırmacı Ve Eğitim Bursları Vermektedir. Türkiye Eğitim Ve Sağlık Vakfı TESA Eğitim, Sağlık Ve Tıp Alanında Eğitim Gören Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Her Derecedeki Öğrencilere Şartlı Ve Şartsız Burslar Vermektedir.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Başvuru Belgeleri
1-T.C kimlik kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2- Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınabilir)

3- Öğrenci Belgesi (Okuldan ya da e-devletten alınabilir)

Sponsorlu

4- Aile Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aileyi gösteren vukuatlı), (e-devletten alınabilir)

5- Aile Durum Belgesi;
*Çalışan Anne, Baba veya maddi destek aldığı akrabalarının gelir durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu) (e-devletten alınabilir)
*Serbest çalışan anne baba için; son yılları gösteren gelir vergisi beyannamesi / kurumlar vergisi beyannamesi dökümü (www.gib.gov.tr adresinden alınabilir.)
* Emekliler için; aylık maaşı gösterir belge (e-devletten alınabilir.) Önemli Not: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.
* Çalışmayan, geliri olmayan anne ve baba için; Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmadığına dair belge (4A/4B/4C Hizmet Dökümü ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi)
e-devletten alınabilir. E-devlete giriş yaptıktan sonra izleyeceğiniz adımlar: SGK Tescil ve Hizmet Dökümü-Hizmet Dökümü Türü-Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi
*Tarım ve hayvancılıkla uğraşan anne, baba için; ürün/hayvan varlığı ve gelir durum dökümü (e-devletteki Tarım ve Orman Bakanlığı Sayfasından alınabilir.)
* (Anne, baba dışında (anane, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve forma eklenmesi gerekmektedir.)

6- Özürlü, şehit, gazi, yetiştirme ve vakıf yurdu öğrenciler var ise bu durumlarıyla ilgili evraklar,

7- Transkript
Başvuru yapacak öğrencilerin yukarıda sayılan evrakları .pdf formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir. BYS sisteminde öğrencilerden istenen bilgi (kişisel, eğitim, aile, mali veriler) ve belgeler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik bilgi ve belge sunan öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
Tesa Vakfı bursu İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerine verilecek olup dışarıdan yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri: Koşuyolu Mahallesi Ali Dede Sokağı No: 7/3 Kadıköy İstanbul
Telefon: 0 216 339 44 44
Faks Numarası: 0 216 339 44 44

Vakfın Öncelikli Amacı Sağlık Ve Eğitim Alanında Genç Akademisyenler Yetiştirmektir. TESA Vakfı Küreselleşmenin Sağlık Ve Eğitim Sektörüne Ekonomik Ağırlıklı Yaklaşımları Artırmasına Yönelik Vakfımız Sağlık Ve Eğitim Alanında Sosyal Ve İnsani Bakışı Geliştirme Adına Özellikle Temel Tıp Bilimleri, Ağırlıklı Olarak Lisansüstü Eğitim Araştırma Bursları İle Yurt İçi Ve Dışında Farklı Üniversitelerde Eğitim Alan Genç Akademisyenleri Destekleyerek Ülkemize Kazandırmayı Amaçlamaktadır.

2021-2022 Döneminde Burs Başvuruları 8 Kasım 2021 İle 19 Kasım 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Burs Sonuçları İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://tesa.org.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. gazel dedi ki:

    bu burs sonucu ne zaman açıklanır ?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      Başvurular halen devam ediyor, web sitesinden açıklıyorlar.

BİR YORUM YAZ