29.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Cerrahi Derneği Araştırma Bursu

Türk Cerrahi Derneği Araştırma Bursu

Türk Cerrahi Derneği Araştırma Bursu

Türk Cerrahi Derneği Araştırma Bursu Son Başvuru Tarihi 15 Ocak 2019. Profesör Doktor Kemal Özden Klinik Araştırma Bursu Aylık Burs Miktarı 2.500 Türk Lirasıdır.

Burs Başvuru Koşulları
2019 Yılındaki Ana Konular “Asemptomatik Safra Yolu Genişlemeleri” Ve “İzlemden Karaciğer Nakline Fokal Nodüler Hiperplazi” Olarak Belirlenmiştir.
Başvuru Koşulları:
1-40 Yaşından Genç Olmak
2-Türk Cerrahi Derneği Üyesi Olmak
3-Türk Cerrahi Derneği Yeterlik Kurulu Belgesi Olmak
4-İngilizce Dilini Yeterli Düzeyde Kullanabildiğini Belgelemek, (YÖK DİL En Düşük 80 Puan, YDS En Düşük 80 Puan, TOEFL En Düşük 96 Puan, Benzer Sınavlarda Alınabilecek Maksimum Puanın %80’inden Fazla Puan Almak)

İstenilen Belgeler
1-Özgeçmiş Ve Eserler Listesi
2-İki Adet Referans Mektubu
3-Yukarıdaki Başvuru Koşullarının Sağlandığını Gösteren Belgeler

İstanbul Teknik Üniversitesi eski öğretim üyelerinden merhum Prof. Dr. Kemal Özden anısına, Özden ailesi tarafından verilen bir burstur.
Kurumlar arası resmi yazışmalardan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Karaciğer-Safra Yolları Cerrahisi Birimi’nde, bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere geçici görevlendirme ile çalışmak üzere kabul edilen genel cerrahi uzmanlarına açıktır.
Bursiyerin, önceden belirlenen konudaki klinik araştırmalara katılması ve Pubmed ve Science Citation Index Expanded’e giren dergilerde yayınlanabilecek kalitede en az bir çalışma tamamlaması gerekmektedir.
Başvurular Türk Cerrahi Derneği tarafından kabul edilecek ve değerlendirilecektir.
Her çalışma döneminde bir kişiye burs verilecektir. Aylık burs miktarı 2500 TL’dir. Ayrıca ulaşım giderleri Türk Cerrahi Derneği tarafından karşılanacaktır.
2019 yılındaki ana konular “Asemptomatik safra yolu genişlemeleri” ve “İzlemden karaciğer nakline fokal nodüler hiperplazi” olarak belirlenmiştir.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ