22.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2020-2021

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Her Yıl Eylül Ayının İlk Haftasında Yapılmaktadır. Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır. Burs Başvurusu Eylül Ayı Sonunda Sona Ermektedir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İçin 41 Öğrenciye Burs Verilecektir. Sarbak Vakfı Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi Ve Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Sarbak Vakfı Karşılıksız Bursu Lisans İçin Yılda 9 Ay Süre İle Aylık 350 Türk Lirası, Yüksek Lisans İçin 9 Ay Süre İle 500 Türk Lirası  Olarak Ödenir.
Burs Ekim Ayında Ödenmeye Başlamaktadır.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Burs verilecek Fakülte Bölümleri
• Tıp Fakültesi
• Hukuk Fakültesi
• Mühendislik Fakültesi

Sponsorlu Bağlantılar

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanı’na projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliğinde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.
Burslarımızdan 2020 – 2021 öğrenim yılı için toplam 41 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım lisans için 350TL /ay , yüksek lisans için 500 TL/ay’dır ve 9 ay süre ile burs verilir.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Tarafından Her Yıl Yeniden Tespit Edilen Ve İlan Edilecek Kontenjan, Tutar Ve Sürelerde Verilecek Karşılıksız Burslarla İlgili Lisans, Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Vakfımız Tarafından Verilecek Burslar Toplam Kontenjana Dahil Olup Bu Kontenjanın En Fazla % 20’si Kadarı Da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. Çalışan Personelinin Çocuklarına Burs Olarak Verilecektir.

Bu Burs % 20 Lisans Veya Lisansüstü Şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanına Projelendirmek Üzere Ayrılır. Projelendirilemeyen Bursiyer Sayısı Vakfın Burs Yönetmenliğinde Olduğu Şekilde Değerlendirilir.

Burs İmkanından Yararlanmak İsteyen Öğrencilerin Başvuruları Her Yıl Eylül Ayının Başından İtibaren Vakfımıza Yapılmakta Olup, Başvurular Eylül Sonunda Bitmektedir.Burs Bağlanması Başvuruların Kabulü İle Birlikte Ekim Ayında Başlar.

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Burs Komitesi Tarafından Yapılan Değerlendirme İle Aday Ve Yedek Olarak Belirlenen Bursiyerler Arasından Adayların Başarı Durumları Ve Maddi Desteğe İhtiyaçları Esas Alınarak Belirlenir.

Burs Başvurusu Kabul Edilen Adaylardan İstenilen Belgeler
• ÖSYM Belgesi
• Öğrenci Belgesi
• Aile Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Çiftçilik Belgesi vs.)
• Adli Sicil Belgesi
• Nüfus Aile Kayıt Belgesi
• Transkript (Ara Sınıf Öğrencileri için)
• Kira Kontratı( Varsa)
• 1. Derece Şehitlik Belgesi ( Varsa)
• Özür Belgesi (Varsa)

Burs Taahhütnamesi İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ