17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Başladı

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Başladı

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları 2021-2022

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Online Olarak Alınacak. 1985 Yılında Kurulan MEV Malatya Eğitim Vakfı Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ve Başarılı Öğrencilere Burs Vermektedir. Burslar Verildikleri Eğitim Öğretim Yılı İçin Geçerlidir.

Burs Veren Vakıflar İçin Tıklayın.

1. Burs Kimlere Verilir?
MEV Bursu, başta Malatya olmak üzere tüm ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Malatya Eğitim Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanı alarak üniversitelere yerleştirilmiş, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı öğrencilere verilir.

2. Burs Verilmeyenler
İlk ve orta öğretim öğrencilerine, lisansüstü (yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik vb.) öğrencilerine ve yurt dışında eğitim gören öğrencilere, açık öğretim öğrencilerine, öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrencilere ve başka bir kamu veya özel kurumdan burs alan (Kredi ve Yurtlar Kurumunda alınan öğrenim kredisi alınması mümkündür) burs verilmemektedir.

3. Burs Başvuru Tarihleri
İnternet sitemizde farklı bir tarih ilan edilmediği durumda burs için başvuru tarihi 01-30 Eylül’dür. Burs sonuçları, en geç Kasım ayı içerisinde web sayfamızdan duyurulmaktadır.
2021-22 Başvuruları 06/09-26/09 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sponsorlu

4. Burs Süresi
Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir.
Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.
Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin burslarının, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak yukarıda yer alan Burs Verilmeyenler açıklamasındaki şartlar dışında, (başvurularını gerekli belgelerle yenilemeleri şartı ile )kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresi dahilinde devam etmesine özen gösterilir.
Hazırlık sınıfı içeren üniversitelerdeki lisans öğrencilerine, hazırlık sınıfı için azami bir ders yılı için burs ödenir.

5. Burs Geri Ödemesi
Malatya Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.
Ancak öğrenimini tamamlayan her MEV bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine MEV aracılığı ile burs vermeyi, MEV’e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, MEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

2021-2022 Eğitim Ve Öğretim Yılı Burs Başvuruları 6 Eylül 2021 İle 26 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

6. Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Türkiye genelinde öğrenim gören/görecek olan öğrencilerin tümü; 2021-22 yılı burs başvurularını 06/09/2021-26/09/2021 tarihleri arasında internet sitemiz üzerinden çevirimiçi yapacaklardır. Burs Başvuru Takvimi sayfasında süreç ilan olunmuştur.
Aktif bursiyerler, başvurularını yaptıkları sırada dijital olarak belgelerini de yükleyebileceklerdir. Sisteme son giriş tarihi 26/09/2021 dir. Belgerin ASILLARINI en geç 10/10/2021 tarihinde elimizde olacak şekilde kargolamaları önemle hatırlatılır.

Aday bursiyerlerin başvuruları 2 aşamada tamamlanacaktır. 06/09/2021-26/09/2021 tarihleri arasında sistem üzerindeki gerekli bilgileri tamamlamaları gerekmektedir. Onayladıkları başvurular tarafımızca değerlendirilerek ÖN ELEME ye tabii tutulacak ve bu aşamayı geçenlerin kayıtlı e-posta adreslerine 27-30/09/2021 tarihleri arasında bildirim yapılacaktır. Ön Elemeyi geçen bursiyerlerin başvuru sayfalarında BELGE YÜKLEME tuşları aktif hale gelir. Asılları en geç 10/10/2021 tarihinde elimizde olacak şekilde, dijital ortamda belge yüklemelerini tamamlayanlar arasından seçilenler 15/10/2021 tarihinde internet sitemizde duyurulacaktır.

Tüm burs başvuruları, Vakfımız Merkez’inde MEV Yönetim Kurulu Burs Komitesi tarafından değerlendirilmektedir.
Burs başvurusunda bulunan ve yapılan değerlendirme neticesinde burs alamayan öğrencilerin gönderdikleri evrakları öğrenciye geri verilmemektedir.

7. Bursiyer Bilgilerini Kimler Görebilir?
Başvuru Formunda alınan izin doğrultusunda, bursiyer bilgileri burs verenlerle paylaşılabilir.
Malatya Eğitim Vakfı dışında kişi ve kurumlardan burs alan bursiyerlerin belirlenmesi için Malatya Eğitim Vakfı burs veren kişi ve kurumlarla işbirliği yapabilir, bursiyer bilgilerini paylaşabilir.

8. Burs İptali, Cezai Takip
Vakıf Yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen, başarılı olamayan, sınıfını geçemeyen, disiplin cezası alan, öğrencilikle uyumlu olmayan siyasi faaliyette bulunan, okul ile ilişkisi biten veya başka bir kurumdan burs aldığı belirlenen öğrencilerin bursları kesilir.
Vakıf, Burs Başvuru belgesinde doğru bilgiler verdiğini teyit eden bursiyer hakkında farklı bilgilere ulaşılması durumunda, cezai dava hakkını saklı tutar.
Burslar ile ilgili sorularınıza web sitemizde cevap bulamadıysanız, Malatya Eğitim Vakfı’nın 0212 251 04 44 numaralı telefonunu arayarak burslarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri:
İstanbul Merkez: Evliya Çelebi Mahallesi Refik Saydam Caddesi Haliç Apartmanı No: 23/2 Şişhane Beyoğlu İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 251 04 44

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ