<style>.lazy{display:none}</style>Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Malatya Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Karşılıksız Eğitim Yardımı Kimlere Verili, Geri Ödemesiz Burs Başvuru Şartları Nelerdir.

1985 Yılında Kurulan MEV Malatya Eğitim Vakfı Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Ve Başarılı Öğrencilere Burs Vermektedir. Burslar Verildikleri Eğitim Öğretim Yılı İçin Geçerlidir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Miktar Açıklanmamış.

Aktif Bursiyerler, Başvurularını Girip, Onayladıktan Sonra, Dijital Olarak Kendilerinden İstenen Belgelerini de Yükleyebileceklerdir.

Ads

Burs Veren Vakıflar İçin Tıklayın.

1. Burs Kimlere Verilir?
MEV Bursu, başta Malatya olmak üzere tüm ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Malatya Eğitim Vakfı tarafından belirlenen en az taban puanı alarak üniversitelere yerleştirilmiş, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan ve başarılı öğrencilere verilir.

2. Burs Verilmeyenler
İlk ve orta öğretim öğrencilerine, lisansüstü (yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik vb.) öğrencilerine ve yurt dışında eğitim gören öğrencilere, açık öğretim öğrencilerine, öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alan öğrencilere ve başka bir kamu veya özel kurumdan burs alan (Kredi ve Yurtlar Kurumunda alınan öğrenim kredisi alınması mümkündür) burs verilmemektedir.

3. Burs Süresi
Burslarımız kural olarak bir eğitim ve öğretim yılı için geçerlidir.
Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.
Öğrenimine başarıyla devam eden öğrencilerin burslarının, burs almaya başladıkları tarihten başlayarak yukarıda yer alan Burs Verilmeyenler açıklamasındaki şartlar dışında, (başvurularını gerekli belgelerle yenilemeleri şartı ile) kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresi dahilinde devam etmesine özen gösterilir.
Hazırlık sınıfı içeren üniversitelerdeki lisans öğrencilerine, hazırlık sınıfı için azami bir ders yılı için burs ödenir.

4. Burs Geri Ödemesi
Malatya Eğitim Vakfı bursları karşılıksızdır, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.
Ancak öğrenimini tamamlayan her MEV bursiyeri mezun olduktan sonra, imkânı olduğu taktirde ve imkanları dahilinde en az bir Türk gencine MEV aracılığı ile burs vermeyi, MEV’e maddi veya manevi katkıda bulunmayı, MEV tarafından yürütülen projelerde sosyal sorumluluk kapsamında gönüllü olarak yer almayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri:
İstanbul Merkez: Evliya Çelebi Mahallesi Refik Saydam Caddesi Haliç Apartmanı No: 23/2 Şişhane Beyoğlu İstanbul

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Başvurular 4 Eylül – 22 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Burs Sonuçları Açıklandı. Sonuçlar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ