<style>.lazy{display:none}</style>KYK Bursu Banka Kartı Nereden Alınır? Bankkart Genç
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KYK Bursu Banka Kartı Nereden Alınır

KYK Bursu Banka Kartı Nereden Alınır

KYK Bursu Banka Kartı Nereden Alınır

KYK Bursu Banka Kartı Sorgulama Nereden Yapılır, KYK Bursu Banka Kartı Nereden Alınır. GBS KYK Burs Başvurusunda Ziraat Bankası Genç Bank Kart Başvurusu Nasıl Yapılır.

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu KYK Burs Ödemeleri Ziraat Bankası Genç Bank Kart İle Yapılmaktadır.

İlk Defa KYK Kredi / Burs Almaya Hak Kazanalar, Ziraat Mobil Uygulamasını İndirerek Ve İnternet Şubesini Kullanarak Kart Gönderi Sürecinizi Takip Edebilir, Dilerlerse Kart Teslim Adresini Güncelleyebilirler.

İlk Defa KYK Kredi Ve Burs Almaya Hak Kazananlardan Ödeme Gününde Kartınız Gelmedi İse Burs Ve Kredinizi SMS Veya Ziraat Mobil Uygulaması Üzerinden QR İle Ödeme Seçeneklerini Kullanarak ATM’lerdeki Kartsız İşlem Menüsü Aracılığıyla Çekebilirsiniz.

Kyk Banka Kartı Başvurusu Burs Ve Kredi Başvurusunun Sekizinci Ve Dokuzuncu Aşamalarında Yapılır.

Ads

Başvuru Esnasında Paylaştığınız Bilgileri Ziraat Bankası İşlemlerinde Kullanılacaktır.
Paylaştığınız Bilgiler İle (Burs – Kredi Kazanıp Taahhütname Onayı Verdikten Sonra) Adınıza Ziraat Bankası Nezdinde Hesap Açılacaktır. Bu Doğrultuda BankkartGenç İle Diğer Ürünler İçin Yapacağınız Başvuru, Taahhütname Onayı Verilmesi Durumunda Geçerli Olacaktır.

Başvuru Yaptıktan Sonra Burs – Kredi Başvuru Bilgilerinizi Güncellemeniz Halinde, Ziraat Bankasına İlk Başvuruda İletmiş Olduğunuz Bilgiler Değişmeyecektir. Bu Nedenle, Özellikle Kişisel E-Posta Ve Mobil Telefon Bilginizin Doğru Olduğundan Emin Olunuz.

Bankart Genç
Burs – Kredi Ödemelerinizi ATM Aracılığıyla Kolayca Çekebilmeniz, Harçlık Avans Ve Kredi Kartı Limiti Gibi Ziraat Bankasının Sunduğu Tüm Avantajlardan Ücretsiz Olarak Faydalanmaya Başlayabilmeniz İçin Bankkart Genç Başvurusu Alınacaktır.
Burs – Kredi Başvurunuzun Onaylanması Durumunda, Kredi Kartı Özelliği Ve Harçlık Avans Ürünleri Banka Tarafından Değerlendirilerek Tarafınıza Bilgi Verilecektir.

Kredi Kartı Limiti
Bankkart Genç’in Öz Yüzü Banka Kartı, Arka Yüzü Kredi Kartı Özelliğindedir. Kredi Kartı Özelliği İle Anlaşmalı Üye İşyerlerinde Taksitli Alışveriş Yapılabilir, Puan Kazanılabilir, Kampanyalara Katılabilir Ve Birbirlerinden Cazip Bankart İndirimlerinden Yararlanabilirsiniz. Kartınız Ücretsizdir.
Kart Detayları İçin Tıklayın.

Harçlık Avans
Harçlık Avans, Burs / Öğrenim Kredisi Alan Üniversite Öğrencilerin Bankkart Genç’lerine Tanımlanan, Hesabınızda Para Bulunmasa Bile Sadece Alışverişlerde Kullanabileceğiniz Faizsiz / Masrafsız Bir Alışveriş Limitidir.

Kredi Kartı Ve Harçlık Avans Ürünleri İçin Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Formunu Açınız, Ardından İlgili Kutucuğu İşaretleyiniz. Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Formunun Açıp Onaylamadan Başvuru Sürecine Devam Edemezsiniz.

Ürün Seçimi
Bu Bölümde Bankart Genç, Vadesiz Hesap Ve İnternet Bankacılığı Seçeneği Seçili Olarak Gelmektedir.
Kredi Kartı Limiti Ve Harçlık Avans Bölümlerini İsteyenler Kullanabilir. Kullanmak İstemiyorsanız Tıkları Kaldırın.

Bankart Genç
Kartınızda Her Hangi Bir Kısıtlama Yapmak İstiyorsanız Aktif Olan Tıkları Kaldırabilirsiniz.
Yurtiçi E-Ticaret (Sanal Pos) İşlem Kısıtı Yok
Yurtdışı E-Ticaret (Sanal Pos) İşlem Kısıtı Yok

Kredi Kartı
Kartınızda Her Hangi Bir Kısıtlama Yapmak İstiyorsanız Aktif Olan Tıkları Kaldırabilirsiniz.

Yurtiçi E-Ticaret (Sanal Pos) İşlem Kısıtı Yok
Yurtdışı E-Ticaret (Sanal Pos) İşlem Kısıtı Yok

Periyodik Olarak Limitimin Artırılmasını İstiyorum Alanı Aktif Olarak Gelmektedir. Limitin Periyodik Olarak Artmasını İstemiyorsanız Tıkı Kaldırın.

Onay Bölümü

Bilgi Formları

Önce Sözleşme Öncesi Bilgi Formunun Linke Tıklayıp Açınız. Sonra Kutucuğu İşaretleyiniz.
Tüm Alanları Okudum Onaylıyorum Olarak Seçin

Vadesiz Hesap

Temel Bankacılık Ürün Bilgi Formunu Okudum Onaylıyorum

Bankart Genç
Banka Kartı Ürün Bilgi Formunu Okudum Onaylıyorum.

Kredi Kartı Limiti
Kredi Kartı Ürün Bilgi Formunu Okudum Onaylıyorum.
Sözleşme Öncesi Bilgi Formunu Okudum Onaylıyorum.
Virman Talimatını Okudum Onaylıyorum.

Sözleşmeler

Mevduat Hesabı Sözleşmesini Okudum Onaylıyorum.

Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesini Okudum Onaylıyorum.

Kredi Kartı Ve Banka Kartı Sözleşmesini Okudum Onaylıyorum.

Tüm Onayları Verdikten Sonra Kart Gönderim Adresi Bölümü Doldurulur. Kartınız Belirttiğiniz Adrese Geleceği İçin Adresinizin Güncel Olmasına Dikkat Ediniz.

Ziraat Bankası Yukarıda Seçilen Ürünler Ve Diğer Tüm Bankacılık İşlemleriniz İçin Girmiş Olduğunuz Cep Telefonu Ve E-Posta Adresi Üzerinden Sizinle İletişime Geçecektir.

Harçlık Avans Ve Kredi Kartı Limiti Başvurusunda Bulunduysanız, Burs – Kredi Almaya Hak Kazanmanız Durumunda Talebiniz Değerlendirilerek, Başvuruda Belirtmiş Olduğunuz Cep Telefonuna Ziraat Bankası Tarafından Kısa Mesaj İle Bilgi Verilecektir.

Kart Sorgulama İşlemi TC Kimlik Numarasıyla Yapılmaktadır.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

İlk Kez KYK Burs Yada Kredi Almaya Hak Kazananların Kartları Başvuruda Belirtilen Adrese Kurye Arayıcılığı İle Teslim Edilecektir.
Ziraat Mobil Yada Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kullanarak Kart Gönderim Süreci Takip Edilebilir.

E-Devlet Üzerinden Temin Edilen Başvuru Datasında Göre Kart İsme Özel Olarak Basılacak, Paket Sözleşmeyle Birlikte Yine E-Devlet Üzerinden Girişi Yapılan Adrese Kurye Arayıcılığı İle Teslim Edilecek.
Burs – Kredi Ödemesi Kart Olmadan Banka Şubelerinden Kimlik İle Birlikte Alınabilir.

Ziraat Bankası Genç Bank Kartınızın Şifresini İnternet Şubelerinden, ATM’lerden Yada 0 850 220 00 00 Numaralı Telefondan Alabilirsiniz.
Ziraat Bankası Şube Adresleri İçin Buraya Tıklayın.

KYK kredi/burs hesabınız taahhütname onayından sonra açılacaktır. Bununla birlikte taahhütname onayından sonra Harçlık Avans ve Kredi Kartı başvurularınız değerlendirilecek olup sonuca ilişkin tarafınıza bilgi verilecektir.

Farklı bir İldeyseniz Bankkart Genç’inizi teslim alabileceğiniz Şube/Hizmet Noktasını 0850 258 00 00 arayarak öğrenebilirsiniz.

Bankkart Genç’inizin şifresini ATM, internet şube, mobil uygulamalarımız aracılığıyla alabilirsiniz. Ayrıca, SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek de şifre alabilirsiniz.

Belirtilen tarihte kartını teslim alamayan öğrenciler kartlarını teslim alabilecekleri alternatif tarihleri yine linkteki sayfadan sorgulayabilecektir

Yurt Başvuru Sürecinde Bankkart Genç Teslim Almış Olmanız Halinde, KYK Banka Hesabınız Mevcut Bankkart Genç’e Tanımlanacaktır. Kartınızı Şubelerimize Gelmenize Gerek Kalmadan Şifre Oluşturarak Kullanabilirsiniz.

Burs Ödemeleri İlk Defa Burs/Öğrenim Kredisi Müracaatında Bulunup İşlemleri Tamamlanan Öğrencilerin İlk Ödemelerine T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre Başlanacaktır.

TC Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 Olanlar Her Ayın 6’sında, 2 Olanlar 7’inde, 4 İle Bitenler 8’inde, 6 İle Bitenler 9’unda, 8 İle Bitenler Her Ayın 10’unda Burs Ve Kredilerini Alabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 108 YORUM
 1. Güneş dedi ki:

  Burs başvurusunda hangi kartı seçiyoruz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Sadece Bankart Genç Veriliyor. Ürün Seçimi Bölümünden Kredi Kartı Özelliği, Harçlık Avans Özelliği İstenirse Kullanılmayabilir.

 2. Ali dedi ki:

  Merhaba kyk bursu çikti tcmin son harfi0 ocagin 6sindami yaticak bursum toplu olarak yoksa aralik ayi içinde yatarmi başka bir sorum daha var kart şuan basim aşamasinda diyor ben ziraat subesine gidip ordan bastirip alabilirmiyim? Ziraat müsteri hizmetlerini aradim bağlamadi kart daha cikmadigi icin kart blokeli diye bağlamiyor. Şimdiden teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır. 0 ile bitenler ayın 6’sında alır.
   2020 toplu ödemeleri 28 aralık 2020 tarihinde yapılmaya başladı.
   Ziraat mobil uygulaması ile kart süreci takip edilebilir.
   Kart gönderi takibi ve teslim adresi güncelleme Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi’nde!
   İlk defa KYK Kredi/Burs almaya hak kazanan öğrencilerimiz, Ziraat Mobil uygulamamızı indirerek ve İnternet Şubemizi kullanarak kart gönderi sürecinizi takip edebilir, dilerseniz kart teslim adresini güncelleyebilirsiniz.

 3. Yasemin dedi ki:

  Merhaba, ben okula ilk başladığım sene genç kart almıştım ancak burs veya kredi almadım. Bu seneki başvurumda burs çıktı ve taahhütnameyi onayladım. Tekrar kart almam gerekiyor mu yoksa para elimde mevcut olan karta mı yüklenir?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Geçtiğimiz yıllardan hesabı olanlara banka karar veriyor. Burs hesabınız eski kartınıza da yatabilir, banka yeni bir kart göndererek oraya da yatabilir. Daha sonraki dönemde siz istediğiniz hesabınızı seçip burs hesabınızı istediğiniz karta bağlatabilirsiniz.

 4. Miraç dedi ki:

  Şu anda benim telefon numarama kayıtlı bir hesabım var giriş yaptım. Kart gönderi takipten herhangi bir başvuru yoktur diye uyarı aldım. İnternet siteside açılmıyor. Ne yapmam gerekir

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Geçtiğimiz yıllardan hesabı olanlara banka karar veriyor. Burs hesabınız eski kartınıza da yatabilir, banka yeni bir kart göndererek oraya da yatabilir. Daha sonraki dönemde siz istediğiniz hesabınızı seçip burs hesabınızı istediğiniz karta bağlatabilirsiniz.
   444 00 00 – 0850 220 00 00

 5. Mehmet Emin dedi ki:

  Kredi çıktı kart bizzat teslim edilecek diyor benim ev adresim var ama ben şuan başka ilde yurtta kalıyorum nasıl değiştirebilirim adresi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Banka şubesinden adres değiştirilebilir. Şubeden alınabilir.

  2. Miraç dedi ki:

   Kurye adresine ne yazdıysan oraya gidecek diye biliyorum.

 6. melek dedi ki:

  merhaba bana burs çıkmadı kredi de almadım kart verilmiyor mu acaba bana kart gelmedi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kart burs ve kredi alanlara gönderilecek.

 7. Filiz dedi ki:

  Bende de aynı sorun var nedenini öğrendin mi? Merak ettim

 8. Enes dedi ki:

  Ben ilk defa kartımı alıcam da kartım hala elime ulaşamadı ve kartımı da ziraat mobilden den takip edemiyorum müşteri hizmetlerini arıyorum ama basım aşamasında kartınız yok diyor oysaki hesabım açılmış ve bursum da yatmış durumda ne yapmalıyım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kart olmadan kimlik ile bankadan çekilebilir.

 9. Betül dedi ki:

  Merhaba. Benim İnternet bankacılığı şifrem ve kartım gelmedi. Operatör değişikliği yaptığım için sim kartım bloke gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   müşteri hizmetleri ile görüşün.

 10. Seyyah dedi ki:

  5 gün önce kartınız adreste bulunmadığınizdan dolayı teslim edilmedi diye ziraat mobile mesaj geldi. Oysa ben hep kendi adresimdeydim. Kimse ne mesaj attı ne aradı ziraat subeei de bizim yapabileceğimiz bir şey yok dedi. NE yapabilirim yardımcı olur musunuz. Kuryeneti de arıyorum kartınız bizde değil deyip kapatıyorlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ziraat bankası müşteri hizmetleri ile görüşün.

 11. YUZEW dedi ki:

  merhabalar ben kyk burs kredi taahhütnamesini onayladım adıma ziraat hesabı açıldı. 18 yaşından küçüğüm gençbankart için ziraat şubesine gitmem gerekir mi yoksa kart adresime teslim edilir mi. taahhütname onayından sonra herhangi bir kart başvurusu yapmam gerek mi. teşekkürler.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Edilir Diye Biliyorum. Bankanın Müşteri Hizmetlerinden Bilgi Alınabilir.

   1. Kardele dedi ki:

    Kartımı bankadan alabilirmiyim adresim gelip gittikten sonra?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     şubeden de alınabilir, banka şubesinden kartın geleceği adres de değiştirilebilir.

 12. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba bana KYK burs çıktı taahhütnameyi onanladim. Banka kayıtlarına tel no kaydedildi diye mesaj geldi bir de “Degerli Ogrencimiz, Ziraat Bankasi’na hos geldiniz. KYK basvurunuzda talep ettiginiz urunler otomatik olarak tanimlanacaktir. Bankkart Genc’iniz basvuruda belirttiginiz adresinizde size teslim edilecektir. Ziraat Mobil uygulamamizi indirerek veya Internet Subemizi kullanarak kart gonderim surecinizi takip edebilir ve dilerseniz kart teslim adresini guncelleyebilirsiniz. Ziraat Mobil’i henuz indirmediyseniz: https://bit.ly/2sp17Oe Saglikli gunler dileriz.” Bu mesaj geldi. Ama şifre yada hesap no gelmedi arkadaşlarıma gelmiş. Şifreyle ziraat mobile girip kart teslim adresini değiştirmem gerekiyor. Ne yapmalıyım ?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   müşteri hizmetleri ile görüşün.

   1. Berda dedi ki:

    Aynı sorun bende var ziraatı arıyorum ama kart başvurunuz bulunmamaktadır diyor müşteri hizmetlerine bağlamıyor

  2. Eren dedi ki:

   Bana da aynı mesaj geldi ama nerede olduğunu bilmiyorumk kartın ve şifre de verilmedi.

 13. Serkan dedi ki:

  Merhaba ben ilk deda bu yıl başvurdum ve burs çıktı tahhütnameyide onayladım ancak kartı sorgulattığımda basımda olan kartınız bulunmuyor diyor bu problem olur mu sizce veya birkaç güne belli olur mu?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   bankadan kart olmadan kimlik ile de alınabilir. kartlar belirtilen adrese kurye ile gönderilecek.

 14. Habip dedi ki:

  KYK Kredi ve burs sonucunda tarafıma geri ödemeli kredi çıktı ve e devletten her giriş yaptığımda ve ziraat bankasınin mobil bankaciligina başvurduğumda en yakın ziraat bankasından gelir belgesi ile başvuruda bulunmaniz gerekiyor diye mesaj geliyor ne yapmalıyım sizce

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kartlar Başvuru Sırasında Belirtilen Adrese Kurye İle Gönderilecek.
   Müşteri Hizmetleri İle Görüşebilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00 – 0850 220 00 00

   1. ayça dedi ki:

    merhaba ben de bu sene ilk defa başvuruda bulundum geri ödemeli çıktı tahattütnameyi onayladım fakat daha sonrasında herhangi bir mesaj almadım bir sorun olabilir mi acaba ben hiç bir başvuruda bulunmadan bankkart adresime gelir mi ocak ayında para yatılacak deniyor ne zaman kartlar gelir?

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     kartlar başvuru sırasında belirtilen adresi gönderilecek. kart olmadan da kimlik ile para çekilebilir.

 15. Doğukan GENÇ dedi ki:

  Ben geçen sene üniversiteyi bıraktım tekrar hazırlanmak için KYK yurdunda kalıyordum o vesile ile bana genç bankkart verdiler bu sene kazandım yeniden üniversiteyi ve kyk bursu kazandım şimdi bana yeni hesap mı açılacak yoksa bu hesaba mı yatıcak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Buna Banka Karar Veriyor. Burs Hesabınız Eski Kartınıza Da Yatabilir, Yeni Bir Kart Gönderilip Ona Da Yatabilir. Müşteri İlişkileri İle Görüşünüz.

 16. zehra dedi ki:

  Merhaba kyk burs olarak çıktı ama bankaya gidip hesap açtırmam mı gerekiyo yoksa hesap otomatik olarak banka tarafından açılıyo mu???

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Taahhütname Onayı Sırasında Belirtilen Adrese Bank Kart Gönderilecek.

 17. Mert dedi ki:

  Merhabalar ben fethiyede bir köyde yaşıyorum daha önceki deneyimlerimden dolayı bazi özel kargo sirketlerinin buraya gelmediklerini öğremdim ve ben de kyk dan burs alma hakkı kazandım ve genç kartın gönderileceği adres olarak burası gözüküyor en azından eve gelmese bile buradaki ptt ya da herhangi bir resmi kuruluşa teslim edilir mi?ilgilenirseniz memnun olurum,şimdiden teşekkürler.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   müşteri hizmetleri ile görüşün.
   Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00 – 0850 220 00 00

 18. Ben dedi ki:

  Merhaba kyk burs başvurusu yaptım ve çıktı ama gençbank kartımı ikametgah adresime göndereceklerini belirtmişler benim ikamet adresim köy ama ben merkezde kalıyorum ne yapmalıyım sizce

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Adreste Bulunmamanız Durumunda En Yakın Ziraat Bankası Şubesine Teslim Edilir. Müşteri Hizmetlerinden Bilgi Alınız.
   Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 444 00 00 – 0850 220 00 00

 19. Meltem dedi ki:

  E devlette sorgulattigimda 13 aralıkta hesabima 1500 tl yattığını söylüyor hesabımda ise para yok

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kyk destek: 444 19 61

 20. Mahmut dedi ki:

  Bu sene ilk defa burs alacağım 22 Kasım da yatması lazımdı çünkü TC m 0 ile bitiyor kasımda mi yaticak yoksa Ocak ayindami

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Henüz Burs Ödeme Tarihleri İlan Edilmedi. Eski Bursiyerlere Kasımda, Yeni Bursiyerlere Ocak Ayında Ödeme Yapılıyordu.

 21. Rky dedi ki:

  Merhaba. Ben ilk defa banka kartı alacağım kredi için kartımı teslim alacağım yeri sorgullattırdığım zaman erzincan çıkıyor ama ben çorum ilçesindeyim. Kartı mı nasıl alabilirim? Bulunduğum yerde ziraat bankasından gittiğimde burdan çıkartamayız dediler ne yapabilirim?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Farklı bir ildeyseniz Bankkart Genç’inizi teslim alabileceğiniz Şube/Hizmet Noktasını 0850 258 00 00 arayarak öğrenebilirsiniz.

 22. Kamil dedi ki:

  Bu 2019 yılına mi ait peki Kasım ayında kesin yaticak mi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   eski bursiyerlere kasım ayında, yeni bursiyerlere ocak ayında.

 23. Mustafa dedi ki:

  Şubeye gidip hesap acmam mi gerekiyor yoksa bas vurdugum icin kendiliginden aciliyomu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Kartınızı Alacağınız Şubeyi TC Kimlik No İle Sorgulayacaksınız. Şubeden Teslim Alacağınız Tarihlerde Kartınızı Alabilirsiniz.

 24. Alpaslan dedi ki:

  Kahraman maraş/Pazarcıkta okuyorum. Kartımı Gaziantep’ten alabılırmıyım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Sorgulama Sonucunda KYK Kredi/Burs Hesabınıza Ait Bankkart Genç’inizi Teslim Alacağınız Tarihlerde Belirtilen Yerde Olmadığınızı Belirtmeniz Durumunda Verilebiliyor.
   Bilgi İçin: 0850 220 00 00

 25. Muhammet dedi ki:

  Benim öğrenci kimliğim kayıp okula bildirdim ama burs kartını almak için 2 gün tek var ben öğrenci kimliğim olmadan alabilirmiyim yada yerine bir belge götürüp alabilirmiyim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   nüfus cüzdanı ile alınabiliyor.

   1. Muhammet dedi ki:

    Teşşrkr ederm

 26. murat dedi ki:

  benim ziraat kartım vardı ona yatar mı yeni hesap mı açarlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   KYK Banka hesabınızın mevcut Bankkart Genç’e tanımlanması gerekli. Bilgi İçin: 0850 220 00 00

 27. Gulhan dedi ki:

  Yurt başvurusu yaparken aldığım genç bankkart a yapmayacak mi bursum.karti atm ye takıyorum 0 tl yazıyor ama ziraat mobilde varliklarimda yatmis görünüyor .başka bir kart daha mi almalıyım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yurt başvuru sürecinde Bankkart Genç teslim almış olmanız halinde, KYK Banka hesabınız mevcut Bankkart Genç’e tanımlanacaktır. Kartınızı Şubelerimize gelmenize gerek kalmadan şifre oluşturarak kullanabilirsiniz.
   Bilgi İçin: 0850 220 00 00

 28. Eren dedi ki:

  Ben sms ile gencbankkarr başvurusu yaptım sms ile başvurunca isimli kart geliyomuş 15 gün içinde. Onu iptal edip isimsiz kart nasıl alabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Size En Yakın Ziraat Bankası Şubesinden Kyk Genç Kartınızı Alabilirsiniz. Gelen Kartı İptal İçin Telefon Numaralarından Bilgi Alınız.
   444 00 00 –
   0850 220 00 00

 29. eren dedi ki:

  ben burs kartımı alamadım 2 gün sonra kredi ilk ücreti yatıcak mesaj ile bankkart başvurusu yaptım.şimdi kredi alabilecek miyim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Size En Yakın Ziraat Bankası Şubesine Başvurun, Kartlar Üzerinde İsim Yazmadığından Numara Adınıza Tanımlanarak Kart Veriliyor

 30. Murat dedi ki:

  Ben sadece onay verdim ama su anda istanbuldayim karabukten almam lazımdı karti bugün son gündü ayın 5ine kadar buradayım bursu nasıl alabilirim kar tim yok hiçbir işlem yapmadım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Verilen Tarihler Arasında Karabük’de Olmadığınızı Belirtirseniz Verebiliyorlar. Size En Yakın Ziraat Bankası Şubesine Başvurun, Kartlar Üzerinde İsim Yazmadığından Numara Adınıza Tanımlanarak Kart Veriliyor.

 31. Ahmet dedi ki:

  Almak zorundamıyız benm ziraat kartım var

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs ve kredi almak isteyenler almak zorunda…

 32. Müennes dedi ki:

  Merhaba ben ilahıyat önlisans mezunuyum dikey geçiş sınavıyla 3. Sınıf oldum. Bu yıl ilk defa kyk başvurusunda bulundum ve geri ödemeli çıktı taahhütte 22.000 tl yazılıyordu ama ben sadece 2 yıl alıcam. Bılgilendırırseniz sevırınırım

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Taahhütnamede Yazan Rakam Tahmini Rakamdır. Ne Kadar Kredi Alırsanız Aldığınız Kadarını Faiziyle Ödersiniz.
   KYK Çağrı Merkezi: 444 19 61
   Burs/kredi taahhütnamesini onaylayan öğrenciler, taahhütnamede geçen “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu ve Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre aylık bazda ve izleyen yıllardaki artış oranları dikkate alınarak tarafıma ödenecek olan öğrenim kredisi tutarını, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksi (ÜFE) artışları uygulanmak suretiyle hesaplanacak tutar üzerinden, aşağıda belirtilen şartlarla Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (Kurum) ödeyeceğimi, öğrenim kredisi ve burs tutarları ile yıllar bazında artırılan bu tutarların tarafıma banka aracılığıyla ödenmesini, taahhütname aşamasında belirtilen tutarın tahmini rakam olduğunu“ kabul ve taahhüt etmektedir.

 33. Muhammed dedi ki:

  Ben Kıbrıs’ta okuyorum ayın 16’sı ile 19’u arasında kartımı almam gerekiyormuş Türkiye’ye gideceğimden dolayı kartımı Kıbrıs’tan alamayacağım, Türkiye’den kartımı alabilir miyim?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   verilen tarihler arasında KKTC’de olmadığınızı belirtirseniz verebiliyorlar. size en yakın ziraat bankası şubesinde başvurun, kartlar üzerinde isim yazmadığından numara adınıza tanımlanarak kart veriliyor.

 34. mrtuşak dedi ki:

  şuan uşaktayım tc numaram 2 yarın kartı almam gerekiyor uşak taki şubelerden kartımı alabilirmiyim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://kyksorgu.ziraatbank.com.tr/ linkeki sayfada TC kimlik numaranızı yazarak sorgulayan.
   KYK kredi/burs hesabınıza ait Genç Bankkartınızı teslim alacağınız tarihleri ve Şubeyi/Hizmet Noktasını T.C. Kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.

 35. fatih dedi ki:

  10 aralığa kadar olan taahhütname onayını yaptım fakat kartı alacağım şubeyi öğrenmek için ziraat sorgu ekranından baktığımda kredi veya burs hesabınız bulunmamaktadır diyor yardımcı olur musunuz arkadaşlar

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   KYK iletişim: 444 1961

   1. fatih dedi ki:

    daha önce aradım çok ilgili bir bayan açtı biz sadece hesabınıza para yatırıyoruz dedi daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba

 36. Filiz dedi ki:

  Hangi ziraat bankasindan alacağınıza nerden baktınız ben nerden bakacagimi bilmiyorum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://kyksorgu.ziraatbank.com.tr/ bu adresten TC kimlik numaranızla sorgulayın.

 37. Eylem dedi ki:

  Taahütnameyi 4 gün önce imzaladım ama kredim yatmamış bununla ilgili bilgi de bulamadım yardımcı olabilir misiniz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   taahütnameyi normal süresinde imzalayanların bursları 6 gün sonra yatmıştı, bir kaç gün daha bekleyin, bu ay yatmazsa önümüzdeki ay toptan yatar.

 38. Zeynep dedi ki:

  Verilen tarihlerde taahütname onaylama süresini kaçırmıştım şimdi de süre uzatıldı onayımı yaptım kartımı hemen yarın belirlenen şubeden alabiliyor muyum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kart sorgulama yaptıktan sonra belirtilen şubeden, belirtilen tarihler arası alınabilir.

   1. Zeynep dedi ki:

    Herhangi bir tarih görülmüyor yalnızca alabileceğim şube yazıyor

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     tarih yazmıyorsa yarın yada müsait olduğunuz en kısa zamanda alabilirsiniz.

 39. Şayeste dedi ki:

  Kartımı belirlenen tarihte alamadım . Günü geçti pazartesi günü gidip alabilir miyim yoksa sorun olur mu ? Bir de yarın kredi yatma günüm kartımı almadığım halde kredi hesabıma yatmış olur mu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   alabilirsiniz, kredi yatmıştır, şubeden kimlik ile de çekilebilir.

 40. Nazli dedi ki:

  Peki kartimiz olmadan da para cekebiliyormuyuz??

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   şubeden kimlik ile çekilebilir.

 41. gfd dedi ki:

  hafta sonu açık olur mu?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   hafta sonları kapalıdır.

 42. Irem dedi ki:

  Ben Artvinde okuyorum ama suan Adiyamandayim kartımı Adıyaman ‘dan alabilir miyim? Alabiliyosam nereden?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   verilen tarihler arasında artvin’de olmadığınızı belirtirseniz verebiliyorlar. size en yakın ziraat bankası şubesinde başvurun, kartlar üzerinde isim yazmadığından numara adınıza tanımlanarak kart veriliyor.

 43. Aik dedi ki:

  Verilen tarihlerde aldığımız da da istediğim ziraat a gidebiliyor muyum

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Verilen Tarihler Arasında Orada Olmadığınızı Söylerseniz Büyük İhtimalle Verirler. Kartın Üstünde İsim Yazmadığından Numara İle Kart Adınıza Tanımlandığından Sorun Çıkmaz.

 44. Mehmet dedi ki:

  Kart almak icin belli bir tarih varmi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   sorgulama yaptığınızda alacağınız şube ve tarihler görünecek.

 45. İbrahim dedi ki:

  Ben henuz 18 yaşına girmedim araligin 6sinda girecegim bankkartimi o zaman alabilirmiyim?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   18 yaşına girmeden alabilirsiniz.

   1. S dedi ki:

    18 yas altindakiler karti alirken veli gerekiyor mu

 46. mehmet dedi ki:

  verilen tarihlar arasında kartımızı alamazsak ileri tarihlerde alabilirmiyiz o tarihlerde almazsak banka kartımızı ne olur

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   her hangi bir ziraat bankası şubesinden form doldurarak da kartınızı alabiliyorsunuz.

   1. Fatma dedi ki:

    Merhaba ben mevcut bankkart genç katımı yeniledim bursum yenilediğim karta yatırılır mı

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

     KYK Banka hesabınızın Yeni genç Bankkart tanımlanması gerekli. Bilgi İçin: 0850 220 00 00

     1. Fatma dedi ki:

      Kyk banka hesabı değişmeyip sadece kart numarası değiştiğinde bu işleme gerek var mı

     2. Güncel Eğitim dedi ki:

      Bursun Yeni Karta Tanımlanması Gerekli Diye Biliyorum. Bilgi İçin: 0850 220 00 00

BİR YORUM YAZ