16.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman Başlayacak

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman Başlayacak

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman Başlayacak

KYK Burs Başvuruları 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde Ne Zaman Alınacak. Geçen Yıl Burs Başvuruları 28 Ekim – 8 Kasım 2020  Tarihleri Arasında Alındı. 2021-2022 Döneminde Başvuruların Ekim Ayında Alınması Bekleniyor.

Burs Başvuruları Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumunun Resmi Sitesinden Açıklanacak. KYK Burs Başvuru Detayları İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu E-Devlet Sitesi Üzerinden Alınıyor.

Burs İçin Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumuna 1 Milyondan Fazla Öğrencinin Başvurması Bekleniyor. Geçen Sene 150 Bin Öğrenciye Burs Veren Kurumun Bu Senede En Az 150 Bin Öğrenciye Burs Vermesi Bekleniyor.

KYK Burs Kredi Miktarı 2021
Lisans Bursu 550 Türk Lirasından 650 Türk Lirasına Çıkarıldı.
Yüksek Lisans Bursu 1.100 Türk Lirasından, 1.300 Türk Lirasına Çıkarıldı.
Doktora Bursu 1.650 Türk Lirasından, 1.950 Türk Lirasına Çıkarıldı.

KYK Burs Ve Öğrenim Kredisi Başvurusu Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Öğrencileri Burs İçin Başvuru Yapabilir. Burs Başvurularında Yaş Sınırı Bulunmamaktadır.
Burs Müracaatında Bulunacak Öğrencilerden Sadece Öncelik Belgesi İstenir, Diğer Belgeler İse Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Temin Edilmektedir.

KYK Burs Başvurusu E-Devlet Sitesinden Yapılabilir. Başvurular Elektronik Ortamda Yapılır. Burs Veya Kredi Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Taahhütname Onayı Yapmaları Zorunludur.
KYK Bursu Nasıl İptal Edilir? Okumak İçin Buraya Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Furkan arslan dedi ki:

  iyi günler kyk burs başvurusu ne zaman başlayacak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   henüz başvuru tarihleri ilan edilmedi. çoğunlukla ekim ayı içinde ilan edilir. tahminen bu hafta yada önümüzdeki hafta başlayabilir.

 2. Deniz dedi ki:

  İyi günler ben bir şey sormak istiyorum ilk defa kyk bursu alacak olan öğrencilere bu sene hangi ayda ödenmeye başlayacak

BİR YORUM YAZ