26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KYK Bursları Yada Kredisi Nasıl İptal Edilir

KYK Bursları Yada Kredisi Nasıl İptal Edilir

KYK Bursları Yada Kredisi Nasıl İptal Edilir

KYK Bursları Yada Kredisi İptal Etmek İçin E-Devlet Üyeliğiniz Bulunması Gereklidir. Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Burslarınızı İptal Edebilirsiniz.

KYK Burs Yada Kredinizi İptal Ettiğiniz Takdirde Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan Aynı Öğrenim Türünde Bir Daha Burs Alamazsınız.

KYK Bursunuzu Veya Kredinizi İptal Etmek İçin E-Devlet Girişi Yaptıktan Sonra E-Hizmetler==>Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Bağlantısı Altındaki Kredi/Burs İptal Başvurusu Linkine Tıklayın Veya Arama Kutusuna KYK Burs İptal Yazarak Hizmeti Bulabilirsiniz.
KYK Bursunuzu İptal Etmek İçin tarayıcınızın adres satırına parantez içindeki linki yapıştırarak hizmete direk ulaşabilirsiniz. ( https://www.turkiye.gov.tr/kyk-kredi-burs-iptal-basvurusu )

KYK Bursları Yada Kredisi Nasıl İptal EdilirKYK Bursları Yada Kredisi İptal Etmek İçin Koşullar
Hizmeti Kullanabilmek İçin E-Devlet Sitesinde Cep Telefonu Bilgilerinizin Tanımlı Ve Doğrulanmış Olması Gereklidir. Cep Telefonu Bilgileriniz Doğrulanmamış İse Hizmeti Kullanamazsınız.
Cep Telefonu Bilgilerinizi Doğrulamak İçin Bilgilerimi Şimdi Güncelle Linkine Tıklayarak Cep Telefonu Ve E-Mail Bilgilerinizi Girerek Ekranda Size Gösterilen İşlemleri Tamamlayıp Doğrulama Kodunu İlgili Alana Giriniz.

KYK Burs Veya Kredi Başvurusu İptal EtmekDoğruluma İşlemini Başarıyla Gerçekleştirdikten Sonra Burs Ve Kredi İptali Ekranında Eğer Aldığınız Burs Varsa Listelenmektedir. İptal Etmek İstediğiniz Burs Yada Kredinin Karşındaki İptal Butonuna Tıklayarak Burs Yada Kredinizi İptal Edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mustafa dedi ki:

    “KYK Burs Yada Kredinizi İptal Ettiğiniz Takdirde Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan Aynı Öğrenim Türünde Bir Daha Burs Yada Kredi Almazsınız.” Bilgisi yanlış bir bilgi. E-devletteki kılavuzda “Öğrenim Kredi”sinin tekrar alınabileceği yazıyor.

BİR YORUM YAZ