21.07.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Başvurusu

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 31 Ekim 2017 Tarihine Kadar Alınacak. İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Bursları İstanbul İlinde Görevli Trafik Polisi Mensupları Ve İstanbul Trafik Vakfı Personel Çocuklarının İle Bunların Emekli, Dul, Yetimleri İle Çocuklarının Lise Ve Üniversitelerde Okuyan Öğrencilerine Verilecektir.

İletişim Bilgileri: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Hanımkadın Apartmanı 60/5 Mecidiyeköy İstanbul
Telefon: 0 212 288 95 76

İstanbul Trafik Vakfı 2017-2018 Burs Duyurusu

İstanbul’da Görevli Trafik Polisi Mensupları Ve İstanbul Trafik Vakfı Personelin Çocukları İle Bunların Emekli Dul, Yetimlerine Ve Çocuklarına Vakfımız 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Verecektir.
Aşağıdaki Şartlar Doğrultusunda Burs İçin Müracaat Etmek İsteyen İstanbul Da Görevli Trafik Polisi Mensubu Veya İstanbul Trafik Vakfı Personeli, Burs Yönetmeliği Gereği Aşağıda Belirtilen Evrakları 31 Ekim 2017 Tarihine Kadar Elden İstanbul Trafik Vakfı Merkez Ofisine Göndermeleri Gerekmektedir.

Bursun Tahsisi İçin Gerekli Başarı Koşulları;

1-Yüksek Öğrenim (Lisans) Bursları :

Sponsorlu Bağlantılar

Birinci Sınıf Öğrencileri İçin ; Fakülte Veya Meslek Yüksek Okuluna Giriş Puanı Sırasına Göre Önde Olan Adaya Verilir.

Ara Sınıf Öğrencileri İçin ; Önceki Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Veya Yıllık Genel Not Ortalaması 4 Tam Üzerinden En Az 2,5 Veya 100 Tam Üzerinden En Az 60 Olup, Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Adaya Verilir. Başarı Sırası Yüksek Olan Adaya Öncelik Verilir.

2-Lise Ve Dengi Okul Bursları:

Birinci Sınıf Öğrencileri İçin ; Orta Öğretim Kurumuna Giriş Puanı Sırasına Göre Önde Olan Adaya Verilir.

Ara Sınıf Öğrencileri İçin ; Önceki Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Veya Yıllık Genel Not Ortalaması 4 Tam Üzerinden En Az 2,5 Veya 100 Tam Üzerinden En Az 60 Olup, Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Puanı Daha Yüksek Olan Ve Bir Üst Yıl Veya Yarı Yıla Geçiş Hakkını Kazanan Adaya Verilir. Not Ortalaması Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

İstenecek Belgeler
1. Lisans Öğreniminin Birinci Sınıfına Yeni Başlayan Öğrenci İçin, ÖSYM Sonuç Belgesi Fotokopisi İle Öğretim Kurumuna Girişteki Başarı Sırasını Gösterir Öğretim Kurumu Belgesi.
2. Lisans Öğrenimi Ara Sınıfı Öğrencisi İçin, Bulunduğu Yıl Veya Yarıyıl Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını, Sınıf İçindeki Başarı Sıralamasını Ve Kaydolduğu Üst Sınıfı Gösterir Öğretim Kurumu Belgesi.
3. Orta Öğretim 1. Sınıf İçin Giriş Puanını Ve Sırasını, Ara Sınıf İçin Yıl Sonu Genel Not Ortalaması Ve Sınıftaki Başarı Sırasını Gösterir Öğrenim Kurumu Belgesi.
4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
5. 2 Adet Fotoğraf.
6. İkametgah Senedi.
7. Okuyan Kardeşlerinin Öğrenci Belgeleri.
8. Anne Veya Babadan Birisi Çalışmıyor İse Çalışmazlık Belgesi Emekli İse Emeklilik Belgesi,
9. Anne Veya Babadan Vefat Eden Varsa Vefat Belgesi.
10. ÖSYM Sonuç Belgesi Fotokopisi
11. Öğrenci Kimlik Belgesi Fotokopisi
12. Trafik Polisi Mensubu Veya Trafik Vakfı Personeli Çocuğu Olduğunu Tevsik Eden Belgesi

NOT: Burs Komisyonu Eksik Evrakı Olan Müracaatları İncelenmeye Almayacaktır.

UYARI : Burs Yönetmeliği’nin 14.Maddesi Gereği “ Başka Yerden Maaş,Ücret, Burs Veya Aylık Kredi Alan Öğrenci ( Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumundan Verilen Hariç) Hiçbir Vakıf Bursuna Aday Olamaz. Vakıf Bursunu Aldıktan Sonra Başka Yerden Benzeri Destek Bulan Öğrencinin Bursu, Vakıf Tarafından Kesilir. Ayrıca Durumu Bu Yönetmelik Hükmüne Uymadığı Tespit Edilen Öğrencinin De Vakıf Bursu İptal Edilir.”
Web Sitesi: www.trafikvakfi.org.tr
Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ