17.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hayat Sende Derneği Burs Başvurusu Başladı

Hayat Sende Derneği Burs Başvurusu Başladı

Hayat Sende Derneği Burs Başvuruları 2021-2022

Hayat Sende Derneği Burs Başvuruları Derneğin Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak.

Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için burslar vermektedir.

Güncel Öğrenci Bursu Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs verilen öğrenciler 4 yıl boyunca desteklenmektedir. Hayat Sende Derneği 2021 yılına kadar 263 gence burs desteği sağlamıştır. Burs verilen öğrencilere ayrıca mentorluk ve koçluk programları ile destek verilmekte ve her yıl düzenlenen kamp ile gençlerin ağ oluşturması sağlanmaktadır.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için Eğitim Bursu ile Güçlendirme Bursu programı olmak üzere iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

Sponsorlu

1. Eğitim Bursu, her akademik yıl için Kasım-Haziran ayları arasında aylık olarak verilmektedir. Eğitim bursu halen koruma altında bulunan ve korumadan ayrılmış üniversite öğrencilerine sağlanmaktadır. Amaç koruma altında yetişen gençlerin eğitim hayatlarını desteklemektir.

2. Güçlendirme Bursu, her yıl koruma altında yetişmiş 3 kişiye sosyal hayata uyum, iş piyasasına erişim ve kişisel gelişimlerini destekleyecek tek seferlik burs desteği sağlanmaktadır. Güçlendirme Bursu’nda amaç koruma altında yetişmiş bireylerin gelişimlerini ve güçlenmelerini desteklemektir.

Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre Bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir. Burs verilecek bursiyerler Hayat Sende Derneği Burs Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Komisyon, başvuruları isimsiz olarak görmekte, puanlama yöntemi ile değerlendirmelerini sunmaktadır.

UYARI:
• Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Ekim 2021
Başvuruların Ön Değerlendirmesi: 29 Ekim 2021

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://www.hayatsende.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ