12.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hayat Sende Derneği Burs Başvurusu

Hayat Sende Derneği Burs Başvurusu

Hayat Sende Derneği Burs Başvuruları

Hayat Sende Derneği Burs Başvuruları Derneğin Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak.

Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için burslar vermektedir.

Burs verilen öğrenciler 4 yıl boyunca desteklenmeye devam etmektedir ve Hayat Sende Derneği 2020 yılına kadar 230 gence burs desteği vermiştir. Burs verilen öğrencilere ayrıca mentörlük ve koçluk programları ile destek verilmektedir ve her yıl düzenlenen kamp ile ağ oluşturulması sağlanmaktadır.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için Standart Burs ve Stratejik Burs programı olmak üzere iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

1. Standart Burs, her akademik yıl için Eylül-Mayıs ayları arasındaki 9 aylık süre boyunca verilir. Stratejik Burs da ise her akademik yıl içerisinde Ocak ayında başvuru alınır ve tek seferlik burs desteği verilir. Gönüllü Teşvik Bursunun miktar ve süresi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Stratejik Burs, sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalar amacıyla alınan burs olarak alınacak olup tek seferliktir. Başvuru bursiyerin ihtiyacı dahilinde belirlenecek, burs miktarı yönetim kurulu tarafından kararlaştırılacaktır. Bu burs çeşidi nakit olarak bursiyere verilmeyecek olup, ihtiyacı olan ödeme doğrudan hizmet veya mal temini yapılan ilgili yere yapılacaktır.

3. Standart Burs, çocuk ve gençlere banka hesap bilgileri alındıktan sonra iki dönem başında dönemlik olarak yatırılır. Stratejik Burs ise her yıl Mart ayında tek seferlik olarak yatırılır.

4. Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre Bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir.

Uyarı:
• Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2020
Başvuruların Ön Değerlendirmesi: 12 Kasım 2020

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://www.hayatsende.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ