<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği GEKDER Bursu

Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği GEKDER Bursu

Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği GEKDER Bursu Başvuruları

Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği GEKDER Bursu Başvuruları Online Olarak Alınacak.
Burs Yılda 12 Ay Süre İle Ödenecek. Burs 4 Sene Olarak Ayda 500 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği olarak genelde üniversite eğitiminin eksiklerini kapatmak, üniversite öğrencilerinin akademik ve bireysel hayatlarını kolaylaştırmak ve zenginleştirmek, özel olarak ise üniversite eğitimi ile akademi, meslek ve sanat dünyası arasındaki kopukluğu gidermek istiyoruz. Bu amaçlarla hem “Geleceğin İş ve Akademi Dünyasına Hazırlık Okulu” programını başlatıyor hem de eğitimde fırsat eşitliği ilkesi gereğince programa bağlı olarak Eğitim Bursu veriyoruz.

Karşılıksız Burs Başvurusu Alan Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

“Geleceğin İş ve Akademi Dünyasına Hazırlık Okulu” Programımız üniversitedeki dersleri ve üniversite hayatını tamamlayıcı derslerden oluşmaktadır. Eğitim Bursu almaya hak kazanan adaylarımız doğrudan bu programın bir parçası olacaklar ve bu programdaki derslerden ücretsiz faydalanacaklardır.

Gençlik Eğitim ve Kültür Derneğinin; 2021-2022 eğitim döneminde İstanbul’da bulunan üniversitelerde hazırlık eğitimi alan veya lisans eğitimine yeni başlayan belirli sayıdaki öğrenciye lisans eğitimi boyunca senede 12 ay verilecek olan 500 TL miktardaki Eğitim Bursuna ilişkin başvuru, değerlendirme ve kabul süreçleri ile bursun devamlılığı şartlarını kapsar. Özet olarak;

Ads

• 4 sene verilecektir.
• Senenin her ayı verilecektir.
• Miktarı 500 TL’dir.
• Öğrenci, kayıtlı olduğu programda hazırlıkta ya da 1.sınıfsa ise verilecektir.

Aday öğrencilerin, 14.10.2021 – 29.10.2021 tarihleri arasında www.gekder.net adresinden başvuru yapması gerekmektedir.

Burs koşullarını sağlayan adaylar telefon ile aranarak, mülakat için davet edilecektir.

Mülakat sürecinde yönetim kurulu tarafından, adayın hem maddi koşulları detaylı olarak incelenecek hem de kişisel özellikleri ve burstan yararlanabilme potansiyeli değerlendirilecektir.

Programla ilgili detayları öğrenmek ve başvuru formuna ulaşmak için: www.gekder.net

Bursa başvuru gekderuskudar@gmail.com adresine istenilen evrakların eksiksiz gönderilmesiyle tamamlanmış olacaktır. Son başvuru tarihi 29 Ekim Saat 23:59’dur. Eğitim Bursuna hak kazanan adaylarla verdikleri iletişim bilgileri üzerinden şahsen irtibat sağlanacaktır. Not: Eksik belge ibraz edenlerin başvurusu değerlendirme sürecine girmeden iptal edilecektir. Herhangi bir soru için iletişim mailine yazabilirsiniz. Lütfen GEK-DER Burs Yönergesi, Bursiyerlere Yönelik Program Tanıtım Metni ve Öztanıtım Mektubu Formatını dikkatlice okuyunuz.

Eğitim Bursunun Tanımı ve Devamlılık Şartları

Gençlik Eğitim ve Kültür Derneğinin; 2021-2025 yılları arasında vereceği eğitim bursu:
1. Miktarı aylık 500 TL’dir
2. Lisans mezuniyetinin sonuna kadar verilecektir.
3. 12 ay boyunca verilecektir
4. Eğitimde fırsat eşitliği gözetilerek 2021 Güz Dönemi itibariyle üniversitelerin Hazırlık Sınıfı veya1.sınıf öğrencileri olmak üzere belirli sayıda öğrenciye verilecektir.

Bahsi geçen bursun devamlılık şartları ise şöyledir:
1. Dernek Yönetim Kuruluna talep edilmesi halinde üniversite eğitim dönemi sonunda ve sene sonunda talep edilecek olan ADSGNO (Ağırlıklı Dönem Sonu Genel Not Ortalaması) ve AGNO (Ağırlıklı Genel Not Ortalaması), Transkript vb. belgelerin ibraz edilmesi
2. Eğitim hayatı boyunca senelik AGNO’nun 4 üzerinden en az 2.5 olması
3. 4 senelik “Geleceğin İş ve Akademi Dünyasına Hazırlık Okulu” programı kapsamında bursiyerlerimize ücretsiz olarak verilecek olan derslere ve seminerlerin her birine %70 devamlılığın yerine getirilmesi ve dönem sonlarında eğitimcilerin talep ettiği ödevlerin verilmesi.
4. Dernek Yönetim Kurulunun belirlediği İdari ve Akademik Disiplin Kurallarının dışına çıkılmaması
Bu şartlar yerine getirilmediği takdirde öğrencinin bursu kesilecek, ayrı yeten İdari ve Akademik Disiplin Kurallarının belirttiği yüz kızartıcı suçlar işlendiği takdirde dernek yönetimi davacı olacak yahut olması durumunda mevcut davaya taraf olarak müdahil olacaktır.

İletişim ve Sorularınız için: gekderiletisim@gmail.com
Başvuru evraklarını iletmek için: gekderuskudar@gmail.com

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Istabrok Ganiy 05523368055 dedi ki:

    Oğrencılar içn çok güzel burs inşallah çikar diye umut ediyoruz

BİR YORUM YAZ