20.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gaziantep Eğitim Ve Hizmet Vakfı Burs Başvurusu

Gaziantep Eğitim Ve Hizmet Vakfı Burs Başvurusu

Gaziantep Eğitim Ve Hizmet Vakfı Burs Başvurusu

Gaziantep Eğitim Ve Hizmet Vakfı Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. 1980 Yılında Kurulan Vakıf  Eğitim Öğretim Döneminde Yardıma Muhtaç Ve Başarılı Yüksek Öğrenim, Orta Öğretim Ve Özel Öğrenciye Olmak Üzere 383 Öğrenciye Burs Vermiştir.

Vakfımızın ; 2021-2022 yeni Eğitim ve Öğretim döneminde öğrenimlerine devam eden bursiyerlerimizin burslarının devam etmesi için, 2021-2022 Dönemi bir üst sınıfa geçtiğini gösteren!!! “Öğrenci Belgesi” ve geride bıraktığı önceki dönemlere ait ders başarı notu durumunu gösteren “Transkript” (Not Durum Belgesi) ni ; okulların açılmasından itibaren, okul öğrenci kayıt sisteminde *Bir üst sınıfa geçiş güncellemesi yapılmasına müteakiben!!!* en geç *Ekim ayının 20’ sine kadar!!!* elden veya zarf içerisinde kargo (posta) ile, vakıf merkezine iletmeleri zorunlu olup, eksik ve açıklamadaki kriterlere uymayan belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır. (İstenilen resmi belgelerin, fotokopi olmaması! tamamının okuldan onaylı, ıslak imzalı, asıl suretlerinin veya e-Devlet’ ten alınan e-İmzalı, barkodlu (Karekod) belgeler olması gerekmektedir. Ayrıca, faks, e mail, whatsapp vs. yoluyla iletmek geçersizdir!)

İletişim Adresi: Yeditepe Mahallesi Yeşilvadi Bulvarı No : 386 Özel Erdem Koleji Kampüsü İçerisi Şahinbey / Gaziantep
Telefon Numarası: 0 342 360 37 51
Faks Numarası: 0 342 360 37 58
Mail: ehv@ehv.org.tr

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Kayıt Yenileme Duyurusu

Vakfımızın ; 2020-2021 yeni Eğitim ve Öğretim döneminde öğrenimlerine devam eden bursiyerlerimizin burslarının devam etmesi için, 2020-2021 Dönemi bir üst sınıfa geçtiğini gösteren!!! Öğrenci Belgesi ve geride bıraktığı önceki dönemlere ait ders başarı notu durumunu gösteren Transkript (Not Durum Belgesi) ni en geç okulların açıldığı, Eylül Ayı sonuna kadar elden veya zarf içerisinde kargo (posta) ile, vakıf merkezine iletmeleri zorunlu olup, eksik ve açıklamadaki kriterlere uymayan belge değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sponsorlu

(İstenilen resmi belgelerin, fotokopi olmaması! tamamının okuldan onaylı ,ıslak imzalı, asıl suretlerinin veya e-Devlet’ten alınan e-İmzalı, barkodlu (Karekod) belgeler olması gerekmektedir.Ayrıca, faks, e mail, whatsapp vs.yoluyla iletmek geçersizdir! )

Vakıf Burs Yönetmeliği gereği ; önceki dönemden en az iki ders ve üzeri zayıf (Başarısız) dersi bulunan! ve öğrenimlerine Gaziantep’te devam edip, vakfın dönem içerinde düzenlemiş olduğu ve bursiyer öğrencilerimizin katılımının zorunlu olduğu, seminerlere veya programlara katılmayan! bursiyerlerimizin burslarının kesilmesi veya devam etmesi, Vakıf Yönetim Kurulu tarafından belirlendikten sonra alınacak olan Yönetim Kurulu Kararı’na istinaden, ilgili öğrencilere ayrıca iletilecektir. ”Vakıf Burs Yönetmeliği” doğrultusunda, bir üst sınıfa geçtiğine dair kayıt yenilemeyen ve yeni burs kaydı yapılıp, dosyasında önemli eksik belge bulunan bursiyer öğrencilerin bursları ödenmemektedir.Belirtilen kayıt yenileme tarihinden sonra kaydını yenileyen ve dosyasındaki önemli eksik belgeyi tamamlayan öğrencilerin burs ödemeleri geriye dönük ödenmemekte olup, sıradaki aylık burs ödemesinden itibaren ödenir. “Vakıf Burs Yönetmeliği” doğrultusunda, burs ödeme süresi, ilgili dönemin Ekim-Haziran aylarını kapsayacak şekilde 9 (Dokuz) ay olmakla beraber, öğrencinin kayıt yaptığı tarihe denk gelen dönemin ayından itibaren başlar ve bursun devamlılığı için uyulması gereken kriterlerin yerine getirilmesi kaydıyla! öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder.

Burs Ödeme Takvimi ; 2020-2021 Ekim-Haziran arası 9 (Dokuz) ay olup, her ayın bitimine müteakip 1’i ile 5’i arasıdır! (Örnek : Ekim bursu, Kasım 1-5 arası ödenir!) Akademik burs ödeme takvimi vakfın kuruluş tarihinden itibaren her yıl olduğu gibi, dönemin başlangıcında, Vakıf Burs Yönetmeliği doğrultusunda ; Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenmekte olup, belirtilen Akademik Takvim ve ilgili Eğitim Süresi olan 9 (Dokuz) aylık süre ile, Toplu Ödeme Sistemi dahilinde, aksatılmaksızın ve düzenli olarak ödenmekte olup, öğrencilerimize ve velilerimize düzenli genel bilgilendirme sms ile iletilmektedir.Herhangi bir endişeye veya yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına, sürecin işleyişinin daha iyi anlaşılması bakımından, vakfımız tarafından gönderilen aylık bilgilendirme mesajlarının dikkate alınması veya vakıf yetkilileri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

*ÖNEMLİ NOT : Belirtilen kayıt yenileme tarihine ek olarak, öğrencilerin almış oldukları bursa ihtiyaçlarının olduğu, ailevi ve özel durumlarının da göz önünde bulundurulması nedeniyle vakfımızın bir iyi niyet göstergesi olarak, 4 (Dört) ay ek süre tanınmış olup, birinci yarıyıl sonu yani Sömestir Dönemine kadar bu süre uzatılmıştır.Ancak, bu tarihe kadar da kayıt yenilemeyen ve yeni burs kaydı yapılıp, dosyasında önemli eksik belge bulunan bursiyer öğrencilerin busları kesin olarak kesilecek olup, kaydı silinecektir.!!!
*Detaylı bilgi için “Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Burs Yönetmeliği” ne bakmanız veya vakıf yetkilileri ile irtibata geçmeniz önemle rica olunur.
Web: www.ehv.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Pınar dedi ki:

  Lise mezuna kalan öğrencilere burs veriliyor mu

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   burs başvurusu aktif değil, burs koşullarında başarılı öğrenciler olarak belirtilmiş.

 2. feyza dedi ki:

  buradan burs alan biri başka vakıflardan da alabilir mi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   resmi sitesinde bu konuda bir bilgi bulunmuyor. telefon yada mail ile bilgi alınız.

BİR YORUM YAZ