25.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursu

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursu

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursu

Garip ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursu Başvuruları Vakıf Adresine İstenilen Belgelerin Gönderilmesiyle Yapılır.

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı Burs Başvurusu İçin Başvuru Formu Ve İstenilen Belgelerin Hem Kargo İle Vakıf Adresine Hem de E-Posta Adresine Gönderilmesi Gereklidir.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri: Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakıf Yıldırım TOWER Plaza, Maslak Mahallesi, Taşyoncası Sokak No: 1 Ağaoğlu 1453 Sitesi B2 Blok Sarıyer İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 290 30 80
E-Posta Adresi: burs@yildirimgroup.com

Burs Başvuru Koşulları
A. Vakıf Burs Programlarından Sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Yararlanabilir.

Sponsorlu

B. Vakıf Burslarına Aday Olabilmek İçin Öğrencinin Maddi İmkanlarının Yetersiz Olduğunu Beyan Etmesi Esastır. Bunun İçin Her Aday, Ailesinin Ve Kendisinin Mal Varlığı Ve Gelir Durumunu Tam Olarak Belgelemek Zorundadır.

C. Vakıf Bursları Lisans Kademesinde Hazırlık Sınıfı Ve Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrenciler İle Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Hazırlıktan Birinci Sınıfa Geçenler Ara Sınıfta Sayılır. Dağıtımda Ara Sınıf Farkı Gözetilmez; Maddi İmkanlar Açısından Daha İhtiyaç Sahibi Olan Başarılı Adaylara Öncelik Tanınır.

D. Üniversitelere Bağlı Enstitülerde Lisansüstü Eğitim (Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora) Alan Başarılı Ve Maddi İmkanı Kısıtlı Olan Öğrencilere Başvurmaları Halinde Karşılıksız Burs Verilir. Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora İçin Öğrencinin Lisans Mezuniyet Genel Not Ortalamasının En Az Bb/Aa, 3.00/4.00 Veya 80/100 Olması Şarttır. Başvuruların Değerlendirilmesinde Akademik Özgeçmiş Ve Lisansüstü Eğitim Konusunun Ülkemizin Kültürel Gelişimine Ve Sanayinin Bilimsel Ve Teknolojik Gelişimine Katkısı Dikkate Alınır.

E. Lisansüstü Ve Doktora Burslarına Başvurularda, Adaylardan Tez Danışmanları Ya Da Diğer Öğretim Üyelerinden Alacakları Vakıf’a Hitaben Yazılmış Bir Tavsiye Mektubu İstenir.

F. Yurt Dışı Eğitimleri İçin Lisans Seviyesindeki Burslar Sadece Belirli Süreleri Kapsayan Eğitimler İçin Verilir. Dört Yıllık Yurt Dışı Lisans Eğitimi İçin Burs Verilmez.

Başvuru Belgeleri
A. Vakıf Bursu İçin Başvurular, Ekli Burs Başvuru Belgesi İle Yapılır. Bu Yönetmelikte Sıralanan Adaylık Şartlarını Taşıyan İstekli Her Öğrenci, Burs Başvuru Belgesini Doldurur Ve Gerekli Diğer Belgeleri De Ekleyerek Vakıf Adresine Gönderir Veya Doğrudan Elden Teslim Edebilir.

B. Yapılacak Başvurularda Burs Başvuru Belgesi’nin Ekinde Bulunması Gereken Belgeler Şunlardır:
1. Nüfus Cüzdanı Örneği (E-Devlet’ten Alınacak)
2. Öğrenci Belgesi (E-Devlet’ten Alınacak)
3. Adli Sicil Belgesi (E-Devlet’ten Alınacak)
4. Lisans Öğrenimine Yeni Başlayan Bursiyer Adayları İçin Başarı Belgesi Olarak Adayın Üniversite Yerleştirme Sonuç Belgesi Fotokopisi İle Gerekirse Üniversiteye Girişteki Başarı Sırasını Gösteren Üniversite Öğrenci İşleri Daire Başkanlıklarından Alınacak Belge.
5. Lisans Öğrenimi Ara Sınıfındaki Bursiyer Adayları İçin Başarı Belgesi Olarak Adayın Tamamladığı Son Ders Yılı Veya Yarı Yıl İtibarıyla Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını Gösteren Ve Üniversite Tarafından Onaylanmış Belge.
6. Lisansüstü Öğrenimine Yeni Kaydolan Adaylar İçin Başarı Belgesi Olarak; Adayın Lisans Öğrenimi Süresince Almış Olduğu Dersleri, Bu Derslerden Aldığı Notları, Ağırlıklı Genel Not Ortalamasını Gösteren Not Belgesinin Aslı Veya Üniversitece Onaylı Fotokopisi, Tezli Yüksek Lisans Veya Doktora Öğrenimine Kabul Edildiğini Gösterir Üniversiteden Alınmış Belge Ve İlgili Öğretim Üyelerinden Alınmış Tavsiye Mektubu.
7. Lisansüstü Öğreniminin İleri Yıllarındaki Adaylar İçin Başarı Belgesi Olarak Lisansüstü Öğrenimi Süresince Almış Olduğu Dersleri, Bu Derslerden Aldığı Notları Ve Ağırlıklı Genel Not Ortalamalarını Gösteren Not Belgesinin Aslı Veya Üniversitece Onaylı Fotokopisi; Varsa Yayın Listesi Ve Bu Yayınlardan Birer Kopya; Ve İlgili Öğretim Üyelerinden Alınmış Tavsiye Mektubu,
8. Vakıf Tarafından İstenecek Diğer Belgeler.

Son Başvuru Tarihi 28 Eylül 2018.

Lisans Burs Başvuru Formu (İndir)
Lisans Üstü Burs Başvuru Formu (İndir)
Burs Yönetmeliği Lisans Ve Yüksek Lisans

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ