20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ege Sağlık Vakfı Burs Başvuruları

Ege Sağlık Vakfı Burs Başvuruları

Ege Sağlık Vakfı Burs Başvuruları

Ege Sağlık Vakfı Bursları Türkiye’deki Lise Ve Yüksek Öğrenim Kurumlarında Eğitim Gören İhtiyaç Sahibi, Başarılı, Sağlam Karakterli Öğrencilere Yöneliktir. Ege Sağlık Vakfı Öğrenim Bursu (Lise Ve Üniversite Öğrencilerine, Barınma Bursu Yurt Dışı Yada Yurt İçinden Akademik, Kültürel Sanatsal Ve Spor Çalışmaları İçin Gelmiş Olanlara Barınma Yeri Tahsisi, Spor Bursu İse Lise Ve Üniversite Spor Takımlarında Yada Ferdi Branşlarda Ege Sağlık Vakfı Adına Yarışlara Katılan Yada Katılabilecek Öğrencilere Verilecek Her Türlü Yardımdır.

İletişim Bilgileri: 1399 Sokak No: 17 Alsancak İzmir
Telefon: 0 232 463 25 36
E-Posta: info@egesaglikvakfi.com.tr

Burs Başvuruları Her Yıl Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılır. Burs Almak İçin Her Hangi Bir Resmi Yada Özel Kurum Yada Kuruluştan Burs Veya Ücret Almıyor Olmak Gereklidir. Burs Verilme de Öncelikle Çocuk Esirgeme Yurtlarında Yetişmiş, Ebeveynlerinden Birini Kaybetmiş, Maddi Yardıma İhtiyacı Olan, Sorumluluk Hissi Yüksek, Sağlam Karakterli, Milli Duyguları, Vatandaşlık Hissi Kuvvetli Olması Aranılan Temel Burs Verme Şartlarındandır.
Yüksek Öğrenim Bursları İçin Üniversiteye Girişte Alınan Puan, Öğrencinin Okuldaki Yada Daha Önceki Yılardaki Başarı Durumu, Maddi Yardıma İhtiyacı, Ailevi Durumu Göz Önünde Bulundurulur.
Barınma Bursları İçin Yerli Ve Yabancı Üniversitelerin Öğrenci Değişim Programlarından Veya Akademik, Spor, Kültürel Ve Sanatsal Her Türlü Çalışmada Ülkemize Ve Şehrimize Yapacakları Sosyal Çalışmalardan Dolayı Konaklamalarını Vakıf Binaları İçinde İhtiyaç Ve Sürelerinde Karşılar.

Destek Bursları:
İhtiyaç Bursları: Doğal Afet, Yangın Ve Benzeri Nedenlerle Ya Da Ani Olarak Gelişen Ve Burs Komisyonu Tarafından Yapılan Değerlendirme Sonucunda Geçerli Sayılabilecek Bir Nedenle Ve Belgelenerek Kanıtlanması Koşulu İle,
Vakıf Adına Bireysel Olarak Spor Karşılaşmalarına Katılan Sporculara,
Şehit, Kimsesiz, Öğretimlerini Yetiştirme Yurtlarında Tamamlamış Olan Çocuklara, Durumlarını Kanıtlamaları Koşulu İle Öğrenimlerine Başlamalarından İtibaren,
Ç) Üniversitede Okuyan Kardeşlerden Birine,
D) Ege Sağlık Vakfında Çalışan Görevli Kişilerin Çocuklarına,
E) Öğrencilerin Barınma Gereksinimlerini Karşılamaları İçin Burs Verilir

Burs Başvuru Belgeleri:
Kimlik Fotokopisi
Vukuatlı Nüfus Sureti
Okula Kayıt Belgesi
Sınav Sonuç Belgesi
Diploma Fotokopisi
İkametgah Belgesi
Burs Başvuru Formu Ve Yönetmeliğini İndirmek İçin Buraya Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ