<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Devak Deloitte Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Devak Deloitte Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu

Devak Deloitte Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Devak Deloitte Eğitim Vakfı Bursu Başvuru Koşulları, Eğitim Yardımı Kimlere Verilir.

Vakıf İstanbul Üniversitesinde Öğrenim Gören Not Ortalaması 2,50 Ve Üzeri  2. Sınıf Öğrencelerine Karşılıksız Burs Verecek.

Vakıf Bursuna Müracaatlar AKSİS Üzerinden Alınacak Olup, Öğrencilerimiz Kullanıcı Ve Şifreleri İle Sisteme Giriş Yaptıktan Sonra “Başvuru” Alanı İçerisinde Bulunan Burs İlanına Tıklayarak Kendilerinden İstenen Bilgileri Sisteme Girmek Suretiyle Başvuruda Bulunabilirler.

Sisteme Girilen Bilgilerin Vakıf Tarafından Belgelenmesi Talep Edileceğinden Dolayı, Başvuru Formunun Özenle Doldurulması Ve Başvuru Adımlarının Sonunda Beliren “Başvuru Formu’nun Sol Alt Kısmındaki Onay Kutucuğunun İşaretlenmesi Ve Transkript Belgesini Yüklemesi Önem Arz Etmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 10 Kasım 2023 Saat: 16.30

Ads

Başvuru Yeri: AKSİS Başvuru Modülü

Deloitte Eğitim Vakfı Bursu İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ODTÜ Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Ve Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İngilizce İşletme, İngilizce İktisat Ve İşletme Mühendisliği Bölümlerindeki Öğrencilere Yöneliktir. Burslar 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Vakıf Her Sene Yaklaşım 100 Öğrenciye Burs Vermektedir.

İletişim Bilgileri: Deloitte Values House Maslak No: 1 İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 366 66 00
Mail Adresi: info@deloitteegitimvakfi.org.tr

Yukarıdaki Okulların Belirtilen Bölümlerine Kayıt Olan Öğrenciler Okullarındaki Burs Ofislerine Başvuruda Bulunmalıdır.

Şartlar

• LYS sınavında her yıl belirlenen üniversite yerleştirme puanları düzeyinde başarı göstermiş olmak
• DEVAK Yönetim Kurulu tarafından her yıl yeniden belirlenen üniversitelerde öğrenim gören başarılı bir öğrenci olmak
• T.C. vatandaşı olmak
• Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak
• DEVAK tarafından belirlenen üniversitelerin lisans programlarını kazanmış ya da belirlenen üniversitelere devam ediyor olmak
• Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak; başka yerden maaş ve ücretin yanı sıra üniversitelerce ve kamu kuruluşlarınca verilenler haricinde özel kuruluşlardan burs almamak (2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarından burs alınması durumunda DEVAK tarafından belirlenen burs tutarının yarısı ödenir)
• Lisans için, DEVAK tarafından yıllık olarak belirlenecek olan LYS taban puanlarının, ara sınıflar için ise 4 üzerinden 2,5 ya da muadili olan not ortalamasının üzerinde başarı göstermek

Başvuru Ve Seçim Süreci

• Burs başvuru koşulları her yıl, LYS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra DEVAK internet sitesinde yayınlanır; kontenjan ayrılan öğretim kurumlarında da burs ofisleri aracılığıyla öğrencilere duyurulur.
• Adaylar, başvurularını DEVAK Burs Başvuru Formu ve istenen belgeler ile öğrenim gördükleri, kontenjan ayrılmış üniversiteler aracılığı ile yaparlar.
• Kontenjan ayrılan üniversitelerce oluşturulan Burs Komisyonları, DEVAK tarafından her yıl belirlenerek kendilerine bildirilen bursiyer kontenjanının 2 katı bursiyer adayını, adaylarla ön görüşme yaparak belirler ve aday değerlendirme bilgilerini DEVAK’a iletirler.
• Burs verilecek öğrenciler, üniversitelerce belirlenen adaylar arasından DEVAK Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu üyeleri ve/veya Vakıf Yönetiminden oluşan DEVAK Burs Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilerek belirlenir.
• Sonuçlar, adaylara DEVAK Burs Komitesi mülakatı sonrasında bildirilir.
• DEVAK bursları 9 ay boyunca devam eder.
• Burs kazanan öğrenciler, kayıtlı bulundukları akademik programının normal süresinin kalan kısmı süresince hak sahibi olurlar. Bursiyerlerin bursun devamı için gereken başarı kriterlerini sağlamalarına ilişkin değerlendirme DEVAK tarafından her dönem sonunda, üniversitelerden istenen döneme ilişkin transkriptler üzerinden yapılır.

Resmi Sitesi: https://www.devak.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ