<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Buca Hacı Ahmet Tatari Kyk Erkek Yurdu

Adres
Gaziler Mahallesi 1086 Sokak No: 7 Evka-1 Buca İzmir
Telefon
Faks
0 232 420 51 64
KURUM HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

İzmir Buca Hacı Ahmet Tatari Kyk Erkek Yurdu

İzmir Buca Hacı Ahmet Tatari Kyk Erkek Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri, Adres Ve Telefonu. İzmir KYK Erkek Öğrenci Yurtları.
Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Yurtkur Kyk Yurt, İzmir Buca İlçesi Hacı Ahmet Tatari Erkek Öğrenci Yurdu Tek Bloktan Oluşmaktadır.

İletişim Bilgisi
Adresi: Gaziler Mahallesi 1086 Sokak No: 7 Evka-1 Buca İzmir
Telefon Numarası: 0 232 420 51 60
Faks: 0 232 420 51 64
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Kyk Yurt Başvuruları E-Devlet Sitesi Üzerinden Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Sınav Sonuçlarının Açıklanmasından Sonra Kurumca Belirtilen Tarihler Arasında Yapılmaktadır. Başvuru Sonuçları E-Devlet Üzerinden Sorgulanır.

Yurt Başvurusunda Öncelikli Olanlar
Şehit Ve Gazi Çocukları, Gaziler, Yüzde 40 Ve Üzeri Engelli Olanlar, Darüşşafaka Lisesini Tamamlayanlar, Lisanslı Milli Amatör Sporcular, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Çalışan Ve Çalışırken Vefat Edenlerin, Gönüllü Güvenlik Korucusu Olarak Emekliye Ayrılan Ve Emekliye Ayrıldıktan Sonra Vefat Edenlerin Çocukları.
Yurt Başvuru Değerlendirmesinde Maddi Durum, Uzaklık, Anne Ve Baba Sağlığı, Kardeş Sayısı Ve Öğrenim Durumu Vb. Koşullara Göre Yapılır.
Yurt Hakkındaki Yorumlarınızı Yorumlar Sekmesinden Yapabilirsiniz. Yurdun Harita Konum Bilgisi İçin Konum Sekmesine Tıklayın. Yurt Resimleri İçin Foto Galeri Sekmesine Tıklayın.

KYK Yurtlarında Kalma Koşulları

Ads

• Örgün Eğitim Veren Bir Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Olması.

• Öğrenim Gördüğü Yükseköğretim Kurumu Veya Programının, Ailesinin İkamet Ettiği İl Veya İlçe Sınırları Dışında Bulunması.

• Taksirli Suçlar İle Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlara Çevrilmiş Veya Aşağıda Sayılan Suçlar Dışında Tecil Edilmiş Hükümler Hariç Olmak Üzere, Kasten İşlenen Bir Suçtan Dolayı Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezasına Ya Da Affa Uğramış Olsa Bile Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar, Anayasal Düzene Ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar, Zimmet, İrtikâp, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Hileli İflas, İhaleye Fesat Karıştırma, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Kaçakçılık, Cumhurbaşkanına Hakaret, Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum Ve Organlarını Aşağılama, Kamu Barışına Karşı Suçlar Veya Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar, Hayasızca Hareketler, Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti, Kullanımı, Kullanımını Kolaylaştırma, Kullanmak İçin Satın Alma, Kabul Etme Veya Bulundurma, Haksız Mal Edinme, Şike, Teşvik Primi, Kanuna Aykırı Olarak Spor Müsabakalarına Dayalı Bahis Ve Şans Oyunlarını Oynatma, Oynatılmasına Yer Ve İmkan Sağlama, Reklamını Yapma Veya Para Nakline Aracılık Etme Suçlarından Mahkûm Olmaması.

• Yurt Dışında Bulunan Yurtlarda Barınan Öğrencilerin Öğrenim Gördükleri Ülke Kanunlarına Göre Taksirli Suçlar Hariç Herhangi Bir Suçtan Dolayı Hakkında Altı Ay Veya Daha Fazla Süreyle Hapis Cezası İle Kesinleşmiş Mahkumiyeti Bulunmaması.

• Bakanlık Veya Diğer Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Yükseköğrenim Öğrencilerine Hizmet Veren Yurtlarından Çıkarma Cezası Veya Yükseköğretim Kurumlarından Altı Aydan Fazla Uzaklaştırma Cezası Almamış Olması.

• Uluslararası Öğrencinin, Öğrenci Belgesi, İlgili Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Almış Olduğu İkamet İzni Belgesi İle Pasaportunun Onaylı Suretini İbraz Etmiş Olması.

• Zorunlu Staj Hariç Brüt Asgari Ücret Tutarının Bir Buçuk Katı Üzerinde Ücretli Bir İşte Çalışmaması.

• Kamu Personeli Olmaması.

• Toplu Yerlerde Yaşamaya Engel Olacak Seviyede Akıl Ve Ruh Hastalığının Olmadığına Ve Bulaşıcı Hastalığının Bulunmadığına Dair Beyanda Bulunması.

• Yurt Başvurusu Yaptığı Tarihte Otuz Beş Yaşını Doldurmamış Olması.

Kyk Yurt Ücretleri Ne Zaman Ödenir?
İlk Kayıt Ücreti Ödendikten Sonra İçinde Bulunulan Ayın Yurt Ücreti Takip Eden Ayın Onuncu Günü Saat 23.59’a Kadar Ödenmelidir.

Buca Hacı Ahmet Tatari Kyk Erkek Yurdu Buca Hacı Ahmet Tatari Kyk Erkek Yurdu

Henüz video eklenmemiş.

  1. Evren şener dedi ki:

    Yurtta bu sene kalmaya başladım. 275 TL ücret ödüyoruz. Bu yurt 100 TL’yi bile hak etmiyor. Kaloriferler yeterince yanmıyor. Daracık odada 6 kişi kalıyoruz. Hijyene dair en ufak bir emare bile barındırmayan pis, kötü, mide bulandıran bir yurt. Beşinci katta kalıyorum, sadece bir lavabonun kiliti çalışıyor. Tüm kat o lavaboyu kullanıyor. Ayrıca lavaboların üstünden idrar damlıyor. Kantin fiyatlarından bahsetmek gerekirse; gereksiz pahalı ve yemekler hep aynı aynı olmakla beraber lezzetsiz, soğuk. Dışarıdaki marketler kantin fiyatlarından daha ucuz. Bir dilim salam 2.5 TL bir küçük meyvesuyu 2.5 TL vs. Tüm dünyanın mücadelesini vermiş olduğu Covid-19 virüsünde bu yurdun açık kalması herkes için çok riskli ve içler acısı bir durumdur. Yurda kayıt yapıldıktan 1.5-2 ay sonra dezenfektan takılır mı? hijyen bu kadar önemsizleştirilir mi? İnsanların hayatı bu kadar kolay hiçe atılır mı? Anlamış değilim. Uzun lafın kısası gönül isterdi ki teşekkür edelim, minnet duyalım ama yurdun gerçekten hiç güzel yanı yok. Zaruret gerektiren durumlar bile yerine getirilmiyorken güzellik aramak kime kalmış ki. Allah kurtarsın bizi.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
KURUMU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ