<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bolu Bağışçılar Vakfı Burs Başvuruları

Bolu Bağışçılar Vakfı Burs Başvuruları

Bolu Bağışçılar Vakfı Burs Başvurusu

Bağışçılar Vakfı Bursu Başvuruları Vakfın Vakıf Binasına Yapılacak. Bağışçılar Vakfı Başarı Bursu Vakıf Tarafından Maddi İhtiyacı Olan Öğrencilere Verilir.

Şartlı Burs Sisteminde Bağışçıların Burs Ödemelerini Vakfın Takip Ettiği Hayırseverlerle Öğrencilerin Buluştuğu Sistemdir. Şartsız Burslar İse Bağışçıların Hiçbir Koşul Ve Öğrenci Belirtmeden Tamamen Bağışçılar Vakfının Burs Kriterlerine Uyan Öğrencilere Yöneliktir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri: Bahçelievler Mahallesi Gamze Sokak No: 8a / 10 Bolu
Telefon: 0 374 253 48 88

Bağışçılar Vakfı Burs Başvuruları Yeni Eğitim Döneminde Kayıt Yaptıran Öğrencilere Verilecektir. Burs Ekim Ve Haziran Ayları Arasında 9 Ay Süre İle Ödenir.

Ads

Burs Başvuru Ön Koşulları
1. T.C. Vatandaşı olmak.

2. Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak.

3. Bursiyer, vakfın ana amacı olan “ Daha Güzel Bir Bolu İçin ” sloganına gönül ve fikir birliği içinde olduğuna gönülden söz vermeli.

4. Bolu ile bağı olmalı (Bolu doğumlu, anne veya babası Bolu doğumlu, Bolu’ da ikamet eden, Bolu’ da çalışan, Bolu’da ortaöğretimini tamamlamış kişiler Bolu ile bağı var sayılır. Bolu ilçeleri de dahil).

5. Vakfımız bursları, her yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran lisans öğrencileri için geçerlidir.

6. Çalışkan ve maddi desteğe muhtaç olmalıdır. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret almamak.

7. Ceza almaması, öğrenciye yakışmayan davranışlarda bulunmaması, 2.00 veya 2.00 nin üstünde notla sınıfını geçmesi, her akademik yılın başında buna ait belgelerini vakfa ulaştırması gerekir. Öğrencini önemli mazeretlerini tevsik etmesi halinde not tutturma ve sınıf geçme şartı dikkate alınmayabilir( sel felaketi, yangın, trafik kazası, anne, baba veya kendisinin ağır hastalıkları gibi hallerde ).

8. Bursiyer vakfımızdan başka ancak bir kurumdan burs alabilir, birden fazla almamalıdır.

9. Burs miktarımız öğrencinin başarı ve okuduğu okulun durumuna göre değişiklik gösterebilir.

10. Burslar bir yıllık olup 9 ay üzerinden tahsis edilir. İkinci ve müteakip yıllarda da devam edip etmeyeceği yönetim kurulu kararı ile belirlenir.

11. Burs tutarı öğrencinin banka hesabına her ayın ikinci haftasında yatırılır.

12. Vakıf ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstren, Açık öğretim, lisansüstü, uzaktan öğretim lisans programlarında okuyanlar burslarımızdan yararlanamaz.

BBV Projeleri Nelerdir?
Bolu Bağışçıları Vakfı Kamusal Fayda Gözeten Projelere Maddi Karşılıksız Hibe Desteği Vermektedir. Herhangi Bir Konu Kısıtı Olmadan Verdiği Hibe Desteğinin Yanı Sıra Bolu’lu Olan Lisans Eğitimi Almaya Hak Kazanmış Öğrencilere Burs Desteği Sağlamaktadır.

Bolu Bağışçılar Vakfı Burs Başvurusu Yapacak Öğrenciler Öncelikle “BBV Lisans Bursu” Formunu Doldurmalılardır. Başvurunun Geçerli Olabilmesi İçin Eklenecek Belgelerden Herhangi Biri Eksik Olmamalıdır.

Burs Başvuruları
2023-2024 Dönemi Burs Başvurusu 24 Ağustos 2023 Tarihinde Başladı.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ