20.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

BEYHUDER Derneği Burs Başvurusu

BEYHUDER Derneği Burs Başvurusu

BEYHUDER Derneği Burs Başvuruları

BEYHUDER Derneği Burs Başvuruları Derneğin Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacaktır.

BEYHUDER, İstanbul’da Okuyan Ve Hemşehrimiz Olan (Beyşehir, Hüyük Ve Derebucaklı) Üniversite Öğrencilerini Desteklemek Ve Gençleri Aktif Olmaya Yönlendirmek Amacıyla Bu Sene De Burs İmkânı Sunmaktadır. Bursiyerlerimiz Verilen Burs Desteğinin Karşılığında Haftada 4 Saat Gönüllü Olarak Derneğimize Ait Projelerde Çalışmak Ve Dernek Faaliyetlerine Katılmakla Sorumludurlar.

İletişim Bilgileri: İncirli Caddesi No: 60 Kat: 3 Daire: 18 Bakırköy İstanbul
E-Posta: info@beyhuder.org

Burs başvuruları sadece internet ortamında ( www.beyhuder.org) doldurulan formlar üzerinden alınır.

Başvuru formunun doldurulabilmesi için önce web sayfamıza üye olunması ve giriş yapılması gereklidir. Önceden üyeliği olanlar kullanıcı veya email ve şifreleri ile giriş yapabilir ve sağ üstteki “2021-2022 Burs Başvurusu” linki tıklandığında açılacak olan sayfada “BURS BAŞVURUSU YAP” butonunu tıklayarak, başvuru formunu görebilirsiniz.

Sponsorlu

Başvuru yapacaklarda aranan şartlar:

1. Maddi İmkandan Mahrum Olmak
Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak

2. İstanbul’daki Üniversitelerde 4 yıl ve üzeri bir fakültede okumak ve başarılı bir öğrenci olmak
• Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülteye giriş puan sırasına göre önde olmak
• Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)

3. Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
Not: Vakıf ve özel üniversitelerde ücretli okuyanlar ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlarında okuyanlar, evliler burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyanlar başvuru yapabilirler.

Not: Vakıf ve özel üniversitelerde ücretli okuyanlar ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlarında okuyanlar, evliler burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyanlar başvuru yapabilirler.

Değerlendirme:
Burs Komitesi başvuru sahipleri ile mülakatlar yapar. Mülakatların nasıl yapılacağı ile bilgi, başvuru yapılan öğrencilerimize ayrıca email, sosyaml medya aracılığı ile iletilecektir. Covid-19 pandemi sürecinde mülakatlar alternatif online görüşme yöntemleri ile yapılabilir. Mülakatlar Burs Komitesi tarafından email adreslerine bildirilen günde yapılacaktır. Mülakata girmeyen aday hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmaz.

Mülakatlarda göz önünde bulundurulan kriterler:
• İhtiyaç durumu
• Dernek Gönüllü Çalışma Durumu
• Akademik Başarı
• Sosyal Başarı

Sonuçlar
Kesin sonuçlar burs kazanan öğrencilere eposta ile duyurulacak, ayrıca BEYHUDER’in www.beyhuder.org web adresinde ilan edilecektir.

Son Başvuru Tarihi 10 Ekim 2021 Saat 23:59’a Kadardır.

Detayları İçin Tıklayın.

Burs başvurusu yapmak için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ