27.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

BEYHUDER Derneği Burs Başvurusu

BEYHUDER Derneği Burs Başvurusu

BEYHUDER Derneği Burs Başvuruları

BEYHUDER Derneği 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları Derneğin Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacaktır.

BEYHUDER, İstanbul’da Okuyan Ve Hemşehrimiz Olan (Beyşehir, Hüyük Ve Derebucaklı) Üniversite Öğrencilerini Desteklemek Ve Gençleri Aktif Olmaya Yönlendirmek Amacıyla Bu Sene De Burs İmkânı Sunmaktadır. Bursiyerlerimiz Verilen Burs Desteğinin Karşılığında Haftada 4 Saat Gönüllü Olarak Derneğimize Ait Projelerde Çalışmak Ve Dernek Faaliyetlerine Katılmakla Sorumludurlar.

İletişim Bilgileri: İncirli Caddesi No: 60 Kat: 3 Daire: 18 Bakırköy İstanbul
E-Posta: info@beyhuder.org

Başvuru formunun doldurulabilmesi için önce web sayfamıza üye olunması ve giriş yapılması gereklidir. Önceden üyeliği olanlar kullanıcı veya email ve şifreleri ile giriş yapabilir ve sağ üstteki “2020-2021 Burs Başvurusu” linki tıklandığında açılacak olan sayfada “BURS BAŞVURUSU YAP” butonunu tıklayarak, başvuru formunu görebilirsiniz.

Şifrenizi unuttuysanız şifrenizi e-mail adresinize göndermek için tıklayınız.

Sponsorlu

2019-2020 öğretim yılında derneğimizden burs alan öğrencilerimizde, 2020-2021 yılı için tekrar başvuru yaparak mülakatlara çağrılacaklardır. Geçen sene alınan burslar bu sene devam etmemektedir.

Başvuru yapacaklarda aranan şartlar:
1. Maddi İmkandan Mahrum Olmak
Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak
2. İstanbul’daki Üniversitelerde 4 yıl ve üzeri bir fakültede okumak ve başarılı bir öğrenci olmak
• Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülteye giriş puan sırasına göre önde olmak
• Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
3. Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.

Not: Vakıf ve özel üniversitelerde ücretli okuyanlar ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim, ücretli, değişim programlarında okuyanlar, evliler burslarımızdan yararlanamaz. Vakıf ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyanlar başvuru yapabilirler.

Değerlendirme:
Burs Komitesi başvuru sahipleri ile mülakatlar yapar. Mülakatların nasıl yapılacağı ile bilgi, başvuru yapılan öğrencilerimize ayrıca email, sosyaml medya aracılığı ile iletilecektir. Covid-19 pandemi sürecinde mülakatlar alternatif online görüşme yöntemleri ile yapılabilir. Mülakatlar Burs Komitesi tarafından email adreslerine bildirilen günde yapılacaktır. Mülakata girmeyen aday hiçbir şekilde değerlendirmeye alınmaz.
Mülakatlarda göz önünde bulundurulan kriterler:
• İhtiyaç durumu
• Dernek Gönüllü Çalışma Durumu
• Akademik Başarı
• Sosyal Başarı

Eklenecek Belgeler :
Web sayfasından doldurularak “BEYHUDER Burs Başvuru 2020-2021 Formu” na;
1. BEYHUDER Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi
2. Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; LYS ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin örneğini,
3. Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
4. Tüm Öğrenciler; “BEYHUDER Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi” (Başvuru Formu ekinde internetten çıkarılacaktır.), Nüfus Müdürlüğünden alınmış vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren ikametgah belgesi veya Yerleşim Yeri Adres Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi, öğrenci adına açılmış bankamatik hesabını gösteren banka belgesi fotokopisi, ailenin mali durumunu gösteren belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka belgesi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge)

NOT: Tüm istenen belgelerin asılları mülakat sırasında Burs Komitesine teslim edilecektir. Mülakat sırasında belgelerini getirmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
Kazanılan burslar sadece Vakıfbank hesaplarına gönderilecektir.

Sonuçlar
Kesin sonuçlar burs kazanan öğrencilere eposta ile duyurulacak, ayrıca BEYHUDER’in www.beyhuder.org web adresinde ilan edilecektir.

Son Başvuru Tarihi 31 Ekim 2020 Saat 23:59’a Kadardır.

Detayları İçin Tıklayın.

Burs başvurusu yapmak için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ