<style>.lazy{display:none}</style>

Afrika Dostluk Derneği Burs Başvurusu

Afrika Dostluk Derneği Burs Başvurusu

Afrika Dostluk Derneği Burs Başvurusu

AD-DER Afrika Dostluk Derneği Burs Başvurusu Formunun E-Posta Adresine Gönderilmesiyle Yapılacak.

Afrika Dostluk Derneği(AD-DER), Türkiye ile Afrika kıta ülkeleri arasında sosyal ve kültürel bağları güçlendirmek, mevcut dostluk ilişkilerini daha da geliştirmek, bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek, Türkiye’de öğrenim görmekte olan Afrikalı misafir gençlere ülke ve kültürümüzü tanıtmak ve ayrıca da Afrika kültürünü Türkiye’ye tanıtmak amacıyla çalışmalar yapan, politik olmayan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
AD-DER, Afrikalı gençlere burs ve kalacak yer temini, milli gün kutlamaları, geziler, vize, ikamet, eğitim fırsatları konularında ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Derneğimiz her yıl belirli sayıdaki muhtaç öğrencilere burs vermektedir. Yeni öğretim yılında verecek olduğumuz burslar yalnızca İstanbul ili sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerimizle kısıtlı olacak olup müracaatlar 15 Eylül -15 Ekim 2020 tarihleri arasında kabul edilecektir.
Burs almak isteyen öğrenciler aşağıdaki burs başvuru formunu doldurup Öğrenci belgesi, pasaport sureti ve bir fotoğraf ile dernek merkezine bizzat gelerek teslim edeceklerdir.

Her yıl olduğu gibi AFRİKA DOSTLUK DERNEĞİ, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, İSTANBULDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALAN ve AFRİKALI olan, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

Ads

Başvuru:
Burs başvurularımız 01 Eylül ve 30 EYLÜL 2021 tarihleri arasında başvurular kabul edilecek olup Burs Başvuru Formu http://www.afrikadostlukdernegi.org/adresimizden online olarak doldurulacaktır. Başvuru yapacak öğrenciler Burs Başvuru Formunu, istenen belgelerle birlikte ugurgok_79@hotmail.com veya afrikadostlukdernegi@gmail.com adresine e-posta yoluyla gönderebilirler. Belirtilen süre içerisinde derneğimize eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılan başvurular Dernek Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Burs alamaya hak kazanan öğrencilere telefon açılarak bilgi verilecektir.

Yeni Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:
1: Yeni tarihli AKTİF Öğrenci Belgesi (E-DEVLET sisteminden alabilirsiniz)
2: Pasaport Fotokopisi
3: İkamet Fotokopisi
4: Online (Fotoğrafı eklenmiş) Burs talep formu (Fotoğrafı eklenmeyen formlar KABULEDİLMEYECEKTİR.

Burs Yenileme:
Derneğimizden geçmiş dönemde (2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında) burs alan öğrencilerin tekrar burs alabilmeleri için alttan derslerinin olmadığına dair 1-TRANSKRİPT, 2-YENİ TARİHLİ ÖĞRENCİ BELGESİ ile birlikte belirtilen süre içerisinde yukarda belirtilen e- posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında burs VERİLMEYECEKTİR.

Önemli Uyarılar:
1. Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, başvuru formuna fotoğraf eklenmemesi, başvuru formunun yanlış doldurulması veya hatalı beyanda bulunulması, soruların boş bırakılması, sorulara net ve açık bir dille cevap verilmemesi elenme nedeni sayılacaktır.
2. Burs alacak öğrencilerimizle yazışmalar ve derneğimizle ilgili duyurular öncelikle e-posta adresinden yapılacağından başvurularda e-posta adresinin ve telefon numaralarının verilmesi zorunludur.
3. 2019-2020 Öğretim Yılında (geçen yıl) Derneğimizden burs almaya hak kazanan öğrencilerimizden alttan dersi olan veya zayıfı olanların bursu kesilecektir.

Not: 2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde COVID-19 Pandemi nedeni ile okulların örgün eğitim verememesi durumunda Derneğimiz Yönetim Kurulunca bu dönemde burs verilip verilmeyeceği, verilmesi halinde derneğimizin belirlediği koşullar tekrar değerlendirilecektir.

AFRİKA DOSTLUK DERNEĞİ bursunun amacı başarılı öğrencilere karşılıksız burs vererek, onların eğitim ve öğrenimlerini başarı ile tamamlamalarına yardımcı olmaktır. 2013 yılında kurulan Derneğimiz bugüne kadar yardıma muhtaç binlerce Afrikalı öğrenciye burs vermiş olup, bundan sonra da vermeye devam edecektir.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ