12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu Başvurusu

Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu Başvurusu

Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu Başvuruları

Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Başvuru Şartları Nelerdir.

Ülkemizdeki Nitelikli Bilim İnsanlarının Yetişmesine Katkı Sağlamak Amacı İle Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nün Kıymetli Hocalarından Prof. Dr. Zekiye Çınar’ın Anısına, Çalışkan Ve Bilimsel Hedefleri Olan Üniversitemiz Öğrencilerine Yönelik Bir Burs Tertip Edilmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Koordinatörlüğüne Yapılır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Ödenecek. Aylık 1.500 Türk Lirası Olarak Verilecek.

Güncel Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Ads

Burs Verilecek Öğrenci Sayısı Toplam 12’dir. Bu Yıl Geçtiğimiz Yıl Burs Hakkını Kaybeden 4 Bursiyerimiz Yerine 4 Yeni Bursiyer Öğrencimiz Belirlenecektir.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında verilecek olan Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu ile ilgili bilgiler aşağıdadır:

• Burs miktarı aylık 1.500 TL’dir ve 2023-2024 Eğitim Öğretim yılını kapsayan 8 ay boyunca verilecektir.

• Burs Verilecek Öğrenci Sayısı Toplam 12’dir. Bu Yıl Geçtiğimiz Yıl Burs Hakkını Kaybeden 4 Bursiyerimiz Yerine 4 Yeni Bursiyer Öğrencimiz Belirlenecektir.

• Burs verilecek lisans öğrencileri Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin Kimya Bölümü’nden seçilecektir. Bu bölümün Türkçe ve İngilizce programlarına kayıtlı tüm öğrenciler Zekiye Çınar Başarı Bursu’na başvurabilir.

• Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Kimya Bölümü’ne yeni kaydolmuş öğrencileri de Zekiye Çınar Başarı Bursu’na başvuru yapabilir. Birinci sınıf öğrencilerin değerlendirmelerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) almış oldukları puan başarı kriteri olarak dikkate alınacaktır.

• Zekiye Çınar Başarı Bursu’nu almaya hak kazanan öğrenciler; Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü’ne ilgili tarihlerde başvuran adaylar arasından başarı sıralamasına göre seçilecektir.

• Burs verilecek öğrencilerin seçiminde tek kriter öğrencinin başarısıdır, ayrıca mülakat yapılmayacaktır.

• Aynı eğitim – öğretim yılı içerisinde başka bir kurum ve kuruluştan burs veya kredi alan öğrenciler de Zekiye Çınar Başarı Bursu’na başvurabilirler.

• Zekiye Çınar Başarı Bursu’na başvurular Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü aracılığıyla yapılacaktır.
Burs başvurularının son tarihi için lütfen Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü’nün internet sitesini takip ediniz.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruları 13 Eylül 2023’de Açıldı.

Burs Duyurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bahar nur veca dedi ki:

    Ben de sizin buralarınızdan yaralanmak istiyordum çünkü babam okumami istemiyor anem günlük işler yaparak bizleri okutuyor ünüversite yi aciktan okuyordum fakat bazı dersleri uygulamalı olarak görmem gerekiyordu annemde beni uzel üniversiteye kayıt yaptı fakat anem yük olamamak için bana azıcık da olsa yardım ederseniz bizim aileyi çok mutlu etmiş olursunuz allaha emanet olun

BİR YORUM YAZ