03.08.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

2019 Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu Başvuruları Yıl Boyunca Alınacak. Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursuna 18 İle 26 Yaş Arasındaki Tüm Gençler Başvurabilir.
Burs Sonuçları 1 Eylül 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yabancı Dil Bursları Başvuru Koşulları
1. T.C. Vatandaşı Olması
2. Ailesinin Aylık Geliri Ve Yaşam Standardı İle Başarılı Öğrenciyi Okutmakta Zorlanıyor Olması.
3. Öğrencinin Başarılı Olması.
4. Öğrencinin, Yüz Kızartıcı Suç İşlememiş, Herhangi Bir Suçtan Hüküm Giymemiş Olması.
5. Vakıf Senedinde Belirtilen Şartlara Uyması Ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Üniter Yapısını Hedef Alan Siyasi, Dini Veya Başkaca Bölücü Faaliyetler İçinde Yer Almaması.
6. Vakıftaki Diğer Gençlere Ve Ülkesine Faydalı Özelliklere Sahip Olması.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Kimler Bursiyer Olabilir ?
YKV Yabancı Dil Bursu alabilmek için üniversite öğrencisi olmanıza gerek yoktur. 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençler burs başvurusunda bulunabilir.(sabıkalı olanlar dahil)

Bir kere yabancı dil bursunu almaya hak kazanmış olan bursiyer eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. (Eğitim veren kurumunu bir üst kurda geçmek kaydı ile değiştirebilir) Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir. Bursiyerler C2 seviyesine kadar vakıftan bu bursu alabilir. Bazı dil eğitimi veren kurumların temel seviyeleri A1-1,A1-2,A1-3 gibi ara seviyelere bölmesi halinde ara seviyeler ödenmez A1 tamamlandığında 500 TL ödenir

Sponsorlu

Nasıl Başvurulur ?
Başvurular www.bursverenler.org üzerinden alınmaktadır. Daha hızlı iletişimde bulunabilmek için Bursiyerlerin www.yucelkulturvakfı.org sitesine de üye olmaları beklenmektedir. Sonuçlar asil ve yedek liste olmak üzere Yücel Kültür Vakfı’ nın sitesinde yayınlanmaktadır.

Burs Çıktığı Takdirde İstenecek Belgeler: www.bursverenler.org sitesi vasıtası ile tarafımıza gönderilen bilgiler kişiden kişiye değişeceği için Yücel Kültür Vakfı e-mail yolu ile sizinle temas kurup istediği belgeleri bildirecektir.
Dil bursu miktarı ne kadardır, nasıl ve ne zaman ödenir?
Dil bursu 2019 yılında her bir kur için (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ayrı ayrı 500TL’dir. Bu bedel her dönemin bitiminde doğrudan dil eğitimi veren kuruma fatura karşılığında ödenir.

Eğitim kurumunun bu tutar üzerinde talep edeceği ücret bursiyer tarafından karşılanır. Öğrencinin bir üst kura %80 ve üzerinde bir başarı ile geçmesi halinde Yücel Kültür Vakfı burs miktarını arttırarak 600TL öder.
Böylelikle öğrencilerin başarısı teşvik edilmiş olur.

Önemli Not:
• Bir kere yabancı dil bursunu almaya hak kazanmış olan bursiyer eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Ancak bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ