30.11.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu Başvuruları Yıl Boyunca Alınacak. Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursuna 18 İle 26 Yaş Arasındaki Tüm Gençler Başvurabilir.
Burs Sonuçları 1 Ekim 2021 Tarihinde Açıklanacak.

Yabancı Dil Bursları Başvuru Koşulları
YKV Yabancı Dil Bursu alabilmek için üniversite öğrencisi olmanıza gerek yoktur. 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençler burs başvurusunda bulunabilir.
Bir kere Yabancı Dil Bursu’nu almaya hak kazanmış olan bursiyer, eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Ancak bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Nasıl Başvurulur ?
Başvuru yapmak için öncelikle https://www.bursverenler.org/ web sitesinden üyelik işlemini gerçekleştiriniz.
Ardından ana sayfada yer alan “Burs Arıyorum” butonuna tıkladıktan sonra “Yabancı Dil Bursu” seçeneğini işaretleyerek “Devam” butonuna tıklayıp başvuru formunu ayrıntılı bir şekilde doldurunuz.

Formu doldurduktan sonra “Bilgi Girişimi Tamamladım” butonuna tıklayıp gelen “Burs Seçimi” ekranında “Dil Bursu” seçeneğini işaretleyiniz. Sonrasında “Devam” butonuna tıklayarak “Ödeme” ekranında “Başvuru Hizmet Bedeli” ni ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Tek bir yabancı dilde başvuru yapılabilir ve mükerrer yapılan başvurular dikkate alınmadığı gibi kazanma şansınızı azaltır.

Sponsorlu

Burs Çıktığı Takdirde İstenecek Belgeler:
1. Taahhütname (Islak imzalı ve üstüne fotoğraf yapıştırılmış)
2. Kimlik fotokopisi
3. Bursiyerin güncel ikametgah belgesi
4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (anne, baba, kardeş bilgisi)

Yedek Listede Yer Alan Kişiler Ne Yapmalıdır?
Asil ve yedek liste internet sitesinde yayınlanmaktadır. Asil listede yer alan kişilerin, belgelerini göndermek ve eğitim alacakları kurumu seçmek için 3 ay süreleri vardır. Bu süre geçirildiğinde hak yedekteki kişiye geçer. Yedek listede yer alan kişiler güncel durumlarını bu listelerden takip edebilirler.

Yabancı Dil Bursu Miktarı Ne Kadardır, Nasıl ve Ne Zaman Ödenir?
Yabancı Dil Bursu, 2021 yılında her bir kur için (A1, A2, B1, B2, C1, C2) ayrı ayrı 500.-TL’dir. Bu bedel her dönemin bitiminde doğrudan dil eğitimi veren kuruma fatura karşılığında ödenir.
Eğitim kurumunun bu tutar üzerinde talep edeceği ücret bursiyer tarafından karşılanır. Öğrencinin bir üst kura %80 ve üzerinde bir başarı ile geçmesi halinde vakıf burs miktarını arttırarak 600.-TL öder. Böylelikle öğrencilerin başarısı teşvik edilmiş olur.

Web: https://www.yucelkulturvakfi.org/yabanci-dil-burslari
Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ