22.01.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu Başvuruları 1 Temmuz 2018 İle 12 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında Alınacak. Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursuna 18 İle 26 Yaş Arasındaki Tüm Gençler Başvurabilir.
Burs Sonuçları 1 Eylül 2018 Tarihinde Açıklanacak.

Yabancı Dil Bursları Başvuru Koşulları
1. Öğrencinin Başarılı Olması.
2. Vakıf Senedinin Amir Hükümlerine Uyması Ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Üniter Yapısını Hedef Alan Siyasi, Dini, Veya Başkaca Bölücü Faaliyetler İçinde Yer Almaması.
3. Vakıftaki Diğer Gençlere Ve Ülkesine Faydalı Özelliklere Sahip Olması.
4. Başka Bir Kuruluştan Da Lisan Bursu Almıyor Olması.
5. Seviye Tespit Sınavına Girmiş Ve İlgili Lisan Öğreten Kuruluş İle Mutabık Kalmış Olması.
6. % 60 Oranında Devam Etmediği Takdirde Burs Bedelini Geri Ödeyeceğine Dair Taahhütname
Vermesi.

2018 Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Burs Sistemi Nasıl İşliyor?
Vakfımız ile Yabancı Dil Okulları arasındaki ortaklık sayesinde yabancı dil bursu almaya hak kazanan öğrencilerin kurs ücretlerinin bir kısmını vakfımız, geriye kalan kısmını ise bursiyer ödüyor. Başarılı olunan her seviyenin ardından alacağınız yeni seviyede, vakıf sizi desteklemeye devam ediyor.
Bunun için öncelikle başvuru dönemi içerisinde başvurunuzu aşağıda belirtilen şekilde tamamlamanız gerekiyor. Ardından bursiyer seçim komitesi tarafından yapılan inceleme sonunda kontenjan sayısı kadar bursiyer seçiliyor. Seçilen bursiyerlere bilgilendirme yapıldıktan sonra bursiyer kendi gitmek istediği dil okulunu özgürce seçiyor ve vakfa bildiriyor.

Bursu kazanan kişinin %60 oranında eğitimine devam etme zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi halde bursiyer kendisine sağlanan bursu geri ödeme yükümlülüğü altına girecektir. Sağlık sorunları nedeniyle devam edilemeyen günler devam sorumluluğu kapsamına girmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kimler Bursiyer Olabilir ?
YKV Yabancı Dil Bursu alabilmek için üniversite öğrencisi olmanıza gerek yoktur. 18 – 26 yaşları arasındaki tüm gençler burs başvurusunda bulunabilir.
Bir kere yabancı dil bursunu almaya hak kazanmış olan bursiyer eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen asgari başarı koşulunu sağlamak şartı ile devam etmek istediği seviyeye kadar devam edebilir. Ancak bursiyer hak kazandığı yabancı dili değiştiremez. Bu anlamda yabancı dil burslarımız yıllık veya bir seviyeye özgü değildir.

Nasıl Başvurulur ?
Başvuru yapmak için öncelikle https://www.bursverenler.org/ web sitesinden üyelik işlemini gerçekleştiriniz.

Ardından ana sayfada yer alan “Burslara Başvuru Yap” butonuna tıkladıktan sonra “Yabancı Dil Bursu” seçeneğini işaretleyerek “Devam” butonuna tıklayıp başvuru formunu ayrıntılı bir şekilde doldurunuz.

Formu doldurduktan sonra “Bilgi Girişimi Tamamladım” butonuna tıklayıp gelen “Burs Seçimi” ekranında “Dil Bursu” seçeneğini işaretleyiniz. Sonrasında “Devam” butonuna tıklayarak “Ödeme” ekranında “Başvuru Hizmet Bedeli” ni ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Tek bir yabancı dilde başvuru yapılabilir ve mükerrer yapılan başvurular dikkate alınmadığı gibi kazanma şansınızı azaltır.
Burs Çıktığı Takdirde İstenecek Belgeler: (Herkes için zorunlu olan)

1. Taahhütname (Islak imzalı ve üstüne fotoğraf yapıştırılmış)
2. Bursiyerin güncel ikametgah belgesi
3. Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus müdürlüğünden alınan “anne+ baba+ kardeş bilgisi”)

Bunun dışında www.bursverenler.org üzerinden başvuru formunda doldurulan bilgilere göre; (Kişiye özel)

1. Evinizi kira işaretlediyseniz kira kontratı fotokopisi
2. Aile bireyleri için Emekli / Çalışmıyor / Çalışıyor işaretlediyseniz bunları doğrular nitelikte maaş bordrosu, emekli aylık göstergesi gibi belgeler (E-devletten alınabilir) ,

3. Aile bireyleri için Yeşilkart / Bağkur / SGK / Özel sigorta işaretlediyseniz fotokopileri veya E-devletten doğrulayıcı nitelikte alınmış belge

Dil bursu miktarı ne kadardır, nasıl ve ne zaman ödenir?

Dil bursu 2018 yılında her bir kur için (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ayrı ayrı 400TL’dir. Bu bedel her dönemin bitiminde doğrudan dil eğitimi veren kuruma fatura karşılığında ödenir.

Eğitim kurumunun bu tutar üzerinde talep edeceği ücret bursiyer tarafından karşılanır. Öğrencinin bir üst kura %80 ve üzerinde bir başarı ile geçmesi halinde vakıf burs miktarını arttırarak 500 TL öder.

Böylelikle öğrencilerin başarısı teşvik edilmiş olur.

Dil eğitimi veren kurum vakıf ile sözleşme yapabilir mi?

Dil eğitimi veren kurum Yücel Kültür Vakfı ile sözleşme yaparak kur sonundaki ödemesini garanti altına alabilir.

Kur sonunda kurumdan beklenenler şunlardır:

1. Öğrencinin devam ve başarı raporu
2. Fatura ile bir üst kura devam edip etmeyeceği bilgisi

a. Sözleşme Metni örneği
b. Devam Başarı Rapor örneği

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ