23.09.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Yeşilay Uluslararası Karikatür Yarışması

Yeşilay Uluslararası Karikatür Yarışması

Yeşilay Uluslararası Karikatür Yarışması

Yeşilay Uluslararası Karikatür Yarışması Düzenliyor. Yarışma Konusu Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi.

4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması, “Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi” temasıyla düzenleniyor. Yeşilay’ın kuruluşunun 100. yıl dönümünde yeni bir ödülün de verileceği yarışmaya başvurular 14 Şubat’a kadar devam ediyor. Yarışmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, “Dünyanın dört bir yanından karikatüristin kendi kültürel perspektiflerini yansıtacakları ilham verici eserleri görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Yarışma Konusu: Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Kişiye Başarı Ödülü 2.500 Türk Lirası
Mazhar Osman Ödülü 2.500 Türk Lirası
100. Yıl Ödülü 2.500 Türk Lirası

Son Başvuru Tarihi 14 Şubat 2020. Yarışma Sonuçları 24 Şubat 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşilay dünyanın, ülkemizin ve özellikle gençlerin bağımlılıklara karşı dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın 4’üncüsünü düzenliyor. Dünyadan ve Türkiye’den profesyonel ve amatör tüm karikatüristlerin katılımına açık yarışmanın bu yılki teması “Bağımlılıklarla Mücadelenin 100. Yılında Sağlıklı Yaşamın Önemi” olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular 14 Şubat 2020 tarihine kadar yesilay.org.tr adresinden yapılabiliyor.

Yarışmaya 100. yıl ödülü eklendi, ödül miktarı toplamda 35 bin TL’ye yükseldi
4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın teması belirlenirken sağlıklı yaşam bilincinin ve bu yönde geliştirilen alışkanlıkların bağımlılık yapıcı maddelerden uzak durulmasına katkı sağlayacağı gerçeğinden hareket edildi. Yarışma sonucunda birinciyi 10 bin TL, ikinciyi 7 bin 500 TL, üçüncüyü 5 bin TL ödül beklerken, 3 kişiye de 2 bin 500 TL’lik başarı ödülü verilecek. Ayrıca bir kişi 2 bin 500 TL’lik Mazhar Osman Ödülü’nün ve bir kişi de 2 bin 500 TL’lik 100. Yıl Özel Ödülü’nün sahibi olacak. Yeşilay, 4. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda toplam 35 bin TL ödül dağıtacak.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Emre 46 dedi ki:

  Karikatürü paintten yani bilgisayardan mı yapıyoruz yoksa kağıda çizip mi atıyoruz anlayamadım da açıklaya bilir misiniz

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   katılam koşullarında öyle bir sınırlandırma belirtilmemiş, jpg formatında gönderilecek.
   Sanatçı katılma formu ile birlikte karikatürlerini A4 veya A3 ölçülerinde, 300 dpi, en fazla 5 MB olacak şekilde, JPG formatında en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar web sitesi üzerinden göndermelidir.

 2. Mohammad Keshavarz dedi ki:

  karikatürü nasıl yollayabilirim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   sayfa altındaki linkten üyelik oluşturularak gönderilecek.

BİR YORUM YAZ