20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

ÜNAK Bursu Başvurusu

ÜNAK Bursu Başvurusu

ÜNAK Bursu Başvurusu

Üniversite Ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği ÜNAK Bursu 2018 Yılından İtibaren Bilgi Ve Belge Yönetimi (BBY) Bölümlerindeki Öğrencilere Verilecek. 2019-2020 Döneminde Burs Başvurusu Alınmayacak.

ÜNAK Bursu Yılda 8 Ay Süre İle Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mart, Nisan, Mayıs Ve Haziran Aylarında Ödenecek.

İletişim: Fidanlık Mahallesi Marmara Sokak No: 38/17 Yenişehir Çankaya Ankara
Telefon Numarası: 0 312 430 03 61

Burs Başvuru Koşulları

TC Vatandaşı Olmak
Maddi İmkanları Yetersiz Olmak
Başarılı Olmak (Dernek Bursları B.B.Y. Bölümlerinin Lisans Kademesinde Birinci Sınıfa Kayıt Yaptıran Yeni Öğrencilere Ve Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Maddî İmkândan Daha Mahrum Olan Başarılı Adaya Öncelik Tanınır. Bursun Tahsisi Ve Sürdürülmesi İçin Gerekli Başarı Şartları Aşağıda Verilmiştir.
Bursa Başvuracak Adayların, Eğitim-Öğretim Programının Birinci Ve İkinci Yarıyıl Derslerinden Başarısız Dersi Olmaması Ve Onaylı Transkriptine Göre Genel Başarı Ortalamaları 3.00/4.00 Veya 80/100 Olmalıdır
Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.)
Burs Başvurularında, Adayların İlgili B.B.Y. Bölümünün En Az Bir Öğretim Görevlisi İle Bölüm Başkanlığından Burs Almasının Uygun Olacağına Dair Bir Yazı Getirmek Zorundadır.

Sponsorlu

Burs Başvurusu
Başvurular, B.B.Y. Bölüm Başkanlıklarına Gönderilen Öğrenci Başvuru Belgesi İle Yapılır. Bu Yönergenin İkinci Bölüm’ünde Sıralanan Adaylık Şartlarını Taşıyan İstekli Her Öğrenci, B.B.Y. Bölüm Başkanlıklarından Temin Edeceği Öğrenci Başvuru Belgesini Doldurur Ve Gerekli Diğer Belgeleri De Ekleyerek B.B.Y. Bölüm Başkanlığına Ve/Veya Bu Konuda Görevlendireceği İlgiliye Teslim Eder.

İstenilen Belgeler
A) Nüfus Cüzdanı Örneği,
B) Adli Sicil Belgesi,
C) Lisans Öğrenimi Ara Sınıfındaki Bursiyer Adayları İçin Başarı Belgesi Olarak Adayın Tamamladığı Son Ders Yılı Veya Yarı Yıl İtibariyle Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını Gösteren Ve Üniversite Tarafından Onaylanmış Transkript İle Danışmanı Ve/Veya İlgili Öğretim Üyelerinden Alınmış Tavsiye Mektubu,
D) Dernek Tarafından İstenebilecek Diğer Belgeler.

Burs Başvuru Formu (İndir)
Burs Yönetmeliği (İndir)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ