16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türkiye Hemofili Derneği Bursu Başvuruları

Türkiye Hemofili Derneği Bursu Başvuruları

Türkiye Hemofili Derneği Bursu Başvurusu

Türkiye Hemofili Derneği Bursu Başvuruları Ne Zaman Yapılacak, Eğitim Yardımı Kimlere Verilecek. Burs Başvuruları Online Olarak Yapıldıktan Sonra İstenilen Evrakların Derneğe Elden Yada Posta Yolu İle Teslim Edilmesiyle Yapılacak. Eğitim Desteği Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Burs başvurusu 2 adımdan oluşmaktadır.

1. Dernek merkezimizi ziyaret ederek veya online olarak burs başvuru formunun (http://goo.gl/forms/hI0xEkyHbe) doldurulması,

2. İstenen evrakların dernek adresine kargo veya e – posta yolu ile gönderilmesi. Pdf formatında okunaklı gönderilmeyen belgelerin başvuruları kabul edilmeyecektir!

Önemli Not: Evrakların ilan edilen zamanlar içerisinde okunaklı Pdf formatında dernek merkezine e-posta aracılığıyla ulaştırılmaması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını önemle hatırlatmak isteriz!

Ads

İstenen Evraklar

• Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi

• Öğrenci Belgesi (e-devlet kapısı üzerinden alınan barkodlu belgeler geçerlidir)

• Hemofili Sağlık Kurulu Raporu (e-Rapor örneğini e-devlet kapısından, e-nabız portalından, takip edildiğiniz poliklinik sekreterinden veya herhangi bir eczaneden/eczacılar odasından ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.)

• Transkript (e-devlet kapısı üzerinden alınan barkodlu belgeler geçerlidir. Yeni kayıt olan hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin yalnızca öğrenci belgesi iletmeleri yeterlidir.)

KADEM Vakfı Bursu İçin Tıklayın.

Başvuru Koşulları

• Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin 4+ yıllık lisans veya 2 yıllık Yüksek Lisans programlarında okumak,

• Hemofili, von Willebrand hastası ya da Faktör V, Faktör VII, Faktör X, Faktör XI eksikliği olan ve bu durumu resmi kurumlarca verilen rapor ile belgeleyebilen,

• Türkiye Hemofili Derneği üyesi olan öğrenciler faydalanabilir. (18 yaşın altındaki öğrencilerin, aile bireylerinden birinin üyeliğinde alt üye olarak bulunması yeterlidir.)

• Öğrenim süresi devam eden öğrencilerin not ortalamasının en az 2.5 olması,

Geçtiğimiz yıllarda burs alan öğrencilerin de önümüzdeki eğitim yılında burs almaya devam edebilmeleri için başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.

Bursun Süresi
Burslar ilke olarak dilekçe ile müracaat edilen eğitim yılında geçerli olup burs ödeme süresi, yıllık öğrenim süresi olan 9 aydır. (Bir yıllık dönem Ekim-Haziran aylarını kapsar). Müteakip yıllarda bu yönetmeliğin 4. maddesindeki koşullara uygunluğu devam edenlere yeniden değerlendirme yapılarak öncelik tanınır. Başarı gösteren öğrencilerin bursları talep etmeleri halinde mezun oluncaya kadar devam edebilir. Verilen burslar lisans eğitimleri veren Fakülte eğitim yılı süresiyle sınırlıdır. Hazırlık sınıfı varsa bu süreye ilave edilir.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Döneminde Burs Başvuruları 31 Ağustos 2023 İle 15 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Alınacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ