19.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Türk Böbrek Vakfı Burs Başvuruları

Türk Böbrek Vakfı Burs Başvuruları

Türk Böbrek Vakfı Burs Başvuruları

Türk Böbrek Vakfı 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 11 Eylül 2019 İle 18 Eylül 2019 Tarihleri Arasında Elden, Posta Yada Kargo Veya Mail Adresine Belgelerin Gönderilmesiyle Yapılabilir.

Türk Böbrek Vakfı 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Bursları Tıp Eğitimi (Başta Nefroloji Ve Üroloji) Üzerine Böbrek Hastalıkları Teşhisi Ve Tedavisi İli İlgili Bütün Dallardaki Tıp Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burslar 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Verilmektedir.

İletişim Bilgileri
Adresi: Bahçelievler Mahallesi Güneş-1 Sokağı No: 2 Bahçelievler İstanbul (Eserkent Sitesi Yanında)
Telefon: 0 212 507 99 50
E-Posta: tbv@tbv.com.tr

Başvuru Koşulları
1. T.C. vatandaşı olmak
2. Eğitim görülen fakülteye YÖS – Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ile yerleşmemiş olmak
3. T.C. sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde 2. ve 3. sınıf öğrencisi olmak
4. Bir önceki sınıfa ait not ortalamasının, iki yarıyıl boyunca 100’lük sistemde en az 75, 4’lük sistemde en az 3 olması koşulunu sağlamak
5. Disiplin cezası almamış olmak
6. Organ nakli olmuş ancak tıp fakültesi öğrencisi olmayan yükseköğrenim öğrencileri ile şehit ve gazi ailelerinin tıp fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerinin, gerekli başarı ve disiplin durumunu sağlamaları koşuluyla yaptıkları başvurular değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler
• Öğrenci Belgesi: Yeni tarihli ve güncel
• Not Durum Belgesi (Transkript): Her yarıyılın sonunda, söz konusu yarıyıla ait belge ile sınıf sonlarında ilgili öğrenim döneminin tamamına ait belge
• Adli Sicil Kaydı: Islak imzalı veya e-Devlet çıktısı olarak
• İkametgah: Muhtarlıktan veya e-Devlet çıktısı olarak
• Nüfus Cüzdanı: Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi
• Öğrenci Tanıma Belgesi: Türk Böbrek Vakfı internet sitesinden (www.tbv.com.tr) indirilecek olan formun eksiksiz doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.
• Vesikalık Fotoğraf: 1 adet

Sponsorlu Bağlantılar

Başvuruda Dikkat Edilmesi Gereken Konular
1. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
2. Başvuru, sadece öğrencinin kendisi tarafından yapılacaktır. Veliler ve/veya üçüncü kişiler tarafından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
3. www.tbv.com.tr sitesinden indirilen formda doldurulmamış eksik alan varsa, başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
4. www.tbv.com.tr sitesinden indirilen form imzalanmamışsa, başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
5. Söz konusu form, bilgisayarda veya elde kitap harfleriyle okunaklı olacak şekilde doldurulacaktır.
6. Başvuru yapan ve formu imzalayan aday, belirtilen tüm koşulları okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
Burs başvurusuyla ilgili tüm duyurular ve bilgiler, www.tbv.com.tr sitesindeki burs sayfasından takip edilebilir.

Başvuru Kanalları
Başvurularını aşağıda belirtilen yollarla bize ulaştırabilirsiniz:

1. Sizden istenen tüm belgeleri taratarak tbv@tbv.com.tr adresine gönderebilirsiniz.
Belgelerin fotoğrafını çekerek göndermek durumunda kalırsanız, fotoğrafı belgenin tam üzerinden,
fotokopi veya fotoğraf kalitesinde çekerek göndermeniz,
belgenizin okunabilirliği ve kabulü açısından önemlidir.

2. Posta veya kargo gönderimini tercih etmeniz durumunda adresi aşağıdaki şekilde yazınız:
Türk Böbrek Vakfı
(Burs Başvurusu)
Bahçelievler Mahallesi, Güneş-1 Sokağı, No:2
34180 Bahçelievler/İstanbul

3. Başvuruları bizzat getirme zorunluluğu yoktur ancak elden ulaştırmak isteyen adaylar Pazartesi-Cuma 09.00-18.00, Cumartesi 09.00-14.00 saatleri arasında vakıf merkezimizi ziyaret edebilirler.Aday harici kişilerin getirdikleri başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvurunun Değerlendirilmesi
Vakıf merkezimize ulaşan eksiksiz ve tam başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonrası seçilecek ön adaylar, kendileriyle e-postayla ve telefonla iletişim kurularak İstanbul – Bahçelievler’deki vakıf merkezinde mülakata davet edileceklerdir. Mülakat günü cumartesidir.
İstanbul dışından davet edilecek öğrencilerin otobüsle yapacakları seyahatin harcamaları Türk Böbrek Vakfı tarafından karşılanacaktır.

1995 yılından bugüne kadar sürdürülmekte olan “TBV Burs Programı”, devlet üniversitelerinde öğrenim gören tıp fakültesi öğrencilerini kapsamaktadır.
Türk Böbrek vakfı tarafından verilen karşılıksız burslar için ana kriterler, ders başarısı ve disiplin cezası almamış olmaktır. Burs başvurularına ilişkin duyuru her sene Eylül ayının ilk haftası TBV resmi internet sitesinde yayınlanır. Bu duyuruda başvuru koşullarının yanı sıra istenen belgeler de ayrıntılı olarak belirtilir. Başvurular Eylül ayı içerisinde belirtilen tarihlerde şahsen, e-posta, kargo veya posta yoluyla toplanır. Türk Böbrek Vakfı, tüm başvuru süreçlerinin adayın kendisi tarafından yürütülmesine önem verir.

Burs başvurularının değerlendirmeleri dört kişiden oluşan burs komitesi tarafından gerçekleştirilir. Başvurular alındıktan ve kriterlere uygunluğu denetlendikten sonra komite tarafından bir ön eleme yapılarak seçilen adaylar, vakfın İstanbul’daki merkezine mülakata davet edilirler. Mülakat sonucunda kabul alan adaylar, içinde bulunulan eğitim döneminde burs almaya hak kazanırlar.

Burs ödemeleri Ekim-Haziran döneminde her ayın 20-25.günleri yapılır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında burs ödemesi yapılmaz.
Yıl sonunda Türk Böbrek Vakfı tarafından resmi yazı ile dekanlıklardan not durumu belgesi (transkript) ve disiplin durumu hakkında bilgi talep edilir ve bursun devamı için bu belgeler değerlendirilir.

Türk Böbrek Vakfı burs programındaki öğrencileri ile burs veren-bursiyer iletişiminin ötesinde sürdürülülebilir bir bağ kurmayı amaçlar. Bu nedenle öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kurumsal ve bireysel etkinliklerde yer almaları teşvik edilir.

Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ