<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Tekirdağ’da Turizm Ulusal Fotoğraf Yarışması

Tekirdağ’da Turizm Ulusal Fotoğraf Yarışması

Tekirdağ’da Turizm Ulusal Fotoğraf Yarışması

Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü Tekirdağ’da Turizm Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TEFOD, TEFSAD
Yarışma Türü: Fotoğraf Yarışması
Yarışmanın Kapsamı: Ulusal
Kimler Katılabilir: 18 yaşını doldurmuş tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar
Başvuru Şekli: E-Posta

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü: 12.4 Ekran 64 GB 6 Ram Tablet
İkincilik Ödülü: 128 GB Akıllı Telefon
Üçüncülük Ödülü: Akıllı Saat Whatch Fit 2
3 Adet Mansiyon Ödülü: Kulaklık (Kulak İçi Bluetooth Özellikli)
En Fazla 20 Adet Sergileme Ödülü: 64 GB Hafıza Kartı Pro Seri 250 MB Hızında

Yarışmanın Konusu
Bu yıl 48. si düzenlenen Turizm Haftası’nda (15-22 Nisan) boyunca yapılan tüm etkinliklerin fotoğraflarından oluşacaktır.

Yarışmanın Amacı
Katılımcılardan seçilecek fotoğraflar ile günümüzün yarına taşınmasına hizmet edilerek arşiv zenginleştirilecektir. Fotoğraf sanatına ilgi duyulmasına, sanatsal faaliyetlere katılımın artırılmasına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunulacaktır.

Ads

Yarışma Kategori / Bölümleri
Yarışma, dijital (sayısal) kategoride Renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Katılım Şartları
1) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2) Katılımcılar 48. Turizm Haftası 15-22 Nisan 2024 tarihleri arasında çekilmiş fotoğraflar ile yarışmaya katılabilecektir. Belirtilen tarihleri kapsamayan ve exif bilgilerine bilgisayar müdahalesi yapıldığı tespit edilen fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3) Her bir katılımcı yarışmaya en fazla 5 (beş) adet sayısal renkli fotoğraf ile katılabilecektir.

4) Yarışmaya seçici kurul üyeleri, düzenleme kurulu üyeleri, yarışma sekreteri ve bu kişilerin birinci derece yakınları katılamayacaktır. Bu maddede belirtilen kişiler dışında, 18 yaşını dolduran tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilecektir.

5) Katılımcılar fotoğraflarını ‘’kulturturizmyarisma@gmail.com’’ adresine ‘’wetransfer’’ ile gönderecektir.

6) Katılımcı göndereceği fotoğraflar ile birlikte; Adı-Soyadı, e-mail adresi, gsm numarası ve ikamet adresi bilgilerini de ekleyerek tek bir dosya halinde gönderecektir.

7) Fotoğraflar seçici kurula katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır

8) Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin dışında renk, keskinlik, toz alma gibi basit işlemler yapılması; kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotografik müdahaleler kabul edilecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

9) Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafların sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmeyecektir.

10) Katılımcılar fotoğrafların tamamının kendilerine ait olduğunu ve fotoğraflara dair tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt edeceklerdir. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda yarışmacı diskalifiye olacaktır. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğraflarının yarışmaya gönderilmesine ve fotoğrafların görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilecektir.

11) Kural ihlali yapan katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse katılımcının 7 (yedi) iş günü içerisinde ödülü düzenleyici kuruma iade etmesi gerekir. Yalnızca ödül grubunda boş bırakılan ödül sıralaması kaydırma yapmak suretiyle yeniden belirlenerek jüri değerlendirmesindeki puanlamaya müracaat edilecektir. Sergileme sırasında bir değişiklik olmayacak ve ilave yapılmayacaktır.

12) Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilecektir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

13) Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), HDR (High DynamicRange) ve cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

14) Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb. unsurların saptanması halinde yarışmacı diskalifiye edilecektir.

15) Düzenleyici kurum, ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Katılımcının istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinası ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik işbirliğine girmemesi durumunda katılımcı yarışmadan diskalifiye edilecektir.

16) Yarışma sonuçları Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü web sayfasından duyurulacaktır.

17) Yarışmaya katılan katılımcılar yarışma şartnamesini ve yarışma kurallarına uymayı kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılacaktır. Şartnameye uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi

1) Katılımcı fotoğraflarını kulturturirzmyarisma@gmail.com adresine wetransfer ile gönderecektir. Alternatif hiçbir gönderi ( kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

2) Fotoğraflar; Katılımcının adı_soyadı,_fotoğrafın adı,_jpg. şeklinde isimlendirilecektir. ( Örnek: Burcu_Tokuc_Sanat_jpg.)

3) İsimlendirmede Ç,Ğ,İ,Ö,Ş,Ü,ç,ı,ğ,ö,ş,ü karakterleri kullanılmamalıdır. Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 30 (otuz) karakter olmalıdır.

4) Fotoğraflar seçici kurula katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.( Örnek: 059).

5) Katılımcı göndereceği fotoğraflar ile birlikte; Adı-Soyadı, e-mail adresi, gsm numarası ve ikamet adresi bilgilerini de ekleyerek tek bir dosya halinde gönderecektir.

6) Yarışmaya katılacak fotoğraflar; jpg/jpeg formatında,150-300 dpi çözünürlükte,8-12 sıkıştırma kalitesinde gönderilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 4 MB’yi geçmemelidir.

7) İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir. Bir drone’u bir kişi kullanmalıdır.

8) Fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Başlangıç-Bitiş Tarihi: 15-22 Nisan 2024
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 26 Nisan 2024
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 29 Nisan 2024
Sonuç Bildirim Tarihi: 30 Nisan 2024

Yarışma Sekretaryası / İletişim:
Tekirdağ İl Kültür Turizm Müdürlüğü
Adres Cumhuriyet Mahallesi Avni Anıl Sokak no5 Süleymanpaşa /Tekirdağ
Telefon: 0282 280 17 00
E-Posta: tekirdagkulturturizm@gov.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ