22.03.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Bursları

TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Bursları

TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Bursları

TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Türk Sanayicisinin İhtiyaç Duyduğu Yüksek Teknolojisi Uygulayıp Geliştirecek Orta Dereceli Teknik Eğitim Ve Öğretimi Desteklemek Amacıyla 1995 Yılında Kurulmuştur.

Burs Başvuruları Her Yıl Eylül Ayı Başında Alınmaktadır. Ön Başvuru Formunun En Geç Eylül Ayı Sonuna Kadar Doldurulması Gereklidir.

Vakıf Teknik Orta Öğretim Okullarında Okumakta Olan Başarılı Ve Yetenekli Öğrencilere Burs Vermekte, Yurtiçi Ve Yurt Dışında Staj İmkanı Sağlamaktadır.

TEGEV Ayrıca Teknik Orta Öğretim Okullarını Bitiren Öğrencilerin İş Bulmalarına Veya İş Kurmak İsteyenlere Her Türlü Teknik Ve Danışmanlık Hizmeti Vermektedir.

TEGEV Vakfı Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınacak. Vakıf Teknik Eğitim Okullarının Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Seviyelerine Kayıt Olma Hakkı Kazanan Öğrencilere Burs Veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Teknik Meslek Liselerinin 9. Sınıflarına Burs Verilmez, 10, 11 Ve 12. Sınıflarda Okuyanlar Yönetmelikte Belirtilen Bölümlerde Okuyan Başarısız Dersi Olmayan Öğrencilere Burs Verilir.

Yüksek Öğrenim Lisans Ve Ön Lisans Hazırlık Sınıflarına Burs Verilmez. 1. Ve 2. Sınıftan Başvuru Yapan Adaylar, Aşağıda Belirtilen Bölümlerin Birinde Okuyor Olmalıdır.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Elektrik Elektrikli Cihaz Teknolojisi Elektromekanik Taşıyıcılar Elektronik Teknolojisi İklimlendirme Ve Soğutma Teknolojisi Kontrol Ve Otomasyon Teknolojisi Makine Mekatronik Otomotiv Teknolojisi Raylı Sistemler Elektrik Ve Elektronik Teknolojisi Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Uçak Elektrik-Elektronik Uçak Gövde-Motor Bakım Lisans’da (Mühendislik Fakülteleri) Okuyan Adaylardan Alınan Başvurular: Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Ve 1. Sınıflardan Başvurular Kabul Edilmeyecektir. 2., 3. Ve 4. Sınıflardan Başvuru Yapan Adaylar Aşağıda Belirtilen Bölümlerin Birinde Okuyor Olmalıdır. Elektrik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği İmalat Mühendisliği Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Mekatronik Sistemler Mühendisliği Otomotiv Mühendisliği Tarım Makineleri Ve Teknolojileri Mühendisliği Uçak Mühendisliği
Yüksek Öğrenim İçin Başarısız Dersi Olmaması Yada Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2.5, Yüz Üzerinden En A 65 Olmalıdır. Üçten Fazla Başarısız Dersi Olanların Başvuruları Kabul Edilmez.

Vakıf İletişim Bilgileri
Adresi: Sedef Caddesi Sedef Sitesi 10. Blok 5. Kat Daire 12 Ataşehir İstanbul
Telefon Numarası: 0 216 455 48 94
Faks Numarası: 0 216 455 49 36
E-Mail Adresi: tegev@tegev.org.tr
Resmi Web Sitesi: http://www.tegev.org.tr

Online Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

Vakıf Milli Eğitimi Bakanlığı, Meslek Kuruluşları, Üniversiteler, Sanayi Odaları Ve Sanayi Kuruluşlarıyla Eğitim Programları, Meslek Yada Hizmet İçi Eğitim Programları Düzenlemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ