12.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

TDV Uluslararası İHL Mezun Destek Bursu

TDV Uluslararası İHL Mezun Destek Bursu

TDV Uluslararası İHL Mezun Destek Bursu

TÜRK Diyanet Vakfı TDV Uluslararası İHL Mezun Destek 2020-2021 Bursu Başvuruları Türk Diyanet Vakfının Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacak.

Türk Diyanet Vakfı Bursları İçin Tıklayın.

Türk Diyanet Vakfı Uluslararası İHL Mezun Destek Programı Başvuru Koşulları

Bu Program, – “Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Programı” kapsamında Türkiye’de öğrenim görüp mezun olan; – Eğitim, tıp, sağlık bilimleri, mühendislik, mimarlık, hukuk ve ilahiyat fakültelerinde lisans eğitimi alan; – Türkiye Bursları (YTB) kapsamında olmayan öğrencilere yöneliktir. Bu burs programına başvuru yapan adaylar, burs veya barınma desteğinin sadece birini seçebilir. Türkiye Diyanet Vakfınca yurtdışında açılmış veya işbirliğiyle desteklenen eğitim kurumlarından mezun olan ve ülkemizde çeşitli bölümlerde uluslararası burs programlarına dâhil olmayıp, kendi imkânları ile yükseköğrenim eğitimi alan öğrenciler de bu kapsamda, yalnızca “Barınma Desteği”ne başvurabilir.

Programa Başvuru Kriterleri:
• Birinci öğretimde ve lisans programında öğrenim görüyor olmak,
• TDV yurtlarında barınıyor olmak veya barınma şartını kabul etmek (Sadece barınma desteğini seçen adaylar için geçerlidir),
• TDV il eğitim koordinatörlüklerinin bulunduğu illerde (Ankara, Bursa, İstanbul, Kayseri, Konya) kendi imkânı ile üniversitede öğrenim görüyor olmak (Sadece Burs Desteğini seçen adaylar için geçerlidir),
• Ortaöğretimden 70 ve üzerinde not ortalaması ile mezun olmak,
• Hazırlık eğitiminde başarılı olmak,
• Her hangi bir sebeple okuldan uzaklaştırma cezası almamış olmak veya okulla ilişiği kesilmemiş olmak,
• Devamsızlık nedeniyle herhangi bir dersten başarısız olmamak,
• Türkiye Bursları (YTB) kapsamında olmamak.

Sponsorlu Bağlantılar

Başvuru Takvimi

Aday Öğrenci Başvuru Süreci
17 Eylül – 5 Ekim 2020

Başvuru Değerlendirme
Başvurular, Türkiye Diyanet Vakfı Uzmanlarınca İncelenir Ve Değerlendirilir 1 Ekim – 5 Ekim 2020.

Aday Öğrenci Mülakat Süreci
Yurtiçi Burs Programları Mülakatları 06-20 Ekim 2020 Tarihleri Arasında Yapılır. Mülakata Herhangi Bir Nedenle Katılamayan Adaylar, Türkiye Diyanet Vakfı Burs Programlarından Yararlanamaz. Mülakata Katılamayan Adaylar, Bir Sonraki Yıl Başvuru Şartlarını Sağlaması Durumunda Kendilerine Uygun Burs Programına Yeniden Başvuru Yapabilir.
(Mülakata Davet Edilen Adayların, Başvuru Yaparken Tanımladıkları Belgelerin Asıllarını, Mülakat Heyetine Göstermesi Gerekmektedir.)

Mülakat Değerlendirme
Mülakatı Tamamlanan Adayların Mülakat Sonuçları, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezince 20 – 24 Ekim 2020 Tarihleri Arasında Değerlendirilir Ve Kesin Kabul Listeleri Oluşturulur.

Sonuçların İlan Edilmesi
Türkiye Diyanet Vakfı Burs Programları Başvuru Sonuçları 25 Ekim 2020 Tarihinden Sonra Açıklanır. Programa Kabul Edilen Adaylar İçin Yurda Yerleşme Ve Burslandırma İşlemleri Bu Tarihten İtibaren Başlar.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ