14.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Süyad Derneği Bursu

Süyad Derneği Bursu

Süyad Derneği Bursu Başvuruları

Süyad Derneği Bursu Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Yapılacak.

Süyad Sütçülerliler Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Bursu Devlet Üniversitelerinde Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Süyad Derneği Burs Başvurusu İstenilen Belgelerin Dernek Adresine Elden Yada Posta Yolu İle Gönderilmesi İle Yapılır. Burs Yılda Sekiz Ay Süre İle Kasım Ve Haziran Aylarında Ödenir.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

İletişim Bilgileri: Kartaltepe Mahallesi Ürgüplü Caddesi No: 37/A Bayrampaşa İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 616 92 65

Burs Başvuru Koşulları

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

A-Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar İçin; Fakülte Veya Yüksek Okula Giriş Puan Sırasına Göre (ÖSYS) Bölümüne Girenler Arasında İlk Yarıya Girmiş Olmak

B-Ara Sınıflar İçin; Başarısız Dersi Olmamak Veya Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2.5 (Yüz Üzerinden Not Alınan Üniversitelerde En Az 60) Olup Bir Üst Sınıfa Geçiş Hakkını Kazanmış Olmak.(Not Ortalaması Uygun Olduğu Halde 3’ten Fazla Başarısız Dersi Olanlar Başvuru Yapamazlar)

C-Özel Ve Vakıf Üniversiteleri İle Yurt Dışı Üniversitelerde Okuyan Öğrenciler İle Üniversitelerin İkinci Öğretim,Ekstren,Açık Öğretim,Uzaktan Öğretim Programı / Yüksek Lisans Programlarında Okuyanlar Burslarımıza Aday Olamazlar.

Kazandıkları Okullarına Kayıtlarını Yaptıran Öğrenciler Yukarıdaki Koşulları Sağlıyorlar İse Burs Başvuru Dilekçe’si Ve İstenilen Belgelerle Birlikte Yönetim Kurulu Üyelerimize Elden Veya Posta İle Müracaatta Bulunabilirler. Adresimize Postalanacak Belgeler 19 Ekim 2019 Tarihine Kadar Ulaşmalıdır.

Başvuru Dilekçesine Eklenecek Belgeler

A-Nüfus İdaresinden Alınacak Onaylı Nüfus Kayıt Örneği
B-Savcılıktan Sabıka Kaydı
C-Transkript (Bir Üst Sınıfa Geçenler İçin)
D-Öğrenim Belgesi (Okuldan Alınacak) -Yüksek Öğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar; ÖSYS Sonuç Belgesinin Örneği İle Kaydoldukları Bölüm Ve Sınıfı Gösteren Öğrenci Belgesini -Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri,Not Ortalamasını Gösteren Not Dökümü Belgesini,Üst Sınıfa Kaydolduğunu Gösteren Öğrenci Belgesi.
E-Aile Gelir Beyanı (Tüm Öğrenciler ;Ailenin Mali Durumunu Gösteren Maaş Bordrosu,Serbest Çalışanlar İçin Gelir Ve Emlak Beyannamesinin Fotokopisi,Emekli Maaş Defter Fotokopisi,İşsiz İse Muhtarlıktan İşsizlik Belgesi Veya Fakirlik Kağıdını Ekleyerek Burs Başvurusunda Bulunabilirler)
F-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi G-Öğrenci Adına Açılmış İş Bankası Hesap Bilgileri
H-1 Adet Fotoğraf

Not: Belgelerde Bilgi Eksikliği Kabul Edilmez. Özellikle E-Mail Adresleriniz, İletişim İçin Cep Telefon Numarası, Alan Kodu İle Ev Telefon Numarası, Velimizin İletişim Ve Telefon Numaraları İle İkamet Adresi Bilgileriniz Tam Olmalıdır.

Burs Verilecek Öğrenciler Esas Olarak Kesinlikle Bu Bursa İhtiyaç Duyar Nitelikte, İhtiyaç Sahibi, Muhtaç Ve Özellikle Ana Ve Babası Veya Bunlardan Birisi Metevvefa Olan Veya Sürekli Hastalık, Yaşlılık, Malullük Durumu Olan, Başkaca Bir Geliri Olmayan, Varsa Bile Ciddi Biçimde Yetersiz Olanlar İçerisinden Dernek Yönetim Kurulunca Seçilir. Esas Olarak Anılan Özellikleri Taşıyan Öğrencilerden Her Aileden Bir Öğrenciye Burs Verilir. Ancak Koşullar Gerektiriyorsa Ve Derneğin Olanakları Müsaitse Ki Tüm Bu Hususlar Yönetim Kurulu Kararı İle Saptanır Olmak Kaydı İle Aynı Aileden Birden Fazla Öğrenciye De Burs Verilebilir.

Burs Verilecek Veya Ayni Ve Nakdi Yardım Yapılacak Öğrenciler Yönünden Ve Öğrenim Düzeyleri Yönünden Hiçbir Sınırlama Söz Konusu Olmayacaktır. Üniversite Öğrenim Sonuna Kadar Eğitim Ve Öğretim Almakta Olan Ve Koşulları Uygun Tüm Öğrencilere ‘’SÜYAD DERNEK BURSU’’ Adında Burs Verilecektir.

2019-2020 Dönemi İçin 18 Eylül 2019 İle 18 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ