<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır, Eğitim Yardımı Kimlere Verilir, Karşılıksız Eğitim Bursu Başvuru Şartları Nelerdir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Olarak Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Başarısı Devam Ettiği Tespit Edilen Öğrencilerin Bursu Bir Sonrası Eğitim Öğretim Döneminde Devam Eder. Yeni Dönem İçin Burs Miktarı Belirtilmemiş.

Burs Başvurusu İçin Aranan Başarı Kriterleri

Lisans öğrencileri: 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Ads

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri: 5 üzerinden en az 4 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Başvuru ve Burs Kullanımı Hakkında Genel Bilgiler

Adayın, ailesinin ve kendisinin malvarlığı ve gelir durumunu tam ve doğru olarak beyan etmesi gerekir. Bilgilerin eksik ve yanlış olarak verildiği tespit edildiği takdirde, burs Vakıf tarafından kesilir ve o tarihe kadar bursluya yapılan ödemeler geri alınır. Burs almaya başladıktan sonra maddi durumu iyileşen öğrenci bursunun kesilmesini ister.

Burslar karşılıksız olup, burstan yararlanan öğrencilerden Vicdani Yükümlülük Belgesi alınır.

Vakıf Yönetim Kurulu, burs türlerinde değişiklik yapmağa yetkilidir.

Burslar, Ekim-Haziran arası dokuz ay süre ile verilir. Yönetmelik hükümlerine göre başarısı tespit edilen öğrencinin bursu bir sonraki öğretim yılında da devam eder.

Burs için başvuru Burs Başvuru Formu ile yapılır. Form doldurulur ve Ağustos ayı sonuna kadar gönderilir. Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler tarafından gerekli belgeler tamamlanarak her yıl en geç Eylül ayı sonuna kadar Vakıf Başkanlığına teslim edilir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvuruların Ağustos Ayında Alınması Bekleniyor.

Başvurular Ağustos Ayı Sonuna Kadar Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Burs Başvurusu Kabul Edilen Öğrencilere İstenilen Belgeleri En Geç 15 Eylül Tarihine Kadar Vakfa Teslim Etmelidir.

Adresi: Abide-İ Hürriyet Caddesi Geçit Sokak Akın İş Merkezi No:4 Kat:5 Şişli İstanbul

Son Başvuru Tarihi 31 Ağustos.

Online Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Web: http://rav.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ