01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Ağustos Ayı Sonuna Kadar Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır. Burs Başvurusu Kabul Edilen Öğrencilere İstenilen Belgeleri En Geç Eylül Ayına Kadar Vakfa Teslim Etmelidir. Rüştü Akın Vakfı Yüksek Lisans, Yüksek Öğretim, İlköğretim, Ortaöğretim Ve Doğal Afet Bursları Vermektedir. Burslar Karşılıksız Olarak Verilir, Burs Alan Öğrencilerden Vicdani Yükümlülük Belgesi İstenir.

Burslar Yılda 9 Ay Olarak Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Başarısı Devam Ettiği Tespit Edilen Öğrencilerin Bursu Bir Sonrası Eğitim Öğretim Döneminde Devam Eder.

İletişim Bilgileri
Adres: Abide-İ Hürriyet Caddesi Geçit Sokak Akın İş Merkezi No: 4 Kat : 5 Şişli İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 230 85 00

Burs Başvurusu İçin Aranan Başarı Kriterleri

Lisans öğrencileri: 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri: 5 üzerinden en az 4 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre önde olan aday değerlendirmeye alınır.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Başvuru ve Burs Kullanımı Hakkında Genel Bilgiler:

Adayın, ailesinin ve kendisinin malvarlığı ve gelir durumunu tam ve doğru olarak beyan etmesi gerekir. Bilgilerin eksik ve yanlış olarak verildiği tespit edildiği takdirde, burs Vakıf tarafından kesilir ve o tarihe kadar bursluya yapılan ödemeler geri alınır. Burs almaya başladıktan sonra maddi durumu iyileşen öğrenci bursunun kesilmesini ister.
Burslar karşılıksız olup, burstan yararlanan öğrencilerden Vicdani Yükümlülük Belgesi alınır.
Vakıf Yönetim Kurulu, burs türlerinde değişiklik yapmağa yetkilidir.

Burslar, Ekim-Haziran arası dokuz ay süre ile verilir. Yönetmelik hükümlerine göre başarısı tespit edilen öğrencinin bursu bir sonraki öğretim yılında da devam eder.

Burs için başvuru Burs Başvuru Formu ile yapılır. Form doldurulur ve Ağustos ayı sonuna kadar gönderilir. Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler tarafından gerekli belgeler tamamlanarak her yıl en geç Eylül ayı sonuna kadar Vakıf Başkanlığına teslim edilir.

Son Başvuru Tarihi 31 Ağustos 2022.

Burs Almaya Hak Kazanan Adaylardan İstenilen Belgeler İçin Tıklayın.
Online Burs Başvuru Formunu Doldurmak İçin Tıklayın.
Web: http://rav.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ