27.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu Başvuruları

Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu Başvuruları

Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu Başvuruları, Pamukkale Belediyesi Eğitim Yardımı Pamukkale İlçesi Sınırlarında Bulunan Lise Ve Ortaokul Öğrencilerine 8 Ay Boyunca Verilmektedir.  Burs Başvurusu Belediyenin Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınacak.

Pamukkale Belediyesi’nden Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Eğitim Yardımı Müjdesi Geldi. Pamukkale Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında İhtiyaç Sahibi Bin 500 Ortaokul Ve Bin Lise Öğrencisine Eğitim Yardımı Yapılması Kararı Alındı.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Geçerli Olmak Üzere 8 Ay Boyunca Verilecek Olan Eğitim Yardımlarının Miktarı Belirlendi. Önümüzdeki Günlerde İnternet Üzerinden Yapılacak Olan Başvurular Sonucunda Bin 500 Ortaokul Öğrencisine Aylık 90 TL Bin Lise Öğrencisine De Aylık 115 TL Eğitim Yardımı Verilecek. Konu Pamukkale Belediye Meclisi’nde Kabul Edildi.
İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımıza Destek Vereceğiz. 8 Ay Boyunca Bin 500 Ortaokul Öğrencimize Aylık 90 TL; Bin Lise Öğrencimize De Aylık 115 TL Destek Verilecek.

Eğitim alanındaki yaptığı çalışmalar ve desteklerle adından her zaman başarılı şekilde söz ettiren Pamukkale Belediyesi, Avni Örki’nin başkanlığında bu başarısını katlayarak devam ettiriyor. Eylül ayı meclis toplantısında 2020-2021 eğitim öğretim yılında geçerli olmak üzere 8 ay boyunca bin 500 ortaokul ve bin lise öğrencisine eğitim yardımı yapılmasına karar verilmişti. Bu karara göre, bin 500 ortaokul öğrencisine aylık 90 TL, bin lise öğrencisine de aylık 115 TL eğitim yardımı verilecek.

İstenilen Belgeler
 Çok Önemli * * * İnternet Üzerinden Ön Başvuru Yapmadan Önce Lütfen Tüm Maddeleri Okuyunuz. İnternetten Başvuru Sırasında Herhangi Bir Evrak İstenmemektedir. İnternetten Başvuru Yapıldıktan Sonra Kazanmanız Durumunda Sms İle Bilgi Verilecektir. Sms Geldikten Sonra Evraklarınızı Hazırlayabilirsiniz.

Sponsorlu

* T.C. Vatandaşı Olmak,
* Pamukkale Belediyesi Sınırları İçinde İkamet Ediyor Olmak,
* Devlet Okullarında Öğrenim Görüyor Olmak, (Açık Öğretim, Özel Okul Ve Temel Liseler Hariç )
* Ortaokul Ya Da Lise Öğrencisi Olmak,
* Son Yıl Sınıf Tekrarı Yapmamış Olmak (Mücbir Sebepler Dışında)

Eğitim Yardımı Başvuru Koşulları
* Öğrenci ve velisinin kimlik fotokopileri,
* Başvuran öğrencinin not ortalaması, yıl kaybı olup olmadığı ve disiplin cezasının olup olmadığına dair okuldan onaylı belge.
* Okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri
* 4.Sınıftan 5. Sınıfa, 8. Sınıftan 9. Sınıfa geçen öğrenciler için mezun olduğu okuldan not ortalaması, yıl kaybı ve disiplin cezası alıp almadığına dair onaylı belge,
* Varsa, kendisinin veya aile üyelerinin %40 üzeri engelli raporu,
* Varsa Şehit ya da Gazi yakını olduğunu gösteren belge,
* Varsa, Kira kontratı veya Ev kredisi ödeme belgesi, (Bankadan alınacaktır)
* Araç var ya da yok olanlar Araç kaydı tescil belgesi(e-devlet ya da İlçe Emniyet Müdürlüğü)
* Çalışan ve Emekli Aile üyelerinin her birisi için maaş bordrosu
* Anne veya babası esnaf olanlar ayrıca vergi levhasını ibraz etmek zorundadırlar

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Önemli Hususlar
NOT : Müracaatta aranan şartları taşımayan, eksik evrak getiren veya yanıltıcı beyanda bulunanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Takvimi
* Eğitim yardımı başvurusu ile kazanılacak haklar sadece başvurulduğu eğitim-öğretim yılı (8 ay) için geçerlidir.
* Başvurular 14.09.2020 günü saat 09:00 da Başlayıp 27.09.2020 günü saat 24:00 İtibariyle sona erecektir
* Başvuru işlemleri, Kurumumuz tarafından ilan edilen tarihler arasında yapılabilecektir. Bu süreç dışında kesinlikle başvuru kabul edilmeyecek ve başvuru bilgilerinde düzeltme işlemleri yapılmayacaktır.
* Eğitim yardımı almaya hak kazanan öğrencilerimize, beyanını belgeyle doğruladığı takdirde Eğitim yardımı yapılabilecektir. Verdiği bilgileri belgelemeyen öğrencilere Eğitim Yardımı yapılmayacaktır.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ÖMER ARPACI dedi ki:

    oğlumun orta okul öğrencisi sizden bir yardımı istiyorum

BİR YORUM YAZ