12.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Nural Vakfı Bursu Başvuru Tarihleri

Nural Vakfı Bursu Başvuru Tarihleri

Nural Vakfı Bursu Başvuru Tarihleri

İlhan Vreni Nural Vakfı Bursu Burs Başvuruları Mail Adresine Yapılacak. Vakfı 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Burs Ödemesi Yapıyor. 2020-2021 Eğitim Ve Ögretim Yılı İçin Burs Müracaatlarınızı nuralvakfi@ttmail.com Adresine Yapabilirsiniz

Nural Vakfı Bursları
Vakıf Orta Öğretim Öğrencilerine, Yüksek Öğretim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir.

İlhan Vreni Nural Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı İletişim Bilgileri:
Tepegöz Sokak No: 43/A Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul
Telefon Numarası: 0 216 350 52 19 Ve 0 216 478 57 12

Başvuru Koşuları
Başarılı Öğrenci Olma
Maddi Durumu Yeterli Olmayanlar
Yetim Aylığı Dışında Her Hangi Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Almıyor Olmak
İstanbul İlinde İkamet Edenler Yada İstanbul’da Okuyan Öğrenciler
İyi Hal Sahibi Olanlar

Vakfın Mail Adresine (nuralvakfi@ttmail.com ) Kendinizi Anlatan Bir Mesaj İle Başvuru Yapılır.
Size Gönderilecek Olan Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler Eksiksiz Olarak Vakfın Mail Adresine Gönderilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki Tarihler Dışında Başvuru Kabul Edilmemektedir. Ön Elemeden Geçen Adaylar Mülakata Alınacaktır. Başvuru Sırasında Gönderdikleri Başvuru Formu Ve Evraklarının Asılları Yanlarında Mülakata Gidilir.

Burslara Başvuruda Başarı Koşulları
 Orta Öğretim Bursları
Vakıf Orta Öğrenim Bursları Normal Lise, Teknik Lise Ve Meslek Lisesi Birinci Sınıf Veya Ara Sınıf Öğrencilerine Verilir. Burs, Birinci Sınıflar İçin Girişi Puanı Sırasına Göre Önde Olan Adaya Verilir. Ara Sınıflar İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan, Yıllık Genel Not Ortalaması Daha Yüksek Olan Ve Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Adaya Verilir. Not Ortalaması Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır.

 Yüksek Öğrenim (Lisans) Bursları
Birinci Sınıflar İçin Burs, Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puanı Sonrasına Göre Önde Olan Adaya Tahsis Edilir. Bunun İçin Her Öğrenci ÖSYM Sonuç Belgesi Onaylı Örneği İle Giriş Sırasını Gösterir Ve Öğrenim Kurulu Belgesini ‘Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne Ekler Ve Vakıf Yönetimine Verir. Ara Sınıflar İçin Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinde Başarısız Dersi Olmayan Veya Yıllık Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,5 Veya 100 Üzerinden En Az 60 Olup Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkının Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Bunun İçin Her Ara Sınıf Adayı Bulunduğu Yıl Ya Da Yarıyıl Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını Ve Kaydolduğu Üst Sınıfı Gösterir Öğrenim Kurul Belgesini ‘Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne Ekler Ve Vakıf Yönetim Kuruluna Verir.

 Yüksek Lisans (Master) Bursları
Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan İstekliler Arasından Başarı Ortalaması Sıralamasına Göre Önde Olan Aday, Öğrenim Kurumunu Burs Komisyonu’nca Önerilir.

Doktora Bursları
Lisans Veya Yüksek Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması, 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olup Doktoraya Kaydolan İstekliler Arasından, Başarı Ortalaması Sıralamasına Göre Önde Olan Aday, İlgili Öğrenim Kurumunu Burs Komisyonu’nca Önerilir.
Burs Koşulları İçin Tıklayın
2020-2021 Dönemi Başvuruları Sona Erdi.
Web Sitesi: http://www.nural.org

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ