25.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Marble Değişik Tasarım Yarışması

Marble Değişik Tasarım Yarışması

Marble Değişik Tasarım Yarışması 2019

Genç Yaratıcı Fikirler Platformu Marble Değişik Tasarım Yarışması Birinci Aşama Başvuru Dosyası 15 Ocak 2019 Tarihine Kadar İZFAŞ’a İletilecek.

Yarışmaya Başvuru Koşulları
• 18 Yaşını Doldurmuş Ve 35 Yaşını Aşmamış Olmak,
• Endüstriyel Tasarım, İçmimarlık, Peyzaj Ve Mimarlık Gibi Tasarım Bölümlerinde Ve/Veya Seramik, Heykel Gibi Güzel Sanatlar Fakültelerine Bağlı Bölümlerde Lisans Ve Ön Lisans Bölümlerinden Yeni Mezun Olmuş Veya Halen Okuyor Olmak,
• Sektöründe Tanınmış Bir İsim Veya Marka Olmaması, Sektöre Yönelik Ürünlerle İlgili Kendi Adına Kayıtlı Bir İş Yerine Sahip Olmamak,
Platforma Katılanlar Yukarıda Yazan Şartlarla İlgili Belgeleri Ve İmzalı Taahhütnameyi Sunmakla Yükümlüdür. Taahhütname Ektedir.

A. Tasarımcılar, Platform’a Birden Fazla Tasarım İle Katılabilirler.
B. Platforma Başvuru Süreci Posta Yoluyla Ve Gönderen Ödemeli Olarak Gerçekleşecektir.
C. İZFAŞ Çalışanlarından Ya Da Jüri Üyelerinden Herhangi Birinin Ortağı, Çalışanı Ya Da Birinci Dereceden Akrabası Olanlar Platforma Katılamazlar.
D. Destekleyici Firmaların Çalışan Ya Da Sahiplerinin Herhangi Birinin Ortağı, Çalışanı Ya Da Birinci Dereceden Akrabası Olanlar Platforma Katılamazlar.
E. Platforma Katılan Her Proje İçin Özgünlük, Daha Önce Üretilmemiş Olması, Kamuya Sunulmamış Olması Şartları Aranmaktadır. Bu Koşulların Aksinin Tespiti Durumunda, İlgili Proje Diskalifiye Edilecektir. Böyle Bir Durumda Olduğu Saptanan Almış Projenin Ödülü Geri Alınır Ve Derecesi İptal Edilir. Platforma Gönderilen Projelerin Özgün Değerlerinin Olmaması Ve Üçüncü Kişilerin Söz Konusu Tasarımla İlgili Hak İddia Etmeleri Durumunda Tüm Sorumluluk Tasarımcılara Aittir.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür Ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ)’In 25. MARBLE Uluslararası Doğal Taş Ve Teknolojileri Fuarı Etkinlikleri Kapsamında Düzenlediği Ve İkinci Kez Gerçekleşecek Genç Yaratıcı Fikirler Platformu’nun Amacı; Genç Tasarımcılar İle Sektörün Yenilikçi Firmalarını Bir Araya Getirmek Ve Türkiye’nin Doğaltaş Sektörüne Genç Tasarımcılar İle İvme Kazandırmaktır.

Yarışma Teması
Platformun Teması “Değişik”
Tasarımcılardan Özgün Ve Üretilebilir Ürünler Tasarlamaları Beklenmektedir.

Ads

Genel Hükümler
Platformun Dili Türkçe’dir.
Tasarımlar, Teknik Çözümleri Yapılmış, Uygulamaya Hazır Ve Özgün Olmalıdır.
Tasarımlar Tasarıma Uygun Çizim Tekniği Kullanılarak Çizilmiş Ve Kullanılacak Malzemeye Uygun Biçimde Renklendirilmiş Olmalıdır.
Tasarımlar, Firma Tarafından Üretilecektir.
Tasarımda Kullanılacak Malzeme En Fazla 1 Ton Ağırlığında Olmalıdır.

Platform Süreci
Platforma Katılım Ücretsizdir.
Platform Katılımcıları, Aşağıdaki Kriterleri Dikkate Alarak Katalog İçeriği Oluşturacaklardır. Katılımcılar 21 Ocak 2019 Tarihinde Fuarizmir’de Firmalarla Buluşacakları Toplantıda Bu Belgeleri Yanlarında Getirmekle Yükümlüdürler.
1. Katılımcılar Kataloglarını Platform Temasına Uygun Olarak Hazırlayacaklardır. Bu Nedenle Başvuru Dosyasında, Katılımcının Projesinde Anlatmaya Çalıştığı Duygu/Düşünceyi İfade Eden Bir Açıklama Olması Gerekmektedir. Bu Açıklama, Tercih Doğrultusunda Hikâye Panosu Ya Da Yazı Şeklinde (En Fazla 200 Kelime) Hazırlanabilir.
2. Tasarımlar, Teknik Çözümleri Yapılmış, Profesyonel Anlamda Üretilmemiş Ve Pazara Sunulmamış, Uygulamaya Hazır Ve Özgün Olmalıdır.
3. Tasarımlar Her Türlü Çizim Tekniği Kullanılarak Çizilmiş Ve Kullanılacak Malzemeye Uygun Biçimde Renklendirilmiş Olmalıdır.
4. Katılımcıların, hazırlayacakları projenin ürün haline dönüştürülebilmesi için gerekli açıklayıcı teknik çizim ve çözümlemeleri, malzeme önerileri ve örneklerini 4 sayfayı geçmemek üzere PDF formatında göstermeleri gerekmektedir.

Posta yoluyla platform sekretaryasına gönderilecek olan belgeler
a. Başvuru Formu: Katılımcı tarafından tam olarak doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (http://marble.izfas.com.tr/ internet sitesinden temin edilecek ve bilgisayarda doldurularak çıktısı alınacaktır.)
b. Taahhütname: Tasarımların, katılımcıya ait olduğunu belirten imzalı belge. (http://marble.izfas.com.tr/ internet sitesinden temin edilecek ve bilgisayarda doldurularak çıktısı alınacaktır.)
c. Kimlik belgesi fotokopisi
d. Eğitim durumunu belirten (öğrenci ya da mezun) resmi belge.
e. JPG ve PDF formatlarında 4 sayfalık proje sunumu ön jüri değerlendirmesi için bu belgelere eklenecektir.

Birinci aşamada tasarımcılar, başvuru dosyasını 15 Ocak 2019 tarihine kadar İZFAŞ’a ileteceklerdir.
Gönderilen tasarımlar ve firmalar İZFAŞ tarafından 21 Ocak 2019 tarihinde fuarizmir’de buluşturulacak ve bu buluşma sonucunda aralarından üretim için desteklenecek tasarımcılar internet ortamında ilan edilecektir.
Firmalar tarafından seçilen tasarım/tasarımcı ile koordinasyon İZFAŞ tarafından sağlanacaktır.
Bir tasarımcı ile birden fazla firmanın birlikte çalışmayı istemesi durumunda, tasarımcı çalışacağı firmayı seçebilecektir.

Tasarımcıdan İstenilenler
Tasarımların İnternet Ortamında Teslimi:

• Tasarımlar JPG formatında en fazla 3 (üç) adet görselden oluşan koleksiyon halinde gönderilecektir. Yatay A3 formatına uygun ve yüksek çözünürlüklü üretilmelidir. Tasarımlar yukarıda belirtilen katalog formunda proje ile ilgili kişiye e-posta yoluyla iletilmelidir. ‘ceren.demirel@izmirfair.com.tr’

• Tasarımların 15 Ocak 2019 tarihine kadar internet ortamında gönderilmemesi durumunda; tasarımlar daha sonra posta, kargo ya da elden teslim edilse dahi değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Bu şartnamede belirtilen standart dışındaki ve eksik evrakla yapılan ve/veya son teslim tarihinden sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

• Tasarımın herhangi bir yerinde sahibini belirten bir işaret bulunan tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Tasarımcıların/Katılımcıların Yükümlülükleri

• Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı katılımcıya ait olup, doğabilecek sorunlardan İZFAŞ sorumlu tutulamaz.

• Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden tasarım sunumları diskalifiye edilecektir. Üçüncü kişilerin bütün yasal girişimlerinin sorumluluğu katılımcıya aittir. Sunulan proje ile fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiği platform sonuçlandıktan sonra anlaşılsa dahi, sergi hakkı geri alınır.

• Seçilen tasarımcılar, projelerini, firma imkânları ile üreteceklerdir. İZFAŞ üretimi desteklemekle yükümlü değildir.

• Platforma katılan tüm kişiler (taahhütname ile) katılım sırasında katılım koşullarını harfiyen kabul ettiklerini ve uygun koşulları yerine getirdiklerini kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

Yarışma Ödülleri

Marble Değişik Tasarım Ödülü
Üretilen tüm tasarımların sahiplerine “Marble Değişik Tasarım Ödülü” olarak özel tasarım plaketi verilecektir. Tasarım plaketi ayrıca projeleri destekleyen firmalara da verilecektir.

Marble En Değişik Tasarım Ödülü (max.3 adet, 5.000TL)
İZFAŞ, jüri değerlendirmesi sonucunda seçilecek en iyi 3 projeye, 5.000 TL para ödülü ve “Marble En Değişik Tasarım Ödülü” olarak özel tasarım plaketi verecektir.
*Para ödülü, tasarımcıya verilecek olup, tasarım plaketi ise hem destekleyen firmaya hem de tasarımcıya verilecektir.

Marble İşbirliği Tasarım Ödülü
İZFAŞ, firma ve tasarımcının özellikle üretim sürecine yansıyan iyi iş birliklerini ve süreç odaklı başarılarını onurlandıran “Marble İşbirliği Tasarım Ödülü” olarak özel tasarım plaketi en fazla 2 projeye olmak üzere verecektir. Özel tasarım plaketi hem tasarımcıya hem de destekleyen firmaya verilecektir.
Önemli Not: Yukarıda belirtilen derecelere layık proje bulunamadığı takdirde, jüri ödül vermeme hakkını saklı tutar. Platformda ödül kazanan katılımcılara ödülleri sonuçların açıklanmasını takip eden 2 ay içerisinde verilecektir. Banka bilgilerinin eksik ya da hatalı beyanından doğabilecek gecikmelerden İZFAŞ sorumlu değildir.
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.
Yarışma Duyurusu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ