19.02.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvuruları 2019-2020

Konya Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı KONEV Öğrenci Bursları 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Burs Başvuruları 26 Ağustos 2019 İle 27 Eylül 2019 Saat 17:00’a Kadar Online Olarak Doldurulacak Başvuru Formunun Burs Başvuru Dilekçesi Ve İstenilen Belgeler İle Birlikte Vakıf Merkezine Teslim Edilmesiyle Yapılacak.

KONEV Yüksek Öğretim Öğrencilerine Lisans Ve Ön Lisans Bursları Vakıf Ve Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Burs 8 Ay Süre İle Ekim Ayında Başlayarak Ödenir. Başaralı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olanlara Yöneliktir.

İletişim Adresi: İzmir 2. Caddesi No: 44/8 Kızılay Çankaya Ankara
Telefon Numarası: 0 312 419 42 43

2019-20 Eğitim Yılı Burs Başvurusu 26.08.2019 Pazartesi Günü Başladı Ve 27.09.2019 Cuma Akşamı Saat 17.00’e Sona Erecektir. Burs Talebinde Bulunmak İsteyen Öğrencilerimizin İnternet Sitemizde Burs İşlemleri Başlığı Altındaki Burs Yönetmeliğimizi Dikkatlice İnceledikten Sonra, Aşağıdaki Online Burs Başvuru Başlığını Tıklayıp Burs Talep Bilgi Formunu Eksiksiz Doldurarak Bir Fotokopisini Alacaklar Ve Sitemizden İndirecekleri Burs Başvuru Dilekçesini Doldurup İstenilen Belgeler İle Birlikte Konev Genel Merkezinde Elden Bizzat Kendileri Teslim Edeceklerdir.
Sadece Online Başvuru Yapıp İstenen Diğer Belgeleri Vakıf Genel Merkezine Elden Bizzat Kendileri Teslim Etmeyen Öğrencilerin Başvuruları Ve Posta İle Yapılan Başvurular Dikkate Alınmayacaktır.

Burs Başvuru Koşulları:
– Üniversite Giriş Sınavına Girerek Kendi Alanında Yeterli Puanı Alan Ve Bir Yüksek Öğretim Kurumuna Girmeye Hak Kazanarak İlgili Okula Kaydını Yaptıran Maddi İmkanı Yetersiz Olan Öğrenciler, Öğrenim Bursu İçin Başvuru Hakkını Kazanır.
-Öğrenim Bursu Verilecek Öğrenciler Başarı Ve Öncelik Tespit Puanına Göre Belirlenir.
– Vakfın Amacına Ve İlkelerine Uygun Olduğu Takdirde Gerçek Ve Tüzel Kişilerin Şartlı Burs Bağışları Kabul Edilir. Bu Durumda Bağışta Bulunanın İstediği Şartlar Dikkate Alınır.
– Meslek Lisesi Mezunu Olup Da Meslek Yüksek Okullarına Sınavsız Giren Öğrenciler İle Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Yüksek Öğretim Kurumlarına Giren Öğrencilere Uygulanacak İşlem Ve Verilecek Burs Adedi, Başvuruda Bulunanların Sayısı Göz Önünde Bulundurularak Yönetim Kurulunca Her Ders Yılı Başında Belirlenir.
-Özel Üniversitelerde Veya Vakıf Üniversitelerinde Tamamen Veya Kısmen Paralı Öğrenim Görenlerle Açık Öğretim Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirilmez.
Burs Başvuru Dilekçesi (İndir)
Burs Yönetmeliğini Okumak İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ