12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvuruları

Konya Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı KONEV Öğrenci Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, Karşılıksız Eğitim Bursu Başvuru Koşulları Nelerdir, Kimler Başvuru Yapabilir.

KONEV Konya Nüfusuna Kayıtlı, Ankara İlindeki Devlet Üniversitelerinde Yüksek Öğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burs Aylık 1.250 Türk Lirası Olarak Ödenecek. (Toplam 10 Bin Türk lirası)

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Kurumun Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulduktan Sonra Daha Sonra Burs Başvuru Dilekçesinde Belirtilen Evraklar Elden Bizzat Bursiyer Adayı Tarafından Vakıf Genel Merkezine Teslim Edilecek.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Ads

İletişim Adresi: İzmir 2. Caddesi No: 44/8 Kızılay Çankaya Ankara

Başvurular, İnternet Sitesi (www.konev.org.tr) Üzerinden Online Olarak Yapılacaktır. Daha Sonra Burs Başvuru Dilekçesinde Belirtilen Belge Ve Bilgiler Bursiyer Adayının Bizzat Kendisi Tarafından Konev Genel Merkezine Başvuru Süresi İçinde Elden Teslim Edilecektir. (Posta Ve Kargo İle Yapılan Başvurular Kabul Edilmeyecektir.)

Mehmet Esra Cansız Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Koşulları

• Üniversite giriş sınavına girerek kendi alanında yeterli puanı alan ve bir Yüksek Öğretim Kurumuna girmeye hak kazanarak ilgili okula kaydını yaptıran maddi imkanı yetersiz olan öğrenciler, öğrenim bursu için başvuru hakkını kazanır.

• Öğrenim bursu verilecek öğrenciler başarı ve öncelik tespit puanına göre belirlenir.

• Vakfın amacına ve ilkelerine uygun olduğu takdirde gerçek ve tüzel kişilerin şartlı burs bağışları kabul edilir. Bu durumda bağışta bulunanın istediği şartlar dikkate alınır.

• Yetenek sınavıyla öğrenci alan yüksek öğretim kurumlarına giren öğrencilere uygulanacak işlem ve verilecek burs adedi, başvuruda bulunanların sayısı göz önünde bulundurularak yönetim kurulunca her ders yılı başında belirlenir.

• Özel Üniversitelerde veya vakıf üniversitelerinde öğrenim görenlerle Açık Öğretim öğrencilerinin başvuruları değerlendirilmez.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Başvurularının Ağustos – Eylül Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 28 Ağustos – 23 Eylül Tarihleri Arasında Alındı.

Burs Yönetmeliğini İçin Tıklayın.
Online Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ