15.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu Başladı

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvurusu Başladı

KONEV Öğrenci Bursları Burs Başvuruları

Konya Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı KONEV Öğrenci Bursları 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Burs Başvuruları Online Olarak Doldurulacak Başvuru Formunun Burs Başvuru Dilekçesi Ve İstenilen Belgeler İle Birlikte Vakıf Merkezine Teslim Edilmesiyle Yapılacak.

KONEV Yüksek Öğretim Öğrencilerine Lisans Ve Ön Lisans Bursları Vakıf Ve Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Burs 8 Ay Süre İle Ekim Ayında Başlayarak Ödenir. Başaralı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olanlara Yöneliktir.

İletişim Adresi: İzmir 2. Caddesi No: 44/8 Kızılay Çankaya Ankara
Telefon Numarası: 0 312 419 42 43

Konev Yüksek Öğrenim Bursu İçin Sadece Ankara’daki Devlet Üniversitelerini Yeni Kazanan Ve Öğrenimine Devam Eden Öğrenciler Başvurabileceklerdir.
Online Burs Başvuru Formunu Eksiksiz Doldurup Kaydettikten Sonra Bir Suret Çıktısını Alan Bursiyer Adayları, Gene Burs İşlemleri Başlığı Altındaki, Burs Başvuru Dilekçesini Sitemizden İndirip, Dilekçeyi Doldurup İmzaladıktan Ve Dilekçe Ekinde İstenen Bilgi Ve Belgeleri Tamamladıktan Sonra Bizzat Kendileri Vakıf Genel Merkezine (İzmir2 Caddesi No: 44/8 Kızılay/Ankara) Burs Başvuru Süresi İçinde Elden Teslim Edeceklerdir. Posta İle Veya Başka Yollarla Yapılan Başvurular Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Burs Başvurusu Yapan Adaylarımızın, Başvurunun Değerlendirilmesi Ve Diğer Hususlarla İlgili Ayrıntılı Bilgiye Ulaşabilmeleri İçin, Burs İşlemleri Bölümünde Bulunan Burs Yönetmeliğimizi Mutlaka Dikkatlice Okumalarını Öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONEV YÜKSEK ÖĞRENİM BURS TALEP BİLGİ FORMU’nu Lütfen Özenle, Eksiksiz Ve Doğru Bilgiler İle Doldurunuz.

Başvurunuzun Geçerli Sayılması İçin Online Doldurduğunuz Yüksek Öğrenim Burs Talep Bilgi Formunun Yazdırılmış Hali İle Burs Başvuru Dilekçesi Ve Eklerinin Başvuru Süresi İçinde KONEV GENEL MERKEZİNE (İZMİR 2 CD NO: 44/8 KIZILAY/ANKARA) Bizzat Burs Talep Eden Tarafından Elden Teslim Edilmesi Gerekmektedir. Posta İle Veya Başka Yollarla Gönderilenler Kabul Edilmeyecektir.

Formu Tamamladıktan Sonra BAŞVURU YAP VE YAZDIR Butonundan Formun Yazdırılmış Halini Alabilirsiniz. Konev Yüksek Öğrenim Bursu İçin Sadece Ankara’daki Devlet Üniversitelerini Yeni Kazananlar İle Halen Devam Eden Öğrenciler Başvurabilir.

Başvurunun Değerlendirilmesi Ve Diğer Hususlar İçin Ayrıntılı Bilgiye BURS YÖNETMELİĞİ Sayfasından Ulaşabilirsiniz.

Burs Başvuru Koşulları:
– Üniversite Giriş Sınavına Girerek Kendi Alanında Yeterli Puanı Alan Ve Bir Yüksek Öğretim Kurumuna Girmeye Hak Kazanarak İlgili Okula Kaydını Yaptıran Maddi İmkanı Yetersiz Olan Öğrenciler, Öğrenim Bursu İçin Başvuru Hakkını Kazanır.
-Öğrenim Bursu Verilecek Öğrenciler Başarı Ve Öncelik Tespit Puanına Göre Belirlenir.
– Vakfın Amacına Ve İlkelerine Uygun Olduğu Takdirde Gerçek Ve Tüzel Kişilerin Şartlı Burs Bağışları Kabul Edilir. Bu Durumda Bağışta Bulunanın İstediği Şartlar Dikkate Alınır.
– Meslek Lisesi Mezunu Olup Da Meslek Yüksek Okullarına Sınavsız Giren Öğrenciler İle Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Yüksek Öğretim Kurumlarına Giren Öğrencilere Uygulanacak İşlem Ve Verilecek Burs Adedi, Başvuruda Bulunanların Sayısı Göz Önünde Bulundurularak Yönetim Kurulunca Her Ders Yılı Başında Belirlenir.
-Özel Üniversitelerde Veya Vakıf Üniversitelerinde Tamamen Veya Kısmen Paralı Öğrenim Görenlerle Açık Öğretim Öğrencilerinin Başvuruları Değerlendirilmez.
Burs Başvuru Dilekçesi (İndir)

Burs Başvurusu 1 Eylül – 25 Eylül 2020 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Yönetmeliğini Okumak İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ