25.01.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kocaeli Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

Kocaeli Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

Kocaeli Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2019-2020

KEV Kocaeli Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2 Eylül 2019 İle 30  Eylül 2019 Tarihleri Arsında Burs İstek Formunun Doldurulup Vakfa Teslim Edilmesiyle Yapılacak. Burslar Yılda 8 Ay Süre İle Kasım Ve Haziran Aylarında Ödenir. Bursun Devamı İçin Her Sene Eğitim Gördüğü Kurumdan Alınacak Not Dökümü Vakfa Her Yıl Eylül Ve Ekim Aylarında Teslim Etmelidir.

İletişim Bilgileri: Sanayi Mahallesi Kozalı Sokak No: 10 F İç Kapı No: 4 İzmit Kocaeli
Telefon Numarası: 0 262 321 05 38
E-Posta: bilgi@kocaeliegitimvakfi.org

Kocaeli Eğitim Vakfı T.C Vatandaşı Olan (KKTC Ve Türk Cumhuriyetleri Vatandaşlarına Yönetim Kurulu Kararı İle Burs Verilebilir) Yüksek Öğrenim Kurumu YÖK Bağlı Ve Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Tüm Okulları Kapsamaktadır.
Vakıf Meslek Yüksek Okullu, Lisans, Orta Öğretim, Özürlü Öğrenci Bursları, Doğal Afet Bursları, Şartlı Bağış Burslar, İstisnai Burslar (Yüksek Lisans, Doktora, İlköğretim) Verir.

Burs Müracaatında Bulunacak Bursiyerlerden İstenen Belgeler Ve Dikkat Edilecek Hususlar

1-Teslim Edilecek Tüm Belgelerin Asil Olması Şarttır.

Sponsorlu

2-Vakfımızdan Alınan Öğrenci Tanıtma Belgesi , Bursiyer Adayları Tarafından Dikkatlice Okunup İmzalanmalıdır. Ayrıca, Tüm Belgeler Eksiksiz Olarak Getirilmeli Ve Yanlış Beyanda Bulunulmamalıdır. Kev Yetkililerince Formların Doğruluğunun Onaylanması Durumunda, Bahse Konu Formların Fotokopileri Bursiyer Adaylarınca Çektirilip Muhafaza Edilmeli Ve Burs Süresince De Kev Burs Kriterleri’ Ne Göre Hareket Edilmelidir.

3-Öğrenci İle Birlikte, Hayatta Olan Anne Ve Babaların Da Nüfus Cüzdanlarının Arkalı – Önlü Fotokopilerini, Anne Ve Baba, Öğrencinin Velisi Değilse, Velinin De Nüfus Cüzdanının Arkalı – Önlü Fotokopisini Getirmesi Gerekmektedir.

4-Bursiyer Öğrencinin 1 Adet Vesikalık Resmi,

5-Öğrenci Adına Düzenlenmiş Olan Ve Ailenin Halen İkamet Ettiği Adresteki Muhtarlıktan Ya Da E Devlet Üzerinden Alinmiş İkametgah Senedi,

6- Burs İçin İlk Defa Müracaatta Bulunan Öğrenciler, Öğrenci Belgesi, Ara Sınıfta Okuyan Öğrenciler Okullarından Alinmiş Bulunan Transkript Belgesini,

7-Öğrenci Veya Ailesi, Ailenin Maddi Durumunu Gösterir Belgeyi (Çalışanlar , Maaş Bordrosunu ; Emekliler, Maaş Aldıkları Bankadan Emekli Maaşlarına Ait Belgenin ; Serbest Çalışanlar İle Ticari Kazanç Elde Edenler Gelir Vergisi Beyannamesini ; Tarımsal Kazanç Elde Edenler İse, Çiftçilik Belgesini);

8- Ziraat Bankası Hesap Numarası , Tr….. İle Başlayan İban No (Banka Hesabi Burs Kesinleştikten Sonra Açılabilir)

Not: Burs Başvuruları 02 Eylül 2019 – 30 Eylül 2019 Tarihleri Arasında Yapılacaktır. Burs Başvuru Formunu Web Sayfamızdan Yada Vakfımızdan Alan Öğrenciler İstediğimiz Evraklar İle Birlikte 30 Eylül 2019 Tarihine Kadar Vakfımıza Teslim Etmek Zorundadır.

Burs Yönetmeliğini Okumak İçin Tıklayın.

Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ