07.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gerede Kültür Ve Dayanışma Vakfı Burs Başvurusu 2022-2023

Gerede Kültür Ve Dayanışma Vakfı Burs Başvurusu 2022-2023

Gerede Kültür Ve Dayanışma Vakfı Burs Başvuruları Başladı

GERKAV Gerede Kültür Ve Dayanışma Vakfı Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır.

GERKAV Gerede Kültür Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı Bursları Türkiye’deki Üniversitelerde Eğitim Gören Gerede Nüfusuna Kayıtlı Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Burslar 9 Ay Süre İle Ekim İle Haziran Aylarında Ödenir. Lisans Ve Ön Lisans Öğrencilerine (Ön Lisan Toplam Burs Verilen Öğrenci Sayısının Yüzde 10’u Geçemez) Verilir, Yüksek Lisans Ve Yurt Dışı Öğrencilerine Burs Verilmez. En Az Asgari Ücret Düzeyinde Aylık Veya Ücretle Sürekli Bir İşte Çalışan Öğrenciler Burs Başvurusunda Bulunamazlar.

Gereke Kültür Ve Dayanışma Vakfı Bursları Türkiye İçinde Yüksek Öğrenim Gören Bolu/Gerede Nüfusuna Kayıtlı Öğrencilere Yöneliktir. Sonuçlar Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Açıklanmaktadır.

Başvuru Koşulları
Vakfımız yönetim kurulu tarafından burs kontenjanı ayrılmasına karar verilen sayı kadar Üniversite öğrencilerine burs sağlanır.
Türkiye’deki devlet üniversitelerini kazanmak, Üniversiteye yeni yerleştirilen öğrenciler ve daha önceki dönemlerde başarılı olmuş öğrencilere burs imkanı sağlanmaktadır.
Üniversiteye Giriş Bursundan yararlanabilmek için öğrencinin Lisans Yerleştirme Sınavında üstün başarı göstermesi (belirlenen en az taban puanı sağlaması) ve maddi desteğe ihtiyacı olması gereklidir. Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu ve Bolu/Gerede nüfusuna kayıtlı öğrenciler için geçerlidir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

İletişim: Hacı Bayram Mahallesi Güvercin Sokak No: 31 Ulus Altındağ Ankara
Telefon: 0 312 231 371 73 Ve 0 530 878 20 63
E-Posta: bilgi@gerkav.ogr.tr

Başvuru Tarihleri

Üniversiteye yeni yerleştirilen öğrenciler ilan edilen koşulları taşıyorlarsa, burs başvurularını her yıl 01 Eylül – 25 Eylül tarihleri arasında www.gerkav.org adresinde burs başvuru bölümündeki kayıt formunu doldurarak yapabilirler. Belirtilen tarihler ve internet haricinde dışında burs başvurusu yapılamaz.

Bursun Devam Etme Koşulları
Öğrenimine başarıyla devam eden ve Burs Kesilmesini gerektiren herhangi bir durum olmayan öğrencilerin bursları kayıtlı oldukları öğretim programındaki normal öğrenim süresince devam eder. Bursiyerlerin başarı ve disiplin durumları her dönem başında öğrencinin kayıtlı olduğu üniversitelerde alacakları disiplin ve başarı durum belgelerini GERKAV’a bilgilendirmesi ile takip edilir. Öğrenim gören öğrencilerin okullarından alacakları öğrenim ve başarı durumuna ilişkin (Öğrenci Belgesi ve Transkript) belgelerin aslını her yıl 15 Eylül 05 Ekim tarihine kadar GERKAV’a iletmeleri gerekir. Tüm dönemler toplamı alttan 3’den fazla dersi olan öğrencilerin bursu kesilir, Ancak 3 ders ve altına düşürdüğünü transkript göndererek belgeleyen öğrencinin bursu devam ettirilir.

Burs Başvurusu Yapan Adaylar Arasında Burs Verilecek Sayının 2 Katı Aday Mülakata Alınarak Burs Verilecek Öğrenciler Belirlenir. Sonuçlar Almaya Hak Kazanan Öğrencilere Kısa Mesaj Ve E-Posta Yoluyla Ve Resmi Site Üzerinden Bildirilir. En Az Asgari Ücret Düzeyinde Sürekli Bir İşte Çalışanlara Başvuramaz.

2022-2023 Dönemi Burs Başvurusu 1 Eylül – 25 Eylül 2022 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Burs Detayları İçin Tıklayın.
Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ