14.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

FGA Vakfı Öğrenim Destek Bursu

FGA Vakfı Öğrenim Destek Bursu

FGA Vakfı Öğrenim Destek Bursu

Faik Gülüzar Albayrak Ferdi İhya Toplumu İnşa FGA Vakfı Öğrenim Destek Bursu Başvurusu Online Olarak Alınmaktadır.

Faik Gülüzar Albayrak Ferdi İhya ve Toplumu İnşa Vakfı (Kısaca FGA Vakfı) her öğretim yılında öğrencilere “FGA Öğrenim Destek Bursu” verir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Burs almak için ilkokul, ortaokul, lise ve lisans ve yüksek lisans seviyelerinde öğrenim gören öğrenciler başvurabilir. Başvurular Eylül ayının ilk haftasında internet üzerinden yapılır. Burs almaya hak kazanmanın ölçütleri Vakıf Yönetim Kurulu tarafından belirlenir. Bursu sürdürme kurallarını da Vakıf Yönetim Kurulu belirler.

Burs alacak öğrencinin maddi ihtiyaç içinde olması gerekir. Bu durumda olan öğrenciler arasından hangilerinin burs alacaklarına başarı durumu, sosyal durumu, kendisine referans olanlar dikkate alınarak karar verilir. Başvuru için; burs talep formu, öğrenci belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrencinin akademik başarı ve diğer başarılarına ilişkin belgeler, ailenin gelir durumunu gösterir belgeler, kira kontratı, sosyal, kültürel ve sportif alanlardaki faaliyet ve yetkinliklerine ilişkin belgeler ile uygun bulunan diğer belgelerin sunulması gerekmektedir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Burs duyuruları Vakfın internet sitesi üzerinden yapılır. Burs talep edenler ve hak kazananlarla iletişim eposta adresleri üzerinden gerçekleşir.

Burs süresi bir öğrenim dönemi içindir ve EkimHaziran ayları arasındaki 9 aylık dönemi kapsar. Burs almaya hak kazananlar, her yıl yapılan yeni başvurular arasından değerlendirilerek belirlenir.

Başvuru Belgeleri
• Öğrenci Belgesi
• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
• 2 Adet Fotoğraf (forma yapıştırılmış)
• Anne Baba Maaş Bordrosu veya Emekli olduğunu gösteren belge
• Vergi Levhası Fotokopisi (Anne Babası Serbest Meslek Sahibi olanlar için)
• Not Çizelgesi (Transcript)
• Kira Kontratı
• İkametgah belgesi
• Üniversiteye başlayacak olanlar için: Üniversiteye Giriş Belgesi Fotokopisi, Diploma;

FGA Vakfı Öğrenim Destek Bursları
Faik-Gülüzar Albayrak Ferdi İhya ve Toplumu İnşa Vakfımız tarafından ilkokul, ortaokul, lise ve yüksek öğrenim gören öğrencilere “FGA Öğrenim Destek Bursu” verilmektedir. Burslar Vakıf kaynaklarının yanı sıra bu amaca yönelik yapılan şartlı bağışlardan karşılanmaktadır. Faik-Gülüzar Albayrak Ferdi İhya ve Toplumu İnşa Vakfı, eğitimini burs alarak sürdüren gençlerin, burs aldıkları FGA Vakfının gelecekteki destekçileri arasında yer almaları ve FGA Vakfının misyonunu yaşatmalarını hedeflemektedir.

Burs Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HÜLYA dedi ki:

    Bu kurum güvenilir değil asla, dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Resmi sayfada verilen numarayı aradığımda ilk başta ulaşamadım. Ardından aradığım iş yerlerinde dönüş beklerken bu numara beni aradı iş başvurusundan arandığımı zannederek iş aradığımı söyledim akabinde bana ” evet iş ayarlarım benden dönüş bekle ” denildi. Numarayı aratınca bu kuruma ait olduğunu gördüm ve tekrar arayıp” ben burs için aramıştım sizi neden iş için dönüş yapacağınızı söylediğini sorunca ”biz kurum içinde çalışan aile fertlerimize sadece burs veriyoruz” deyip burs koşullarında yazan bilgileri yalanladı. kadın olduğum için bana iş ayarlayabileceğini gördüğüm bu kurum dolandırıcıdır. itibar etmeyin derim

BİR YORUM YAZ