30.11.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Eğitim-Bir-Sen Uluslararası Kısa Film Yarışması

Eğitim-Bir-Sen Uluslararası Kısa Film Yarışması

Eğitim-Bir-Sen Uluslararası Kısa Film Yarışması

Altıncısı Düzenlenen Eğitim-Bir-Sen Uluslararası Kısa Film Yarışması Teması Eğitim. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Mehmet Akif İnan Özel Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Konu Ve Amaç
Yarışma, Eğitimin Bireysel, Toplumsal Ve Evrensel Önemini, Çalışma Hayatı Boyutuyla Eğitim-Emek İlişkilerini Anlatacak Hikâyeleri Sinemanın Etkileyici Gücüyle Buluşturarak Bu Konuda Farkındalık Ve Bilinç Oluşturmayı; Toplumun Ve Eğitimcilerin Kültürlerarası Sanatsal Faaliyetlere Ve Eğitime Yönelik Farklı Sanatsal Algıları Artırmayı Ve Geliştirmeyi Konu Edinmektedir.

Başvuru Şekli
Yarışma eğitim temasını işleyecek kısa filmleri kapsamaktadır. Bu bağlamda eğitim temalı her türlü kurmaca filmler yarışmada değerlendirmeye alınacak olup yarışma, 18 yaşını doldurmuş amatör ve profesyonel herkese açıktır.

Katılım ücretsizdir. Eğitim-Bir-Sen genel merkez ve şube zorunlu organ üyeleri ile çalışanları ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

Sponsorlu

Katılımcılar, www.ebskisafilm.org veya www.ebsshortfilm.org adresinde bulunan katılımcı formunu doldurmak ve eserlerini talimatlara uygun göndermek suretiyle yarışmaya katılabilirler. Filmler asıl formatlarıyla adı geçen web sayfasına, web sayfasında gösterilen talimatlar uyarınca yüklenecektir.

Eserler, 5 kelimeyi ve 50 karakteri geçmeyecek şekilde isimlendirileceklerdir. Yarışma filmlerinin web sayfası üzerinden talimatlara uygun gönderilememesi ve/veya bilinen oynatıcılarda açılıp izlenememesi sorunu tamamen katılımcının sorumluluğundadır.

Yarışma başvuru formu tek kişi adına yapılmalı, söz konusu kişi yarışmacı eserin yasal sahibi veya yasal sahibi/sahipleri tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır. Eserin oluşmasında kaç kişi bulunursa bulunsun, ödül sadece başvuruda ismi bulunan katılımcıya verilecektir. Ayrıca, söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, başvuru sahibini ve eserin yasal sahibi veya yasal sahibini/sahiplerini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Son Başvuru Tarihi 17 Temmuz 2020. 31 Aralık 2020 Tarihine Kadar Uzatıldı.

Teknik Şartlar

Yarışmaya katılacak eserler en fazla 10 dakika süreli olacaktır.

Eserler, dili her ne olursa olsun İngilizce altyazılı bir kopyasıyla birlikte gönderilmelidir. Görüntüye uygulanacak olan altyazı Arial font, 38 punto olmalıdır. Bir satırda en fazla 40 karakter olmalı ve en fazla iki satırdan oluşmalıdır. Eserle birlikte (zaman kodları -timecode- içeren) İngilizce diyalog metni de gönderilmelidir.

Katılımcılar isterlerse, İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki altyazılı eser kopyası gönderebilirler. Bu halde Türkçe altyazılar ekranın altında, beyaz renkte, İngilizce altyazının üstünde; İngilizce altyazılar ise ekranın altında, sarı renkte, Türkçe altyazının altında olmalıdır.

Yüklenen filmlerin çözünürlüğü 1920×1080’dan az olmamalıdır. Yarışmaya, TV yayınına uygun teknik formatta (mxf, mov, mp4 vb. uzantılı, Full HD) çekilmiş eserler katılabilir. Gönderilen filmin, yaygın kullanımı olan standart bir bilgisayar üzerinde kurulu yaygın işletim sistemleri ve bu işletim sistemleri üzerinde çalıştırılabilir oynatıcılarda açılıp izlenememesi sorunu tamamen katılımcının sorumluluğundadır.

Yarışmaya kurmaca türünden eserler katılabilecek olup belgesel, deneysel, canlandırma, animasyon vb. eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tür dışında gerçekleştirilen TV programı, tanıtım filmi vb. nitelikte, sanat kaygısı taşımayan ve sinema sanatı sınırları içinde değerlendirilemeyecek filmler yarışmaya kabul edilmez. Ancak bütünüyle kurmaca olup, anlatımı desteklemek amacıyla belgesel, deneysel, canlandırma vb. bölümler içeren eserler yarışmaya katılabilir.

Gönderilen kopyalar, reklam araları içermemelidir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ