20.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı Başvuruları

Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı Başvuruları

Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı Bursu Başvurusu

Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı Başvuruları Belediyenin Resmi Site Üzerinden Online Olarak Alınacak.

Ailesi Denizli İl Sınırlarında İkamet Eden Lise Ve Dengi Okul Öğrencilerine Eğitim Yardımı Yapılacak. Açık Liseler, Özel Okullar, Kolej Ve Temel Liselerdeki Öğrencilere Eğitim Yardımı Verilmez.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayanlar, Sınıf Tekrarı Yapmış Olanlar, Disiplin Cezası Almış Olanlar Ve Kamu Haklarından Yasaklı Olanlara Eğitim Yardımı Verilmez.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Denizli merkez ve Tüm İlçelerden Başvurulabilecek

Sponsorlu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlayacağı öğrenim yardımına Denizli merkez ile birlikte tüm ilçelerden başvuru yapılabilecek. Başvuruda alınacak şartlar şu şekilde açıklandı: “Öğrencinin T.C vatandaşı olması, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması (Açık Lise, Özel Okul, Kolej ve Temel Liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz) ailesinin belediye mücavir alan sınırları içinde (Denizli) ikamet etmesi gerekecek.

Bunun yanında öğrencinin başka yerden burs almaması, ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması, okulunda başarılı olması, kamu haklarından yasaklı olmaması, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı bulunmaması, sınıf tekrarı yapmamış olması ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olması şartları aranacak.”

20 Eylül 2021’e kadar devam edecek başvuru kapsamında öğrenciler, kendilerinden istenilen resmi evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak Büyükşehir Belediye ana hizmet binasında bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na teslim edecek.

Öğrenim yardımı almaya hak kazanan 4 bin öğrenciye 10 ay boyunca ayda 120 TL öğrenim yardımı olmak üzere toplam 4 milyon 800 bin lira destek verilecek.
Geçen Yıllarda Eğitim Yardımı Alanlar, Yardımın Devam Etmesi İçin Başvuru Formunu Doldurmalıdır.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. gamze ünver dedi ki:

  ortaokul Çocuklarına neden burs yok

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   belediye şartları öyle belirlemiş. belediye ile görüşün.

 2. deniz dedi ki:

  çıktı bana eheheheh

 3. Hüseyin taş dedi ki:

  4 çocuk babasıyım 3 okuyor yetiştirmiyorum

 4. İbrahim Özdaş dedi ki:

  Ben 3çocuk okutuyorum 5-7-ve 9.ncu sınıfa gidiyorlar kac kere başvurduğumuz halde ne yazikki bir netice alamadık. şartlar uygun ama daha ne olması gerek yardım için yada kimin akrabası olmamız gerekiyor hiç adil davranmiyorsunuz.

BİR YORUM YAZ