26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Aydınlılar Eğitim Derneği Burs Başvuruları

Aydınlılar Eğitim Derneği Burs Başvuruları

Aydınlılar Eğitim Derneği Burs Başvurusu

Aydınlılar Eğitim Derneği Burs Başvurusu Dernek Merkezine Başvuru Formu Ve İstenilen Belgeler İle Şahsen Yapılacaktır. Burs Yılda Sekiz Ay Süre İle Ödenir.

Aydınlılar Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Verilmektedir.

İletişim Bilgileri: GMK Bulvarı Akyol İş Merkezi No: 83/3 Maltepe Çankaya Ankara
Telefon: 0 312 433 09 09
E-Posta: efeler.org@gmail.com

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

2021-2022 Döneminde Burs Kasım Ve Haziran Aylarında Aylık 250 Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Sponsorlu

Başvuru Koşulları
1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2) Öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her bursiyer adayı, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır.

3) Lisans Bursları için, lisans kademesinde hazırlık sınıfı ve birinci sınıfa kayıt yaptıran yeni öğrencilerle, ara sınıf öğrencilerine verilir. Hazırlıktan birinci sınıfa geçenler ara sınıfta sayılır.
Lisansüstü Bursları (Yüksek Lisans ve Doktora) için; Üniversitelere bağlı enstitülerde lisansüstü eğitim (tezli yüksek lisans ve doktora) yapan başarılı ve maddî imkânı kısıtlı olan öğrencilere başvurmaları halinde karşılıksız burs verilir.

4) Dağıtımda ara sınıf farkı gözetilmez; maddî imkândan daha mahrum olan başarılı adaya öncelik tanınır. Bursun tahsisi ve sürdürülmesinde bursiyerin veya bursiyer adayının aşağıda belirlenmiş olduğu şekilde akademik başarısı dikkate alınacaktır:
a) Üniversiteye ilk girişte ÖSYM giriş puanı başarı kriteri olarak alınır.
b) Ara sınıf öğrencileri için burs, altyıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması; bağıl not sistemine göre yapılan değerlendirmede en az CC, 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.00, 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 50 olup bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan adaya tahsis edilir.
c)Tezli yüksek lisans ve doktora için öğrencinin lisans mezuniyet genel not ortalamasının en az BB/AA, 2.50/4.00 veya 75/100 olması şarttır.

5) Spor ve sosyal faaliyetlerde başarısını kanıtlayan öğrencilerin bu başarısı dikkate alınabilir.

6) Başvuruların değerlendirilmesinde akademik özgeçmiş ve lisansüstü eğitim konusunun Aydın yöresinin kültürel gelişimine ve sanayinin bilimsel ve teknolojik gelişimine katkısı dikkate alınır.

7) Dernek burslarına başvuru tarihinde adayların; 30 yaşından büyük olmamaları şarttır.

8) Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret ve burs almamak (Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan katkı ve öğrenim kredileri hariç),

9) Anne ve babasından en az biri Aydın nüfusuna ve/veya Aydın il sınırları içerisinde ikamet ediyor ve/veya Aydın doğumlu olmak ve/veya bunların dışında Aydın ili ile bağlantısını ispatlamak,

10) Taksirli suçlar hariç, zimmet, ihtilas, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma, terör, küçüklere cinsel taciz, tecavüz, ırza tasallut, gibi yüz kızartıcı suçlardan ağır hapis veya 6 (altı) aydan fazla hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartlarını taşıyanlar başvuru yapabilir.

İstenilen Belgeler
1) Nüfus Müdürlüğünden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

2) Adli Sicil Belgesi,

3) Lisans öğrenimine yeni başlayan bursiyer adayları için başarı belgesi olarak adayın ÖSYM Sonuç Belgesi fotokopisi ile gerekirse Üniversiteye girişteki başarı sırasını gösteren belge,

4) Lisans öğrenimi ara sınıfındaki bursiyer adayları için başarı belgesi olarak adayın tamamladığı son ders yılı veya yarı yıl itibariyle derslerinden aldığı notları, bütün derslerin genel not ortalamasını gösteren belge,

5) Lisansüstü öğrenimine yeni kaydolan adaylar için başarı belgesi olarak adayın lisans öğrenimi süresince almış olduğu dersleri, bu derslerden aldığı notları ve ağırlıklı genel not ortalamasını gösteren not belgesinin aslı veya fotokopisi ve tezli yükseklisans veya doktora öğrenimine kabul edildiğini gösterir Üniversite’den alınmış belge,

6) Lisansüstü öğreniminin ileri yıllarındaki adaylar için başarı belgesi olarak lisansüstü öğrenimi süresince almış olduğu dersleri, bu derslerden aldığı notları ve ağırlıklı genel not ortalamalarını gösteren not belgesinin aslı veya fotokopisi;

7) Ebeveynlere ait gelir durumu, taşınır ve taşınmazlara ilişkin belgeler,

8) Dernek tarafından istenebilecek diğer belgeler.

Ankara’daki üniversiteleri kazanan ihtiyaç sahibi öğrenciler için burs başvuru şartları ve müracaat formu www.aydinlilar.org internet adresimizde Burslar başlığı altında yer almaktadır. Burs başvuruda bulunacak öğrencilerimizin başvuru formunu doldurup, istenen bilgi ve belgeleri derneğimize getirmelerin gerekmektedir. Öğrencilerimiz için son başvuru tarihi 31 Ekim 2021 pazar günü olup, burs komitemiz başvuru yoğunluğuna göre 13-14 Kasım 2021 ve 20-21 Kasım 2021 tarihleri arasında müracaat eden öğrencilerimizle dernek binamızda birebir görüşme gerçekleştirecektir. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize en geç 24 Kasım 2021 tarihinde bilgi verilecektir.

Son Başvuru 31 Ekim 2021.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Başvuru Formunu İçin Tıklayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ