20.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Antalya Vakfı Burs Başvurusu Başladı

Antalya Vakfı Burs Başvurusu Başladı

Antalya Vakfı Burs Başvurusu 2021-2022

Antalya Vakfı Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesinden Online Olarak Alınacaktır.

İletişim: Mevlana Kapı Mahallesi Tekke Maslağı Sokak No: 49 Fatih İstanbul
Telefon Numarası: 0 212 945 34 07

Antalya Öğretim Ve Eğitim Vakfı Yükseköğretim Ön Lisans Ve Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 9 Ay Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Burslar Maddi İmkandan Mahrum Öğrencilere Verilir.

Üniversiteliye Burs Veren Vakıflar Kurumlar Listesi İçin Tıklayın.

Öğrenci Bursu Ailesi Antalya Ve İlçelerinde İkamet Eden, Orta Öğretimini Antalya İlinde Tamamlamış, İstanbul’da Yüksek Öğrenime Devam Eden Öğrencilere Yöneliktir.

Sponsorlu

Burs Başarı Koşulları

Ön Lisans Ve Lisans Bursu Başarı Koşulları

1. Hazırlık Ve Birinci Sınıflar İçin
Burs, Fakülte Veya Yüksekokula Giriş Puanı Sırasına Göre Önde Olan Adaya Tahsis Edilir. Bunun İçin Her Öğrenci Ösym Sonuç Belgesinin Onaylı Örneğini Veya İnternet Çıktısını Ve Öğretim Kurumundan Alacağı Giriş Sırasını Gösterir Öğrenci Belgesini, Öğrenci Tanıtım Belgesi’ne Ekler.

2. Ara Sınıflar İçin 
Burs, Alt Yıl Veya Yarıyıl Normal Eğitim Programının Derslerinden Başarısız Dersi Olmayan Veya Yıllık Genel Başarı Ortalaması 4 Üzerinden En Az 2,5 Veya 100 Üzerinden En Az 60 Olan Bir Üst Yıl Veya Yarıyıla Geçiş Hakkını Kazanan Adaya Tahsis Edilir. Başarı Derecesi Yüksek Olan Adaya Öncelik Tanınır. Bunun İçin Her Ara Sınıf Adayı Bulunduğu Yıl Veya Yarıyıl Derslerinden Aldığı Notları, Bütün Derslerin Genel Not Ortalamasını Ve Kaydolduğu Üst Sınıfı Gösterir Öğrenci Belgesini Öğretim Kurumundan Alır Ve ‘Öğrenci Tanıtma Belgesi’ne Ekler.

Yüksek Lisans Bursu Başarı Koşulları
Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olan Yüksek Lisans Öğrencileri Arasından Başarı Ortalaması Sıralamasına Göre Önde Olan Adaylara Mastır Bursu Verilir. Ara Sınıf Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Verilmez.

Doktora Bursu Başarı Koşulları
Lisans Veya Yüksek Lisans Bitirme Genel Not Ortalaması 4 Üzerinden En Az 3 Veya 100 Üzerinden En Az 75 Olup Doktora Eğitim Programına Kaydolan Öğrenciler Arasından Başarı Ortalaması Sırasına Göre Önde Olan Adaylara Doktora Bursu Verilir. Ara Sınıf Doktora Öğrencilerine Burs Verilmez.

Burs Başvuruları 1 Eylül 2021 İle 26 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Yönetmeliği İçin Tıklayın.
Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ