<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Bursu Başvurusu

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır, Kimler Başvuru Yapabilir, Burs Başvuru Şartları Nelerdir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Prof. Dr. Hayat Erkanal – Prof. Dr. Armağan Erkanal – Öktü Arkeolojik Araştırma Ve Eğitim Bursu

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular 5 Kopya Olarak Aşağıda Belirtilen Tarihe Kadar ANKÜSAM Adresine Posta Yoluyla Gönderilmeli, Aynı Zamanda E-Posta Üzerinden de İletilmelidir.
E-Posta: ankusam.urla@gmail.com

Burs Süresi Miktarı
Lisans Bursu Toplam 5 Bin Türk Lirası Olarak 5 Öğrenciye Verilecek.
Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Toplam 3 Bin Dolar Burs Verilecek.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Ads

Burs Başvuru Şartları

Lisans Düzeyi

• Türkiye Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

• Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bir Üniversitenin arkeoloji veya koruma-onarım bölümünde lisans veya önlisans öğrenimi görüyor olmak

• Yüzdelik not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrenciler en az 80 not ortalamasına, ondalık not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrenciler en az 3/4 not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.

• Burs almaya hak kazanan öğrencilerin, 2024 yılı yaz aylarında ANKÜSAM (Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi) koordinatörlüğünde yürütülen, Liman Tepe Kara ve Su Altı Kazı çalışmalarına en az 60 gün süre ile katılmayı kabul ediyor olmalıdır (Başvuru yapan aday bu maddeyi kabul etmiş olarak değerlendirilir).

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Yüksek Lisans Ve Doktora Düzeyi
• Türkiye Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Vatandaşı olmalıdır

• Yüksek lisans programı seviyesinde müracaat eden adayların ders aşamasını bitirmiş olması, doktora programı seviyesinde müracaat eden adayların ise Doktora yeterlilik düzeyini geçmiş olması gerekmektedir.

• Yüzdelik not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin en az 80 not ortalamasına, ondalık not baremi ile değerlendirme yapılan üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin ise en az 3/4 not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.

• Adayların Ege Prehistoryası ve Protohistoryası üzerine çalışmalar yapıyor olması gerekmektedir.

• Bursa hak kazanan kişilerin burs başvurusunda öneride bulunacakları araştırma konusu üzerine çalışma yapmaları için en az bir buçuk ay (45 Gün) yurtdışında kalması ve alanında tanınan akademik kurumlarda araştırma yapması beklenmektedir. Burs ödemesi bu şartlarda gerçekleştirilir.

• Aday burs süresini tüm giderlerini kendisi karşılamak kaydı ile uzatabilir. Ek ödeme talebinde bulunamaz.

• Burs miktarı bir kez verilmek üzere toplam 3000 USD (Üç bin Amerikan Doları) dır.

• Bursiyerlerin yapacağı ilgili yayın/yayınlarda çalışmasının “Prof. Dr. Hayat Erkanal – Prof. Dr. Armağan Erkanal – Öktü Arkeolojik Araştırma ve Eğitim Bursu”/ “Prof. Dr. Hayat Erkanal – Prof. Dr. Armağan Erkanal – Öktü Archaeological Research and Study Grant” tarafından desteklendiğini belirtmesi ve yayınlarından iki kopyayı Ankara Üniversitesi Deniz Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi – ANKÜSAM Kütüphanesine göndermesi gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri

Lisans Düzeyi İçin

• Kimlik Fotokopisi

• Fotoğraflı özgeçmiş, açık adres, telefon ve email adresi

• Dönemlik ve yıllık not durumu ile genel not ortalamasını gösterir transkript.

• İki adet referans mektubu (posta ya da email ile direk ANKÜSAM’a gönderilecek)

• Adayın Arkeoloji veya Koruma Onarım öğrencisi olma amacını genel hatları ile anlatan başvuru yazısı (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde)

Başvurular 5 kopya olarak aşağıda belirtilen tarihe kadar ANKÜSAM adresine posta yoluyla gönderilmeli, aynı zamanda e-posta üzerinden de iletilmelidir.

Yüksek Lisans Ve Doktora Düzeyi İçin

1. Fotoğraflı özgeçmiş

2. Kimlik fotokopisi, açık adres, e-mail ve telefon bilgileri

3. Yüksek lisans burs adayları için tez aşamasında olduğunu gösteren, doktora burs adayları için ise yeterlilik sınavını geçtiğini gösterir öğrenci belgesi

4. İki adet referans mektubu; Mektuplar adayın akademik kariyerini ve çalışmalarını bilen kişiler tarafından yazılmalıdır. Ayrıca referans mektupları adayın kişisel özellikleri yanında önerdiği projenin bilimsel özelliklerini ve yapılabilirliğini ölçen içerikte olmalıdır. Referans mektupları yazan kişiler tarafından e-mail veya posta yoluyla doğrudan ANKÜSAM adresine gönderilmelidir.

5. Araştırmanın yapılacağı ve en az birbuçuk ay (45 gün kalınacak) yurtdışındaki bilimsel kuruluşlarla temas kurmak ve kabul mektubu almak adayın sorumluluğundadır. Burs başvurusunun değerlendirilebilmesi için kabul mektubu başvuru ile birlikte burs komitesine beyan edilmelidir.

6. Araştırma projesini tanıtan 300 kelimeyi geçmeyecek Türkçe ve İngilizce özet;

7. Sunulacak proje önerisi aşağıdaki başlıkları kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır;

-Konu başlığı, çalışma takvimi

-Yapılacak araştırmanın niteliğini (amaç ve kapsam) gösteren ve konu ile ilgili temel yayınların değerlendirilmesi,

-Gidilmesi planlanan Araştırma kurumunun neden seçildiği ve orada gerçekleştirilecek araştırmanın projeye nasıl bir katkısının olacağı, gidilecek kurumda yapılması planlanan çalışmalar

-Yürütecek çalışmanın Ege Arkeolojisine olacak katkıları ile elde edilmesi hedeflenen sonuçlar,

Proje önerisi kaynakça ve varsa ekleri hariç 5 sayfayı geçmeyecek şekilde sunulmalıdır. Projeye grafik, şekil, resim ve benzeri materyaller, projeyi güçlendirmek için eklenebilir. Bu ekler 5 sayfalık ana metnin dışında sayılmaktadır.

Araştırmayı yapacağı ülkenin dilini ya da İngilizceyi bildiğini gösterir belge (65 ve üstü puan almak zorunludur bu ÜDS, KPDS, YÖKDİL ya da benzeri belgeler).

Başvurular 5 kopya olarak aşağıda belirtilen tarihe kadar ANKÜSAM adresine posta yoluyla gönderilmeli, aynı zamanda e-posta üzerinden de iletilmelidir.

Başvuru Adresi

Prof. Dr. Vasıf Şahoğlu
Hayat – Armağan Erkanal Burs Fonu
Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi – ANKÜSAM
Denizli Mahallesi, Harbiye Cad. No. 2, Çeşmealtı – Urla İzmir

Burs Başvuru Tarihleri
Son Başvuru Tarihi 30 Haziran 2024.

Web: http://ankusam.ankara.edu.tr/
ankunigelistirmevakfi.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ