<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Burs Başvuruları

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Burs Başvuruları

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Burs Başvuruları

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Karşılıksız Burs Başvuruları Kargo Yada Posta Yolu İle Alınacak. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Bursları Lisans, Meslek Yüksek Okulu, Meslek Lisesi Öğrencilerine Yönelik. Burslar Ekim Ve Haziran Ayları Arasında 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Burs Almak İsteyen Öğrencilerin Başvuru Formunu Doldurup Eğitim Kurumlarına Onaylattıktan Sonda İstenilen Belgelerle Birlikte Anadolu OSB Adresine Kargo Yada PTT Yolu İle Göndermelidir.

Burs Türleri
AOSB tarafından aşağıdaki burslar verilir veya sağlanır;
a) Teknik / Meslek Lisesi Bursu: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, devlet teknik ve meslek liselerinde örgün öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.
b) Meslek Yüksek Okulu Bursu: Meslek yüksekokullarının, örgün öğrenim programlarında öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.
c) Üniversite Bursu: Üniversitelerin mühendislik, temel bilimler ve teknik öğretmenlik alanlarında örgün öğrenim programlarında öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

İletişim: Malıköy Anadolu OSB Mahallesi 29 Ekim Caddesi No: 6 Sincan Ankara
E-Posta: bilgi [@] anadoluosb.org.tr

Güncel Öğrenci Bursları Duyuruları İçin Tıklayın.

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Burs Miktarı
Lisans Öğrencileri İçin Aylık 400 Türk Lirası
Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri İçin Aylık 300 Türk Lirası
Meslek Lisesi Öğrencileri İçin Aylık 150 Türk Lirası

Ads

Burslar Anadolu Organize Sanayi Bölgesinde Bulunan Firmalar Tarafından Verilmektedir. Burslar Lise Düzeyinde Mesleki Ve Teknik Eğitim, Yüksek Öğrenim Düzeyinde Mühendislik Ve Temel Bilimler Alanındaki Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Verilmektedir. Başka Kurum Ve Kuruluşlardan Burs, Aylık Nakit Yardım Alanlara Burs Verilmez. Kyk Öğrenim Kredisi Ve Engelli Öğrencilere Verilen Burslar Kapsam Dışındadır.

Başvuru Belgeleri
Başvuru Formu
a) Meslek Lisesine Yeni Kayıt Yaptıranlar TEOG Sonuç Belgelerinin Örneğini, Yükseköğrenime Yeni Kayıt Yaptıranlar; LYS, YGS, DGS Ve ÖSYS Sonuç Belgelerinin Örneği,
b) Ara Sınıflarda Öğrenim Görenler; Öğrenim Süresince Aldıkları Dersleri, Notları, Genel Not Ortalamasını Gösteren Öğretim Kurumundan Onaylı Not Dökümü Belgesini (Transkript) Ve Devam Durum Belgesi,
c) AOSB Burslusu Vicdani Yükümlülük Belgesi (Okunup İmzalanacaktır.), (EK-2),
d) Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm Aile Fertlerinin Gösterildiği Belge),
e) Ailenin İkamet Ettiği Yerleşim Yerini Gösteren Yerleşim Yeri Ve Diğer Adres Belgesi (Muhtarlıktan İkametgah Belgesi De Alınabilir),
f) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 2 Adet Vesikalık Fotoğraf,
g) Öğretim Kurumundan Alınmış Onaylı Öğrenci Belgesi,
h) https://www.turkiye.gov.tr İnternet Adresinden Alınabilecek “Adli Sicil Kaydı Belgesi” Dökümü Veya Savcılıktan Alınacak Belge
i) Ailenin Mali Durumunu Gösteren Onaylı Belgeler (Maaş Bordrosu, Serbest Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Beyannamesinin Fotokopisi, Emekliler İçin Aylık Maaşı Gösterir Belge, Geliri Olmayan Anne Ve Baba İçin Sosyal Güvenlik Kurumundan Anne Ve Baba Adına Kayıt Olmadığına Dair Belge) (İlgili Kurum Veya E-Devlet İnternet Sitesinden Alınabilir.),
j) https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama Adresinden Anne – Baba Adına Kayıtlı Mal Varlığını Gösterir Döküm Belgesi) Ekleyerek, Başvuru Formunun İlgili Alanları İmzalanarak Öğretim Kurumlarının Öğrenci İşlerine Veya Burs Ofisine Verirler.
k) Geçimi Ailesi Dışında Biri Tarafından Sağlananlar; Geçimini Sağlayan Kişinin Mali Durum Belgesini Eklemeli Ve Durumunu Formun En Sonundaki ‘Belirtilmek İstenilen Özel Durumlar’ Kısmına Yazmalı.

Burs Başvuru Tarihleri Ağustos Ve Eylül Ayında Web Sitesinden İlan Edilmektedir.

Web Sitesi: https://www.anadoluosb.org.tr/
Burs Yönergesini Okumak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ