02.12.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Akhev Vakfı Burs Başvuruları

Akhev Vakfı Burs Başvuruları

Akhev Vakfı Burs Başvuruları 2019-2020

Akhev Vakfı Akıncılar İlçesi Köyleri Hizmet Eğitim Vakfı 2019-2020 Döneminde Burs Başvurusu 31 Ekim 2019 Tarihinde Kadar Başvuru Formunun E-Posta Adresine Gönderilmesiyle Yapılacak. Burslar Başarılı Ve Maddi İmkandan Yoksun Öğrencilere Verilmektedir.

Daha Önceden Vakıftan Burs Alan Öğrencilerin Yeniden Başvuru Yapması Gereklidir.

1. GENEL ESAS
Yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun, başarılı gençlere başarıları devam ettiği sürece yardım yaparak, topluma belli bir mesleği olan demokratik ,manevi değerlerine bağlı özgür ve çağdaş düşünceli bireyler kazandırmak amacıyla burs verilmektedir.

Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik, yanıltıcı, gerçek duruma aykırı bilgi girişi yapılan formlar dikkate alınmayacaktır.
Daha önce burs almış öğrencileriminde yeniden burs müracaatı yapmaları gerekmektedir.
Başarı ve disiplin durumunu bildirir ilgili makamdan onaylı “Öğrenci Not Durum Belgesi (Transkript)”nin Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı’na ulaştırılması gerekmektedir.

Disiplin cezası almış öğrencilerin bursunun devam edip etmeyeceği, Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ya da Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir.
Ekteki Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurularak akhevburs@gmail.com adresine 31.Ekim.2019 Tarihine kadar gönderilmelidir. Bu tarihten sonra gelen müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Sponsorlu

İletişim Bilgileri: Bulgurlu Mahallesi Libadiye Ercan Sokak No: 12/1 Üsküdar İstanbul

2. ÖZELLİKLİ KONULAR:
– Burs verilecek öğrencilerin seçiminde dikkate alınan öncelik sırası ;

a) Sivas Akıncılar İlçesi ve Köyleri doğumlu ve İkametgahlı olan Türkiye de her hangi bir Üniversitesinde okuyan öğrenciler
b) Vakıf üyelerinin önereceği üniversite öğrencileri
c) Kontenjan kaldığı takdirde diğer il ve ilçe doğumlu ve üniversitelerde okuyan öğrenciler
d) Not ortalaması 2,75 altında olanlar burstan yararlanamaz.
e) Yetim, iki kardeş, ve başarılı olanlar önceliklidir.
f) 2019-2020 Burs döneminde burs verirken İlgili Köy veya mahalle Muhtarı ve Dernek Başkanının görüş ve onayı mutlaka alınacaktır.
-Burslar, öğrencinin sosyo-ekonomik ve başarı durumu değerlendirilerek tahsis edilir ve burs verilecek öğrencilerin mail adresine duyuru yapılır.
– Daha önce burs almış öğrencilerinde yeniden burs müracaatı gerekmektedir.
-Burs çıkmayan öğrencilere duyuru yapılmaz ve evrakları posta ile iade edilmez.
-Burs miktarı her ders yılı yeniden tespit edilir ve burslar Kasım ayından başlamak suretiyle 8 ay süreyle ödenir.-Başarıyı teşvik etmek ve başarılı bursiyerleri ödüllendirmek amacıyla, öğretim yılı sonu not ortalaması 100 üzerinden en az 85 veya 4 üzerinden 3,4 olan veya döneminde birincilik alan bursiyerlere yönetim kurulumuzca belirlenecek miktarda ödül verilir.

Burs Başvuru Formu (İndir)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ