12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Akhev Vakfı Burs Başvuruları

Akhev Vakfı Burs Başvuruları

Akhev Vakfı Burs Başvurusu

Akhev Vakfı Akıncılar İlçesi Köyleri Hizmet Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak, Eğitim Bursu Başvuru Koşulları Nelerdir.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular E-Posta Adresine Yapılacak.
E-Posta: akhevburs@gmail.com

Burs Süresi Miktarı
Yılda 8 Ay Süre İle Ödenecek.

1. Genel Esas
Yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun, başarılı gençlere başarıları devam ettiği sürece yardım yaparak, topluma belli bir mesleği olan demokratik, manevi değerlerine bağlı özgür ve çağdaş düşünceli bireyler kazandırmak amacıyla burs verilmektedir.

Ads

Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik, yanıltıcı, gerçek duruma aykırı bilgi girişi yapılan formlar dikkate alınmayacaktır.

Daha önce burs almış öğrencilerimizin de yeniden burs müracaatı yapmaları gerekmektedir.

Başarı ve disiplin durumunu bildirir ilgili makamdan onaylı “Öğrenci Not Durum Belgesi (Transkript)”nin Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı’na ulaştırılması gerekmektedir.

Disiplin cezası almış öğrencilerin bursunun devam edip etmeyeceği, Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu veya Akıncılar İlçesi ve Köyleri Hizmet ve Eğitim Vakfı Burs Komisyonu tarafından değerlendirilir.

Ekteki Burs Başvuru Formu doğru ve eksiksiz olarak doldurularak akhevburs@gmail.com adresine 06.Kasım.2023 Tarihine kadar gönderilmelidir. Bu tarihten sonra gelen müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

WhatsApp, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Vakıf Mütevelli Üyeleri ve benzeri iletişim kanalları üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Burs verilecek öğrencilerin seçiminde dikkate alınan öncelik sırası;

a) Sivas Akıncılar İlçesi ve Köyleri doğumlu ve İkametgâhı olan Türkiye de her hangi bir Üniversitesinde okuyan öğrenciler

b) Vakıf üyelerinin önereceği üniversite öğrencileri

c) Kontenjan kaldığı takdirde diğer il ve ilçe doğumlu ve üniversitelerde okuyan öğrenciler

d) Not ortalaması 2,75 altında olanlar burstan yararlanamaz.

e) Yetim, iki kardeş, ve başarılı olanlar önceliklidir.

f) 2023-2024 Burs döneminde burs verirken İlgili Köy veya mahalle Muhtarı ve Dernek Başkanının görüş ve onayı mutlaka alınacaktır.

• Burslar, öğrencinin sosyo-ekonomik ve başarı durumu değerlendirilerek tahsis edilir ve burs verilecek öğrencilerin mail adresine duyuru yapılır.

• Daha önce burs almış öğrencilerinde yeniden burs müracaatı gerekmektedir.

• Burs çıkmayan öğrencilere duyuru yapılmaz ve evrakları posta ile iade edilmez.

• Burs Almaya Hak Kazanan Öğrencilerin Akhev Vakfının Vakıfça Duyurulan en az bir etkinliğine Katılmaları Şarttır. Katılmayan Öğrencinin Bursu Kesilir.

• Burs miktarı her ders yılı yeniden tespit edilir ve burslar Kasım ayından başlamak suretiyle 8 ay süreyle ödenir.-Başarıyı teşvik etmek ve başarılı bursiyerleri ödüllendirmek amacıyla, öğretim yılı sonu not ortalaması 100 üzerinden en az 85 veya 4 üzerinden 3,4 olan veya döneminde birincilik alan bursiyerlere yönetim kurulumuzca belirlenecek miktarda ödül verilir.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Dönemi Burs Başvurularının Ekim – Kasım Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 1 Ekim – 6 Kasım Tarihleri Arasında Yapıldı.

Burs Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ