20.02.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu 2018-2019

Adıyamanlılar Vakfı 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 15 Eylül 2018 İle 5 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacaktır.

Burs Hakkındaki Sorularınız İçin 0 212 447 44 56 Numaralı Telefon Yada info@adiyamanlilarvakfi.org.tr Mail Adresi Kullanılabilir.

İletişim Bilgileri:
İstanbul Genel Merkez: Göztepe Mahallesi Mahmutbey Yolu Orhangazi Caddesi No: 16 Bağcılar İstanbul
Telefon: 0 212 447 44 56
Adıyaman Şubesi: Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 138/1 Emirhan Apartmanı Adıyaman Merkez
Telefon: 0 416 214 34 44

Başvuru Koşulları
1. Adıyamanlı Olmak;
Başvuran Öğrencinin Veya Babasının, Dedesinin Vb. Kütüğünün Adıyaman Görünmesi Gerekmektedir. Kütüğü Adıyaman Olmayıp Doğum Yeri Adıyaman Görünenler Adıyamanlı Sayılmayacaktır.
2. İstanbul Ve Ankara’daki Üniversitelerde Veya Adıyaman Üniversitesinde Öğrenci Olmak;
Özel Üniversitelerde Okuyanların % 100 Burslu Okuyor Olmaları Gerekmektedir. Özel Üniversitelerde Ücretli Okuyanlar, %75, %50, %25 Burslu Okusalar Dahi Burs Başvurusunda Bulunamazlar.
İstanbul, Ankara Ve Adıyaman Dışında Okuyan Öğrencilerimize Kısıtlı Bütçemizden Dolayı Burs Desteği Sağlayamamaktayız. Bu Durumdaki Öğrencilerimiz Burs Başvurusunda Bulunamazlar. Uzaktan Eğitim Veya Açıköğretim Programlarına Kayıtlı Öğrencilerimize Burs Verilmemektedir.
3. Ön Lisans Veya Lisans Öğrencisi Olmak(ADYÜ Öğrencileri Lisans Programına Kayıtlı Olmak Zorunda);
Yüksek Lisans Veya Doktora Öğrencileri Burs Başvurusunda Bulunamazlar. Adıyaman Üniversitesinde Okuyan Ön Lisans Öğrencileri Başvuru Yapamazlar.
4. Maddi Desteğe Muhtaç Olmak;
Burs Başvurusunda Bulunan Öğrenci, Maddi Desteğe İhtiyacı Olduğunu Vakfımızın Kendisinden İstediği Belgelerle İspatlamak Zorundadır.
5. Başarılı Olmak;
Ara Sınıflar İçin Söz Konusu Olan Bir Şarttır. Hazırlık Okuyan Öğrencinin, Hazırlık Sınıfını Geçmiş Olması Gerekmektedir. Çok Özel Bir Durumu Veya Mazereti Olmayıp, Birden Fazla Zayıfı Olan Öğrenci Burs Başvurusunda Bulunamaz.

2017-2018 Eğitim Yılında Vakfımızdan Burs Alan Öğrenci Eski Bursiyerler. Adıyaman Üniversitesinde Veya Ankara’daki Üniversitelerde Okuyan Eski Bursiyerlerimiz De Bu Adımları İzleyecektir. Eski Bursiyerlerimizin de İnternetten Burs Başvurusunda Bulunma Zorunluluğu Bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

• 15 Eylül – 5 Ekim 2018; İnternetten Burs Başvurusu;
Başarı Durumunu Gösteren Belgenin (Transkript Veya Hazırlık Sınıfını Geçtiğini Gösteren Belge) 30 Eylül’e Kadar Vakfa Teslim Edilmesi Gerekmektedir.
Eski Bursiyerlerimiz, Web Sayfamızdan Başvurularını 5 Ekime Kadar Yapmaları Gerekmektedir. Başarı Durumunu Gösteren Belgeyi (Transkript Veya Hazırlık Sınıfını Geçtiğini Gösteren Belge) 30 Eylül Tarihine Kadar Vakfımıza Ulaştıracaklardır. Şuana Kadar Başarı Belgesi İle Öğrenci Belgesini Vakfımıza Ulaştıran Öğrencilerimizin Belgelerini Tekrar Teslim Etme Zorunluluğu Yoktur. Bu Öğrencilerimiz 5 Ekim 2018 Cuma Gününe Kadar İnternetten Burs Başvurusunda Bulunacaklardır.
Ankara’daki Üniversitelerde Ve Adıyaman Üniversitesinde Okuyan Eski Bursiyerlerimiz De Sözkonusu Belgeleri Vakfımızın Anakara Ve Adıyaman Şubesine Ulaştıracaklardır…
Eski Öğrencilerimizin Değerlendirilmesi Vakfımız Tarafından Yıl İçerisinde Yapılan Etkinliklere Katılım Durumları, Başvuru Formu Ve Transkriptleri Üzerinden Yapılacaktır. Bu Değerlendirme Sonucu Mülakata Alınacak Öğrenciler Tespit Edilecek Ve Web Sitemizde İlan Edilecektir, Mülakata Çağrılmayan Eski Bursiyerlerimizin Bursları Bu Sene De Devam Edecektir. Eski Bursiyerlerden Ayrıca Belge İstenmeyecektir.

• Mülakata Çağırılacak Öğrencilerin İlanı
Geçen Eğitim Yılında Vakfımızın Etkinlikleri Ve Programlarına Katılım Durumuna Göre, Başvuru Formu Ve Transkript Üzerinden Yapılacak Bu Değerlendirme Sonucu Mülakata Alınacak Öğrenciler 30 Eylülden Sonra İlan Edilecektir. Zayıfı Olan Tüm Öğrenciler Mülakata Çağrılacaktır. Zayıfı Olan Öğrencilerin Durumu Mülakatta Yapılacak Değerlendirme Sonucu Kesinleşecektir. Zayıfı Olmadığı Halde Başvuru Formu Üzerinde Yapılan Değerlendirme Sonucu Eski Bursiyer Mülakata Çağrılabilecektir.

• Eski Bursiyerlerin Mülakatı (5 Ekimde Duyurusu Yapılacaktır.)
Eski Bursiyerlerden Olup Mülakata Çağrılan Ve Bursunun Devam Etmesi Kararlaştırılan Öğrenciden, Evrak İstenmeyecektir.
• Bursiyer Listesinin Açıklanması (Ekim Ayının İçerisinde Yapılacak Olup Duyurusu Sonra Yapılacaktır.)

Eski Bursiyerlerden Olup Mülakata Çağrılan Ve Bursunun Devam Etmesi Kararlaştırılan Öğrencilerin İlanıdır.
• İlk Burs Programı (İlk Burs Programı Kasım Ayında Yapılacaktır.)
İstanbulda Okuyan Öğrenciler İçin Vakfımızın Bağcılardaki Genel Merkezinde, Ankara Ve Adıyamanda Okuyan Öğrenciler İçin İse Programdan Önce Duyurulacak Mekânda Her Ay Burs Programları Düzenlenecek Olup Bursiyerlerin Katılımı Mecburidir. İlk Burs Programı Kasım Ayında Yapılacaktır.
Yeni Bursiyerler İçin;
İlk Defa Burs Başvurusu Yapacak Öğrenciler, 2017-2018 Eğitim Yılında Vakfımızdan Burs Almamış Fakat Daha Önceki Yıllarda Burs Almış Öğrenciler İle Daha Önce Burs Başvurusunda Bulunmuş Fakat Burs Almaya Hak Kazanmamış Öğrenciler Yeni Öğrenci Sayılmaktadır.

• İnternetten Burs Başvurusu (15 Eylül- 5 Ekim 2018)
Başvuru Web Sayfasından, (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) Yapılacaktır. İzlenecek Adımlar Aşağıda Belirtilmiştir. Ankara Ve Adıyaman Okuyan Öğrencilerimiz De Web Sayfamız Üzerinden Başvuru Yapacaklardır.
• Soyadına Göre Mülakat Günü Ve Saatinin İlanı (Duyurusu 5 Ekimde 2018 Cuma Günü Yapılacaktır.)
Web Sayfamızdan İlan Edilecektir.
• Bursiyer Adaylarının Mülakatı (Ekim Ayı İçerisinde Yapılacaktır.)
Mülakatlar Vakfımızın İstanbul Merkezinde, Ankara Ve Adıyaman Şubesinde Yapılacak Olup Mülakat Tarihleri 5 Ekim 2018 Tarihinde Web Sitemizde Duyurulacaktır.
• Evrak Teslimi (Mülakat Sırasında)
Aşağıda Yer Alan Evraklar Mülakat Sırasında Öğrenci Tarafından Yanında Getirilecek Ve Mülakat Komisyonuna Verilecektir.
1- Öğrenci Belgesi
2-Transkript Belgesi (Üniversiteyi Yeni Kazananlar Hariç)
3-ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi Fotokopisi, (Üniversiteyi Yeni Kazananlar)
4- Aile Nüfus Kayıt Örneği,
5- Kardeş Veya Kardeşlerinizin Öğrenci Belgesi,
6- 1 Adet Fotoğraf ( Web Sitesinde Başvuru Esnasında Fotoğraf Yüklemeyenler Getirecektir. Başvuru Formuna Fotoğraf Yüklerken Fotoğraf Boyutunu Çeşitli Programlarla Ayarlayabilirsiniz )
7- Aşağıda, Durumunuza Uygun Olan Seçenekte İstenilen Belge; (Velisinin Gelir Durumunu Gösteren Belge)
A)Velisi SSK Veya Emekli Sandığına Kayıtlı Çalışıyor Veya Emekli (Emekli Sandığı-SSK-Bağ-Kur) İse Velisinin Maaş Bordrosu,
B)Velisi Bağ-Kura Kayıtlı Esnaf Olanlar Velilerinin İşyerinin 2017 Yılına Ait Vergi Levhası Fotokopisi, Çiftçilik Bağ-Kuru Olanlar Çiftçilik Belgesi Fotokopisi,
C)Velisi Yeşil Kartlı(GSS-0) Olanlar, Velisinin Yeşil Kartının(GSS-0) Fotoğraflı Sayfa Ve Arka Sayfanın Fotokopisi, (Sgk Web Adresinden De Çıktı Alınabilir)
D)Velisinin Durumu Yukarıdaki Seçeneklerden Hiçbirisine Uymayanların, Köyde Oturuyorsa Muhtarlıktan, İlçede Oturuyorsa Kaymakamlıktan, İlde Oturuyorsa Valilikten Alacakları Velisinin İşsiz Veya Fakir Olduğuna Dair Belge Veya Gelir Testi Sonucu
• Bursiyer Listesinin Açıklanması (Ekim Ayı İçerisinde Yapılacaktır.)
Web Sayfamızdan İlan Edilecektir.
• İlk Burs Programı (İlk Burs Programı Kasım Ayında Yapılacaktır.)
İstanbul’da Okuyan Öğrenciler İçin Vakfımızın Bağcılardaki Genel Merkezinde, Ankara Ve Adıyaman’da Okuyan Öğrenciler İçin İse Programdan Önce Duyurulacak Mekanda Her Ay Burs Programları Düzenlenecek, Olup Bursiyerlerin Katılımı Mecburidir.
Not: Ankara Ve Adıyaman’da Okuyan Öğrencilerimizin Burs Başvuru Süreci De Yukarıdaki Gibi Olup, Vakfımızın Ankara Ve Adıyaman Şubesi Tarafından Koordine Edilmektedir.
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Adresi: Ali Taşı Mah. Atatürk Bulvarı.No: 138/1 Emirhan Apt. Tel: 0416 214 3444
Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi Adresi: Sakarya Mah. Ev Kadını Sok: No: 17 Altındağ Ankara Tel: 212 447 44 56

WEB SAYFASINDAN BURS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN İZLENECEK ADIMLAR
1. Adım
Web Sitemize Giriş Panelinden Üye Girişinizi Yapınız, Üye Değilseniz Giriş Panelin Alt Kısmında Yer Alan ÜYE OL, Bölüne Tıklayarak Karşınıza Çıkan Üye Formunu Eksiksiz Doldurup Üye Olunuz. Doğrulama Linki E-Mail Adresine Gelecektir. Linke Tıklayıp Üyeliğinizi Aktifleştiriniz. Üye Olduktan Sonra Şifrenizi Unutmanız Halinde Şifremi Unuttum Kısmında Yeni Şifrenizi Mail Adresinize Talep Edebilirsiniz.
2. Adım
Üye Panelinden Üye Girişi Yapınız.
3. Adım
2018-2019 Burs Başvurusu Bölümünden Burs Başvuru Formunu Eksiksiz Doldurunuz.
4.Adım
Form Kaydınızı Onayladıktan Sonra Burs Başvurunuzun Alındığına Dair Bilgi Metni Ekrana Gelecektir. Burs Başvuru Durumunuz İle İlgili Düzeltme, Çıktı Alma Gibi Durumları Üye Girişi Yaparak Takip Edebilir Veya Başvurunuzu Güncelleyebilirsiniz.
Online Burs Başvurusu (Üye Olun Yada Üye Girişi Yapın)

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ