26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvurusu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacaktır.

Burs Hakkındaki Sorularınız İçin 0 212 447 44 56 Numaralı Telefon Yada info@adiyamanlilarvakfi.org.tr Mail Adresi Kullanılabilir.

Başvuru Koşulları
1. Adıyamanlı olmak;
Başvuran öğrencinin veya babasının, dedesinin vb. kütüğünün Adıyaman görünmesi gerekmektedir. Kütüğü Adıyaman olmayıp doğum yeri Adıyaman görünenler Adıyamanlı sayılmayacaktır.

2. İstanbul ve Ankara’daki Üniversitelerde veya Adıyaman Üniversitesinde Öğrenci olmak;
Özel Üniversitelerde okuyanların % 100 burslu okuyor olmaları gerekmektedir. Özel üniversitelerde ücretli okuyanlar, %75, %50, %25 burslu okusalar dahi burs başvurusunda bulunamazlar.
İstanbul, Ankara ve Adıyaman dışında okuyan öğrencilerimize kısıtlı bütçemizden dolayı burs desteği sağlayamamaktayız. Bu durumdaki öğrencilerimiz burs başvurusunda bulunamazlar. Uzaktan eğitim veya açıköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerimize burs verilmemektedir.

3. Lisans öğrencisi olmak(ADYÜ öğrencileri lisans Programına kayıtlı olmak zorundadır);
Yüksek lisans veya Doktora öğrencileri burs başvurusunda bulunamazlar. Adıyaman Üniversitesinde okuyan ön lisans öğrencileri başvuru yapamazlar.

Sponsorlu

4. Burs Almaya İhtiyacı Olmak
Burs başvurusunda bulunan öğrenci, maddi desteğe ihtiyacı olduğunu vakfımızın kendisinden istediği belgelerle ispatlamak zorundadır.

5. Başarılı Olmak;
Ara sınıflar için söz konusu olan bir şarttır. Hazırlık okuyan öğrencinin, hazırlık sınıfını geçmiş olması gerekmektedir. Çok özel bir durumu veya mazereti olmayıp, birden fazla zayıfı olan öğrenci burs başvurusunda bulunamaz.

Burs Başvurusu Yapmak İçin İzlenecek Adımlar
1. Adım
Web sitemize giriş panelinden üye girişinizi yapınız, Üye değilseniz giriş panelin alt kısmında yer alan ÜYE OL, bölüne tıklayarak karşınıza çıkan üye formunu eksiksiz doldurup üye olunuz. Doğrulama linki e-mail adresine gelecektir. Linke tıklayıp üyeliğinizi aktifleştiriniz. Üye olduktan sonra şifrenizi unutmanız halinde şifremi unuttum kısmında yeni şifrenizi mail adresinize talep edebilirsiniz.

2. Adım
Üye panelinden üye girişi yapınız.

3. Adım
2021-2022 Burs Başvurusu bölümünden burs başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

4.Adım
Form kaydınızı onayladıktan sonra burs başvurunuzun alındığına dair bilgi metni ekrana gelecektir. Burs başvuru durumunuz ile ilgili düzeltme, çıktı alma gibi durumları üye girişi yaparak takip edebilir veya başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

Sorularınız İçin: 0212 447 4456
info@adiyamanlilarvakfi.org.tr

Burs Başvuru Takvimi

Yeni Bursiyerler İçin;
İlk defa burs başvurusu yapacak öğrenciler ile daha önce burs başvurusunda bulunmuş fakat burs almaya hak kazanmamış öğrenciler yeni öğrenci sayılmaktadır.

• İnternetten burs başvurusu (8 Ekim- 20 Ekim 2021)
Başvuru web sayfasından, (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) yapılacaktır. İzlenecek adımlar aşağıda belirtilmiştir. Ankara ve Adıyaman okuyan öğrencilerimiz de web sayfamız üzerinden başvuru yapacaklardır.

• Mülakat süreci
Burs başvurusunda bulunmak mülakata çağrılma anlamı taşımamaktadır.
Başvuru yapan tüm yeni öğrencilerin mülakata gelmeleri gerekmeyip mülakata katılmaya hak kazanan bursiyer adaylarına sms ile mülakat günü ve saati bildirilecektir.
Bursiyer adaylarının mülakatı (29-30-31 Ekim tarihlerinde yapılacaktır.)
Mülakatlar vakfımızın İstanbul merkezinde, Ankara ve Adıyaman Şubesinde yapılacak olup mülakat tarihleri Ekim ayı içerisinde web sitemizde duyurulacaktır. Mülakata katılmaya hak kazananlar için ayrıca sms veya mail gibi iletişim kanalları ile bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru İçin Tıklayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ