<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Adalı Vakfı Burs Başvuruları

Adalı Vakfı Burs Başvuruları

Adalı Vakfı Burs Başvuruları

Adalı Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılacak, Karşılıksız Eğitim Yardımı Başvuru Koşulları Nelerdir.

2020 Yılında Kurulan Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine İlk Burs Ve Devam Bursu Verecek.

Burs Süresi Miktarı
Yılda 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenir. Aylık 2 Bin Türk Lirası Olarak Ödenecek.

Adev Adil Efendi Vakfı Burs Başvuruları İçin Tıklayın.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.
Başvurular 3 aşamalı olup ön başvuru sırasında öğrencilerden bilgi talep edilecek, verilen bilgiler kapsamında yapılacak eleme sonucunda 2. aşamaya geçmeyi hak kazanan öğrencilerden belgeleri istenecek ve iletilen belgeler incelenerek verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesinin akabinde öğrenciler mülakata çağrılacaktır.

Ads

Burs Başvuru Şartları
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan

Adalı Vakfı Burs Yönetmeliği (“Yönetmelik”) uyarınca Vakfımız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, adli sicil kaydı bulunmayan ve Yönetmelik’te yer alan diğer kriterleri sağlayan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermekte olup burs türleri temelde 2’ye ayrılmaktadır:

1. Yönetmelik şartlarını sağlayan ve üniversitelerde örgün lisans öğrenimi yapan öğrencilere verilen “Lisans Bursu”. Lisans bursu için:

• Üniversiteye yerleşen öğrencilerin ilk burs başvurusunda; YKS sınav sonucu uyarınca üniversiteye yerleştiği bölümün puan türünde Türkiye başarı sıralamasında; Sayısalda ilk 20.000’e, Eşit Ağırlıkta ilk 10.000’e, Sözel’de ilk 2.000’e girmiş olan adaylar,

• Ara sınıf öğrencilerinin ilk burs başvurusunda; yukarıda bahsedilen başarı sıralamasının yanı sıra, önceki yarıyılların normal eğitim öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve ağırlıklı not ortalaması 100 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 75 veya 4.0 üzerinden en az 3.0 olup, bir üst yıl veya yarıyıla geçiş hakkı kazanan, fiilen öğrenciliği devam eden ve hiç disiplin cezası almamış olan adaylar burs başvurusunda bulunabilir. Bu kapsamda alınacak başvurular 2 aşamalı olup ön başvuru için öğrencilerin internet sitemizde yer alan Burs Başvuru İşlemleri sayfası üzerinden Burs Başvuru Formu’nu doldurmaları ve akabinde sistemin yönlendireceği sekmede yer alan evrakları yüklemeleri gerekecek, iletilen bilgi ve belgeler vakfımızca incelenerek verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesinin akabinde yapılacak eleme sonucunda 2.aşamaya geçmeyi hak kazanan öğrenciler mülakata çağrılacaktır. İşbu mülakat sürecinin sonunda vakfımızdan ilk kez burs almaya hak kazanan bursiyerler belirlenecektir.

• Daha önceki eğitim-öğretim yıllarında Vakıf’tan burs almış ve yeni eğitim-öğretim yılında da bursunun devam etmesini isteyen öğrencilerden ise, tamamladığı öğretim yılında geçemediği dersi olmayan ve not ortalaması 100 üzerinden en az 75 veya 4.00 üzerinden en az 3.00 olan, fiilen öğrenciliği devam eden ve hiç disiplin cezası almamış olan, adli sicil kaydı bulunmayan bursiyerlervakfımızın internet sitesinde yer alan “Burs Başvuru İşlemleri” sekmesi üzerinden “Devam Bursu” sayfasından burs devam başvurusunda bulunabilecektir. Devam bursu başvurusu yalnızca sistem üzerinden yürütüleceğinden öğrencilerle mülakat yapılmayacaktır. Devam bursu başvurusunda öğrencilerden istenecek belgeler aşağıda sayılmış olup ilgili dönemdeki tüm sınav sonuçları transkripte işlenmeden devam bursu başvurusu yapılmaması öğrencilerden rica olunur. Zira transkriptteki güncelleme sebebiyle tekrar başvuru yapılmak istenmesi halinde sistem, yeniden başvuru yapılmasına izin vermeyecektir. Bu bakımdan fakültelerin sınav dönemleri birbirinden farklı olduğundan devam bursu başvuruları Ekim ayının başına kadar açık tutulacaktır.

2. Başarı kriteri hariç Yönetmelikte yer alan burs başvuru şartlarını sağlayan ancak ciddi maddi imkansızlık içinde bulunduğu tespit edilen öğrencilere verilen “İstisnai Burs”. Hali hazırda Vakfımızdan İstisnai Burs alan öğrencilerin burslarının devamlılığında ise başarı durumlarının artmış olması önem arz etmekle birlikte, devam bursu almaya hak kazanıp kazanmadıklarına yine Yönetim Kurulu tarafından karar verilecektir.

Burs Kontenjanının Yüzde 50’si Tıp Ve Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Ayrılır.

Başvuru Tarihleri
2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvurularının Ağustos – Eylül Aylarında Alınması Bekleniyor. Geçen Dönem Başvurular 28 Ağustos – 15 Eylül Tarihleri Arasında Alındı.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ