<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Tasarım Yarışması

Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Tasarım Yarışması

Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Tasarım Yarışması

Türkiye Akıl Ve Zeka Oyunları Tasarım Yarışması Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu İşbirliğinde Düzenlenmektedir. Yarışmaya Türkiye Geneli 18 Yaşını Doldurmuş Kişiler Katılabilir.

Yarışmanın Adı
5. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Tasarım Yarışması

Amaçlar
• Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) Akıl ve Zekâ Oyunu Tasarım Yarışması, toplumumuzun özgün bakış açısını oyunlara aktarması, toplumdaki faydasının görünür kılınması amacı ile düzenlenen bir tasarım değerlendirme sistemidir.

• Akıl ve zekâ oyunlarını eğitim, üretim ve tasarım öncülüğünde tanıtmak amacıyla, ödül alan tasarımları ödül töreni, sergi, yayınlar ve medya aracılığıyla tanıtarak eğitimde, endüstride ve toplumda özgün akıl ve zekâ oyunları farkındalığını yükseltmektir.

• İyi, özgün ve kaliteli akıl ve zekâ oyununun kullanıcı ve üreticiler tarafından daha fazla talep edilmesine katkı sağlayarak akıl ve zekâ oyunları değerini yükseltmektir.

Ads

• Yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirilecek faaliyetlerle akıl ve zekâ oyunları dünyasında Türkiye’nin yerini vurgulamaktır.

Katılım Şartları
• Yarışma tüm oyun severlere açık olup, 18 yaşını doldurmuş kişiler yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya TAZOF Usta Eğitmenleri, seçici kurul üyeleri ve bunların birinci dereceden akrabaları katılamaz.

• Her yarışmacı yalnızca bir proje ile yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya katılan her tasarım özgün, daha önce üretilmemiş, başka bir yerde yayınlanmamış, satışa arz edilmemiş, başka bir yarışmada sunulmamış, dereceye girmemiş veya ödül almamış olmalıdır.

• Tasarım Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sınai Mülkiyet Kanunu ve ilgili mevzuatla korunan gerçek veya tüzel üçüncü kişilerin haklarına saldırı teşkil etmemelidir.

• Katılımcılar, şartname koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

Katılım şekli

1. Yarışma üç aşamada gerçekleşecektir. İlk iki aşama belgeler üzerinden gerçekleşirken (başvuru ve ön değerlendirme-değerlendirme) üçüncü aşama final aşaması olup yarışmacıların tasarladıkları oyunları TAZOF Tasarım Yarışması Finali Seçici Kurul’ u karşısında sunumuyla gerçekleşecektir.

2. İlk aşama yarışmacıların EK-1’de bulunan Akıl ve Zekâ Oyunları Tasarım Yarışması Başvuru Formu’ nu eksiksiz olarak doldurması ve tasarımın anlatımının yapıldığı iki dakikalık videonun Google-drive linki ile birlikte yarisma@tazof.org.tr adresine e-posta göndermek suretiyle yapılır.

3. Yarışmacıların yarışmaya Online Başvuru yapmaları için Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurup belirtilen e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru Formunu doldurarak oyuna dair görseller, yazılı tasarım açıklamalarının ve videonun Google-drive linkinin yüklenmesi yoluyla yarışmanın online başvuru süreci tamamlanır. Yarışma için yüklenen fotoğrafın / fotoğrafların (en az 1920*1080 px) ve videonun çözünürlüğü tasarımın anlaşılmasına engel olmayacak düzeyde olması gerekmektedir, dosya uzantısı jpeg ya da pdf olmalıdır.

4. Oyun tasarımında, açıklamalarında veya görselinde yarışmacının kimliğini belirtecek herhangi bir ibare veya işaret bulunmamalıdır. Aksi tespit edilen durumlarda başvuru yarışma kapsamından çıkartılacaktır. Her bir başvuru için yarışmacılar kimliklerini açığa çıkarmayacak bir rumuz belirler. Rumuz bilgisini başvuru formunda belirtir.

5. Seçici Kurulu’ nun verdiği karar sonucunda finale kalmaya hak kazanan yarışmacıların başvuru sürecinde verdikleri iletişim bilgilerinden irtibat sağlanır. TAZOF, internet sitesinden finalistleri açıklama yükümlülüğündedir.

6. Birinci aşamada yarışmacılar tarafından doldurulan forma bağlı kalarak, tasarladıkları oyunun prototipini hazırlamış şekilde final bölümünün gerçekleştirileceği saatte belirtilen alana gelirler.

7. Final bölümünde TAZOF ‘ un belirlediği yönerge doğrultusunda yarışmacılar oyununu tanıtır ve değerlendirme ölçütleri çerçevesinde seçici kurul nihai kararını verir.

Yarışma Takvimi
Başvuruların Başlama Tarihi: 03.10.2022
Son Başvuru Tarihi (Online): 24.07.2023
Birinci Aşama Sonuç Tarihi (Finalistlerin Açıklanması): 07.08.2023
Final ve Ödül Töreni Tarihi: Daha sonra bildirilecektir.
Yer: Daha sonra bildirilecektir.

• Birinci aşama sonuçları www.tazof.org.tr adresinden ilan edilecektir. Ayrıca birinci aşamayı geçen tasarım sahiplerine elektronik posta yoluyla bilgi verilecektir.

• Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu yarışma takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Takvimde bir değişiklik olması durumunda güncel bilgiler internet sayfası aracılığıyla ilan edilecektir.

Ödüller
Daha sonra web sitesi ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz.

Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Sorularınız ve ayrıntılı bilgi için yarisma@tazof.org.tr adresine yazabilir, 0850 515 00 45 numaralı Federasyon hattımızı arayabilirsiniz.

Birinci aşama sonuçları www.tazof.org.tr adresinden ilan edilecektir. Ayrıca birinci aşamayı geçen tasarım sahiplerine elektronik posta yoluyla bilgi verilecektir.
Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu yarışma takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Takvimde bir değişiklik olması durumunda güncel bilgiler internet sayfası aracılığıyla ilan edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Elif Nisa ÖZNAR dedi ki:

    güzel bir turnuva katılmak isterim.

BİR YORUM YAZ